18.9.2021 | Svátek má Kryštof


CENY: The Quill Book Awards 2007

7.6.2007 2:00

Quill Awards 2007TOPlistQuill Awards jsou jediným knižním oceněním, které spojuje citlivost s hollywoodskou pompézností. Tyto ceny tak jako první odráží vkus všech skupin lidí, kterých se týká vydávání - ať už čtenářů, knihkupců nebo knihovníků. Každoročně jsou tak oceněny nejzábavnější stejně jako nejpoučnější tituly. Vítězové vzejdou z nominací z celkových devatenácti kategorií, zahrnujících romány od romantických přes životopisné až po grafické. Oficiálním televizním partnerem cen je stanice NBC, což z Quill Awards dělá jediné literární ocenění přenášené v přímém přenosu.

Quill poprvé oceňovaly v roce 2005. Systém volby je praktický a na své si nakonec přijdou také čtenáři. Nejprve komise lidí okolo magazínu Publishers Weekly, kteří vytvoří seznam titulů vydaných mezi 1. červencem 2006 a 30. červnem 2007 v Severní Americe a z něho vyberou v každé kategorii 5 nominovaných (kritéria výběru jsou tři). Následuje období mezi 18. červnem a 31. srpnem 2007, kdy The Quills Voting Board složená z 6000 knihovníků a knihkupců zvolí vítěze. Ten bude znám 10. září 2007, kdy se po měsíc mohou snažit samotní čtenáři, aby zvolili Knihu roku. Pak už se sejdou vítězové a bestsellingoví autoři, aby se 27. října 2007 předvedli při galavečeru přenášeného stanicí NBC.

Nás samozřejmě bude zajímat pouze kategorie žánrů SFFH:

Science Fiction/Fantasy/Horror

  • Farthing - Jo Walton (Tor Books)
  • The Name of the Wind (The Kingkiller Chronicle: Day One) - Patrick Rothfuss (DAW Books)
  • Getting to Know You - David Marusek (Subterranean Press)
  • Brasyl - Ian McDonald (Pyr Books)
  • The Execution Channel - Ken MacLeod (Tor Books)

Kompletní seznam nominací naleznete zde.

Jan Pechanec


TURBO ÚKLID: Přihlaste se do testování jedinečných mopů od Viledy
TURBO ÚKLID: Přihlaste se do testování jedinečných mopů od Viledy

Chcete mít vytřeno raz dva? Přejděte na TURBO! Otestujte s eMiminem třásňový mop s mikrovlákny Vileda TURBO. Nový mop čeká na 10 z vás.

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...