18.9.2021 | Svátek má Kryštof


CENY: Heinlein Award 2007

9.8.2007

RAHTOPlistPři galavečeru 7. srpna 2007 v americkém Kansas City byla udělena Robert A. Heinlein Award a její nositelkou se stala Elizabeth Moon, kvůli její nepřítomnosti za ní cenu převzala Eleanor Wood. Elizabeth Moon začala psát až ve svých čtyřiceti, ale od té doby publikovala na 18 románů, dvě povídkové sbírky a několik tuctů kratších prací. V roce 2004 získala Nebulu za román Speed of Dark. Cenu ustanovil v roce 2003 doktor Yoji Kondo společně s několika dalšími autory (např. Charles Sheffield) na počest hard sf románům inspirovaných průzkumem vesmíru.

Jako perličku uveďme, že po několika dnech od oznámení vítězky vyšlo najevo, že cenu navíc obdržela Anne McCaffrey, která se předávání taktéž nezúčastnila a bude jí předána na setkání Writers of the Future event v kalifornské Pasadeně.

Eleanor Wood

K výročí sta let od narození R. A. Heinleina se The Heinlein Society rozhodla uspořádat literární soutěž “The Robert A. Heinlein Centennial Short Story Contest”, ve které se přijímají povídky od července 2007 do července 2008. Povídky by měly být originální (žádné variace na Lazara Longa) o rozsahu kolem 15000 slov. Vítěz soutěže obdrží 5000 dolarů.

(podle www.heinleinsociety.org a sfwa.org)

Jan Pechanec


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...