14.11.2019 | Svátek má Sáva






CENY: Doporučený seznam četby pro ceny Locus 2007

18.2.2008 0:05

Locus logoTOPlistNa serveru Locus Online byl zveřejněn seznam doporučené četby pro ceny časopisu Locus. V půlce dubna bude uzavřeno hlasování, do kterého jsou přijímány jak klasické tištěné formuláře, tak i on-line dotazník přístupný na serveru Locus Online.

Specifikou Locusu je výrazná převaha „poučených“ čtenářů - ať již lidí věnujících se SF profesionálně či poloprofesionálně nejen jako spisovatelé, ale i jako knihkupci, editoři a tak podobně, nebo zkušených fanoušků. Tím se liší od cen Hugo - kde hlasují fanoušci, nadšení, ale ne vždy systematicky a dlouhodobě se věnující žánru, i od cen Nebula - tam hlasují pouze spisovatelé, navíc pouze ti sdružení v SFWA. Proto dále uvedený seznam je velmi reprezentativním výběrem prací i osobností loňského roku a určitě si zaslouží pozornost i českých nakladatelů, hledajících inspiraci pro své ediční plány.

Dodejme k výše uvedenému několik drobností. Cena Locus se uděluje od roku 1971 za nejlepší díla roku uplynulého.

Následující seznam doporučené četby byl poprvé publikován v únorovém vydání magazínu Locus a obsahuje ta nejlepší díla podle mínění editorů, redaktorů a recenzentů časopisu. Na jeho vzniku se podíleli: Charles N. Brown, Gary K. Wolfe, Jonathan Strahan, Faren Miller, Russell Letson, Nick Gevers, Carolyn Cushman, Tim Pratt, Karen Haber a Rich Horton.

SF novels

Fantasy novels

First novels

YA

Collections

Anthologies

original

reprint


bests of the year

Non-Fiction

Art

Novellas

  • "Awakenings", Judith Berman (Black Gate Spring '07)
  • "After the Siege", Cory Doctorow (The Infinite Matrix 1/07)
  • The Lees of Laughter's End, Steven Erikson (PS Publishing)
  • Illyria, Elizabeth Hand (PS Publishing)
  • The Game, Diana Wynne Jones (Firebird)
  • "The Fountain of Age", Nancy Kress (Asimov's 7/07)
  • "The Master Miller's Tale", Ian R. MacLeod (F&SF 5/07)
  • "Hormiga Canyon", Rudy Rucker and Bruce Sterling (Asimov's 8/07)
  • "Recovering Apollo 8", Kristine Kathryn Rusch (Asimov's 2/07)
  • "Dagger Key", Lucius Shepard (Dagger Key and Other Stories)
  • "Dead Money", Lucius Shepard (Asimov's 4-5/07)
  • "Stars Seen Through Stone", Lucius Shepard (F&SF 7/07)
  • "The Emperor and the Maula", Robert Silverberg (The New Space Opera)
  • Of Love and Other Monsters, Vandana Singh (Aqueduct Press)
  • "Muse of Fire", Dan Simmons (The New Space Opera)
  • "Womb of Every World", Walter Jon Williams (Alien Crimes)
  • "All Seated on the Ground", Connie Willis (Asimov's 12/07)
  • "Memorare", Gene Wolfe (F&SF 4/07)

