21.10.2021 | Svátek má Brigita


CENY: Darth Erben 2007 – výsledky

23.7.2007

Darth erbenTOPlist

Jistý klasik sice tvrdil, že kvantita se za jistých okolností stává kvalitou, ale pro literaturu to nejspíš neplatí – nebo přinejmenším administrátoři a porotci literárních soutěží by s touto tezí zajisté zásadně nesouhlasili.

V Darth Erbenovi se nám letos podařil v podstatě pravý opak – vyměnit kvantitu za kvalitu. Částečně to způsobil ten fakt, že jsme (typicky sithskou „srdečností“) dokázali pár exportních grafomanů, dodávajících „díla“ kvalit mírně řečeno pochybných, otrávit natolik, že se smrtelně urazili a nic nám již neposlali (domnívajíce se patrně, že když jejich geniální veledíla neopěvujeme do nebes, tak že nás touto odmlkou dostatečně vytrestají). Úbytek několika tradičně slibných autorů má pak na svědomí to, že přestup ze střední na vysokou školu není žádná legrace (zejména je-li tou vysokou medicína) a stejně tak není ani zcela bezproblémové přejít z české školy na školu zahraniční – a v obou případech pak na hobby (včetně psaní parodických básniček do Darth Erbena) zbývá času minimálně nebo dokonce nezbývá vůbec žádný.

Na straně druhé se nám podařilo povzbudit naprosté nováčky k tomu, aby nám něco do soutěže poslali – a předpokládáme, že ty, co zvažují účast v ročníku příštím, bude dostatečně pozitivně motivovat ten fakt, že právě v tom letošním to nováčci soutěže vcelku úspěšně „natřeli“ loňské vítězce.

Pevně taky věříme, že Tess nenaštvalo, že tentokrát nevyhrála, a pokusí se porvat se o vítězství v roce příštím.

Jinak jako každý rok je třeba konstatovat, že vkus porotců je dosti rozdílný, což se projevilo i naprosto stejnými bodovými hodnoceními na místě druhém až třetím, leč na absolutním favoritovi se tentokráte shodli skoro všichni.

Takže, jaké jsou letošní výsledky?

(v závorce je u každého soutěžního dílka uvedeno nejdříve průměrné pořadí a za středníkem pak celkový počet obdržených prvních, druhých a třetích míst)

  1. místo: Beren Dall – Čím budu (1,55; 6 – 1 – 2)
  2. až. 3. místo: Tess – Armáda (2, 66; 2 – 2 – 2) a Věra K. – Jabbův dlouho očekávaný dárek (2,66; 1 – 3 – 3)
Darth Zira


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...