Neviditelný pes

CENY: Endeavour Award 2007

4.12.2007 0:05

EndeavourTOPlistS prací Margaret Astrid Lindholm Ogdenové alias Robin Hobb jsme se měli možnost seznámit ve několika svazcích dvou cyklů: Farseer (v nakl. Návrat vyšla tato trilogie v devíti svazcích) a v současnosti Snědý muž (taktéž trilogie o devíti svazcích v nakl. Návrat). Letos se autorce podařilo získat Endeavour Award (za román Forest Mage), udělovanou sf a fantasy románům (nad 40 tisíc slov), které napsali pouze spisovatelé žíjící na pacifickém severozápadě (Alaska, Oregon, Washington, Idaho, The Yukon, British Columbia). Do užšího výběru se s Robin dostali čtyři další romány od známých autorů:

  • Children of Chaos by Dave Duncan
  • Fortress of Ice by C.J. Cherryh
  • Horizon by Mary Rosenblum
  • Spirits that Walk in Shadow by Nina Kiriki Hoffman.

Udílení proběhlo Oryconu 28 v Portlandu 28. listopadu 2007 a vítěz obdržel tisíc dolarů. V porotě zasedali:  Adam-Troy Castro, Claude Lalumière a John G. Hemry.

Endeavour Award nominovaní 2007

Nominees and Presenter for the 2007 award
Z leva do prava: Dave Duncan, Ursula K. LeGuin, Nina Kiriki Hoffman a Mary Rosenblum.

Robin HobbRobin Hobb se narodila roku 1952 v Berkeley v Kalifornii jako Margaret Alice Lindholm, vyrůstala ve Fairbansks na Aljašce, žila na Hawaji, na ostrově Kodiak a v Denveru (Colorado). Absolvovala Denver University, Colorado – obor komunikace. Svoji spisovatelskou kariéru zahájila pod jménem Megan Lindholm psaním krátkých povídek do dětských časopisů, po deseti letech přešla na tvorbu románů žánru fantasy. Vydala i jednu sci-fi novelu (Alien Earth). Pseudonym Robin Hobb začala používat od roku 1995 při psaní trilogie Farseer. Její díla byla nominována na Hugo Award, Nebula Award, Endeavor Award.a dvakrát získala Isaac Asimov´s Science Fiction Readers´Award. V současnosti žije se čtyřmi dětmi a manželem Fredem Ogdenem v Tacoma, stát Washington, nedaleko Seatlu.

Jan Pechanec


zpět na článek