Novelettes

  • "The Cambist and Lord Iron: A Fairy Tale of Economics", Daniel Abraham (Logorrhea)
  • "The Gray Boy's Work", M.T. Anderson (The Restless Dead)
  • "Hellfire at Twilight", Kage Baker (Gods and Pawns)
  • "An Ocean is a Snowflake, Four Billion Miles Away", John Barnes (Jim Baen's Universe 8/07)
  • "The Forest" Laird Barron (Inferno)
  • "We Never Talk About My Brother", Peter S. Beagle (Orson Scott Card's InterGalactic Medicine Show 6/07)
  • "Cryptic Coloration", Elizabeth Bear (Baen's Universe 6/07)
  • "The Final Voyage of La Riaza", Jayme Lynn Blaschke (Interzone 6/07)
  • "Dance of Shadows", Fred Chappell (F&SF 3/07)
  • "The Diamond Shadow", Fred Chappell (F&SF 10-11/07)
  • "The Merchant and the Alchemist's Gate", Ted Chiang (Subterranean; F&SF 9/07)
  • "Wikiworld", Paul Di Filippo (Fast Forward 1)
  • "A Diorama of the Infernal Regions, or The Devil's Ninth Question", Andy Duncan (Wizards)
  • "The Bone Man", Frederic S. Durbin (F&SF 12/07)
  • "Dark Integers", Greg Egan (Asimov's 10-11/07)
  • "Glory", Greg Egan (The New Space Opera)
  • "Steve Fever", Greg Egan (MIT Technology Review 11-12/07)
  • "An Eye for an Eye", Charles Coleman Finlay (F&SF 6/07)
  • "The Witch's Headstone", Neil Gaiman (Wizards)
  • "Princess Lucinda and the Hound of the Moon", Theodora Goss (Realms of Fantasy 6/07)
  • "Winter's Wife", Elizabeth Hand (Wizards)
  • "Wizard's Six", Alex Irvine (F&SF 6/07)
  • "Brain Raid", Alexander Jablokov (F&SF 2/07)
  • "Icarus Beach", C.W. Johnson (Analog 12/07)
  • "The Evolution of Trickster Stories Among the Dogs of North Park After the Change", Kij Johnson (The Coyote Road)
  • "Public Safety", Matthew Johnson (Asimov's 3/07)
  • "Dividing the Sustain", James Patrick Kelly (The New Space Opera)
  • "Don't Stop", James Patrick Kelly (Asimov's 10-11/07)
  • "The Prophet of Flores", Ted Kosmatka (Asimov's 9/07)
  • "Safeguard", Nancy Kress (Asimov's 1/07)
  • "Crossing the Seven", Jay Lake (Logorrhea)
  • "Episode Seven: Last Stand Against the Pack In the Kingdom of the Purple Flowers", John Langan (F&SF 9/07)
  • "The Constable of Abal", Kelly Link (The Coyote Road)
  • "Light", Kelly Link (Tin House Fall '07)
  • "The Unrung Bells of the Marie Celeste", Richard A. Lovett (Analog 1-2/07)
  • "The Wizard of West Orange", Steven Millhauser (Harper's 4/07)
  • "Finisterra", David Moles (F&SF 12/07)
  • "Holly and Iron", Garth Nix (Wizards)
  • "Sir Hereward and Mister Fitz Go to War Again", Garth Nix (Baen's Universe 4/07)
  • "The Caldera of Good Fortune", Robert Reed (Asimov's 9/07)
  • "Roxie", Robert Reed (Asimov's 7/07)
  • "The Sky is Large and the Earth is Small", Chris Roberson (Asimov's 7/07)
  • "Splinters of Glass", Mary Rosenblum (The New Space Opera)
  • "Not of This Fold", William Shunn (An Alternate History of the 21st Century)
  • "Against the Current", Robert Silverberg (F&SF 10-11/07)
  • "Kiosk", Bruce Sterling (F&SF 1/07)
  • "Trunk and Disorderly", Charles Stross (Asimov's 1/07)
  • "The Skysailor's Tale", Michael Swanwick (The Dog Said Bow-Wow)
  • "Urdumheim", Michael Swanwick (The Dog Said Bow-Wow)
  • "Lt Privet's Love Song", Scott Thomas (The Solaris Book of New Fantasy)
  • "Old Mr. Boudreaux", Lisa Tuttle (Subterranean 10/07)
  • "Kaleidoscope", K. D. Wentworth (F&SF 5/07)
  • "Send Them Flowers", Walter Jon Williams (The New Space Opera)
  • "A Wizard of the Old School", Chris Willrich (F&SF 8/07)
  • "The Magic Animal", Gene Wolfe (Wizards)

