Do fantastiky zahrnujeme nejenom vědeckofantastickou a fantasy literaturu, ale také horory. A nebyl by to správný žánr, kdyby v anglofonním světě neměl šanci získat vysoce prestižní ocenění. Stejně jako SF má Huga a Nebulu, Fantasy WFA, tak nejlepší hororová díla vydaná v uplynulém roce mohou získat Cenu Brama Stokera.
Letošní nominace jako obvykle udělila Asociace hororových spisovatelů (Horror Writers Association). Vítězové v jednotlivých kategoriích budou vyhlášeni na World Horror Convention 25.-28. března 2010 v Brightonu (Anglie, Velká Británie). Uvidíme, jestli některá nominovaná díla proniknou na náš trh... Doplním jenom, že HWA pro letošní rok udělila ceny za celoživotní přínos hororu Brianu Lumleymu a Williamu F. Nolanovi.
Román
- Audrey's Door, Sarah Langan (Harper)
- Patient Zero, Jonathan Maberry (St. Martin's Griffin)
- Quarantined, Joe McKinney (Lachesis)
- Cursed, Jeremy Shipp (Raw Dog Screaming Press)
Prvotina
- Breathers, S. G. Browne (Broadway Books)
- Solomon’s Grave, Daniel G. Keohane (Dragon Moon Press)
- Damnable, Hank Schwaeble (Jove)
- The Little Sleep, Paul Tremblay (Henry Holt)
Novela
- Dreaming Robot Monster, Mort Castle (Mighty Unclean)
- The Hunger of Empty Vessels, Scott Edelman (Bad Moon)
- The Lucid Dreaming, Lisa Morton (Bad Moon)
- Doc Good's Traveling Show, Gene O’Neill (Bad Moon)
Povídka
- "Keeping Watch", Nate Kenyon (Monstrous: 20 Tales of Giant Creature Terror)
- "The Crossing of Aldo Ray", Weston Ochse (The Dead That Walk)
- "In the Porches of My Ears", Norman Prentiss (Postscripts 18)
- "The Night Nurse", Harry Shannon (Horror Drive-In 7/09)
Antologie
- He Is Legend: An Anthology Celebrating Richard Matheson, Christopher Conlon, ed. (Gauntlet)
- Lovecraft Unbound, Ellen Datlow, ed. (Dark Horse)
- Poe, Ellen Datlow, ed. (Solaris)
- Midnight Walk, Lisa Morton, ed. (Dark House)
Povídková sbírka
- Martyrs and Monsters, Robert Dunbar (DarkHart)
- Got to Kill Them All and Other Stories, Dennis Etchison (Cemetery Dance)
- A Taste of Tenderloin, Gene O'Neill (Apex)
- In the Closet, Under the Bed, Lee Thomas (Dark Scribe)
Dílo mimo beletrii
- Writers Workshop of Horror, Michael Knost (Woodland)
- Cinema Knife Fight, L. L. Soares & Michael Arruda (Fearzone)
- The Stephen King Illustrated Companion, Bev Vincent (Fall River)
- Stephen King: The Non-Fiction, Rocky Wood & Justin Brook (Cemetery Dance)
Poezie
- Double Visions, Bruce Boston (Dark Regions)
- North Left of Earth, Bruce Boston (Sam's Dot)
- Barfodder, Rain Graves (Cemetery Dance)
- Chimeric Machines, Lucy A. Snyder (Creative Guy)
Více informací o ceně a asociaci získáte na www.horror.org.