Short Stories

  • "Clockmaker's Requiem", Barth Anderson (Clarkesworld 3/07)
  • "The Ruby Incomparable", Kage Baker (Wizards)
  • "Last Contact", Stephen Baxter (The Solaris Book of New Science Fiction)
  • "Barrens Dancing", Peter S. Beagle (Wizards)
  • "The Last and Only, or, Mr. Moscowitz Becomes French", Peter S. Beagle (Eclipse One)
  • "Orm the Beautiful", Elizabeth Bear (Clarkesworld 1/07)
  • "Tideline", Elizabeth Bear (Asimov's 4-5/07)
  • "Pirates of the Somali Coast", Terry Bisson (Subterranean 10/07)
  • "The Coat of Stars", Holly Black (So Fey)
  • "Paper Cuts Scissors", Holly Black (Realms of Fantasy 10/07)
  • "Among Strangers", Pat Cadigan (disLOCATIONS)
  • "Café Culture", Jack Dann (Asimov's 1/07)
  • "Unique Chicken Goes in Reverse", Andy Duncan (Eclipse One)
  • "The Dreaming Wind", Jeffrey Ford (The Coyote Road)
  • "The Drowned Life", Jeffrey Ford (Eclipse One)
  • "The Manticore Spell", Jeffrey Ford (Wizards)
  • "Under the Bottom of the Lake", Jeffrey Ford (Subterranean 10/07)
  • "Always", Karen Joy Fowler (Asimov's 4-5/07)
  • "Electric Rains", Kathleen Ann Goonan (Eclipse One)
  • "Catherine and the Satyr", Theodora Goss (Strange Horizons 10/07)
  • "Singing of Mount Abora", Theodora Goss (Logorrhea)
  • "Dead Horse Point", Daryl Gregory (Asimov's 8/07)
  • "Unpossible", Daryl Gregory (F&SF 10-11/07)
  • "Soul Case", Nalo Hopkinson (Foundation Summer '07)
  • "Saving Tiamat", Gwyneth Jones (The New Space Opera)
  • "The Tomb Wife", Gwyneth Jones (F&SF 8/07)
  • "Graduation Afternoon", Stephen King (Postscripts Spring '07)
  • "Save Me Plz", David Barr Kirtley (Realms of Fantasy 10/07)
  • "Mrs. Zeno's Paradox", Ellen Klages (Eclipse One)
  • "Art of War", Nancy Kress (The New Space Opera)
  • "By Fools Like Me", Nancy Kress (Asimov's 9/07)
  • "C-Rock City", Jay Lake & Greg Van Eekhout (The Solaris Book of New Science Fiction)
  • "Jesus Christ, Reanimator", Ken MacLeod (Fast Forward 1)
  • "Who's Afraid of Wolf 359?", Ken MacLeod (The New Space Opera)
  • "Osama Phone Home", David Marusek (MIT Technology Review 3-4/07)
  • "Sanjeev and Robotwallah", Ian McDonald (Fast Forward 1)
  • "Verthandi's Ring", Ian McDonald (The New Space Opera)
  • "The Lost Boy: A Reporter at Large", Maureen F. McHugh (Eclipse One)
  • "Fragrant Goddess", Paul Park (F&SF 10-11/07)
  • "Three Days of Rain", Holly Phillips (Asimov's 6/07)
  • "Artifice and Intelligence", Tim Pratt (Strange Horizons 8/6/07)
  • "Magic with Thirteen-Year-Old Boys", Robert Reed (F&SF 3/07)
  • "Holiday", M. Rickert (Subterranean 10/07)
  • "Memoir of a Deer Woman", M. Rickert (F&SF 3/07)
  • "Molly and the Red Hat", Benjamin Rosenbaum (Interzone 10/07)
  • "Stray", Benjamin Rosenbaum & David Ackert (F&SF 12/07)
  • "Objective Impermeability in a Closed System", William Shunn (An Alternate History of the 21st Century)
  • "Strangers on a Bus", Jack Skillingstead (Asimov's 12/07)
  • "A Trade in Serpents", Alan Smale (Realms of Fantasy 8/07)
  • "Stone and the Librarian", William Browning Spencer (F&SF 2/07)
  • "The Lustration", Bruce Sterling (Eclipse One)
  • "A Plain Tale from Our Hills", Bruce Sterling (Subterranean Spring '07)
  • "A Small Room in Koboldtown", Michael Swanwick (Asimov's 4-5/07)
  • "The Third Bear", Jeff VanderMeer (Clarkesworld 4/07)
  • "The Surgeon's Tale", Jeff VanderMeer & Cat Rambo (Subterranean Winter '07)
  • "The Great White Bed", Don Webb (F&SF 5/07)
  • "Abigail and Chang", Harvey Welles & Philip Raines (Challenging Destiny 8/07)

(zdroj: Locus Online)

Locus.com














Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...