24.9.2021 | Svátek má Jaromír


CENY: Crawford Award 2008

14.1.2008 0:05

One for Sorrow Barzak TOPlist Tuto cenu od roku 1985 uděluje International Association for the Fantastic in the Arts za nejlepší prvotinu od nového autora fantasy. Pro tento rok jsou porotou John Clute, Kelly Link, Farah Mendlesohn, Cheryl Morgan a Graham Sleight. O tom, že se jedná o cenu prestižní vás nemusí přesvědčit ani tak délka její existence jako spíše seznam dosavadních oceněných (v roce 2005 Rok naší války od Steph Swainstonové - vydal Laser-books, 2006 - 20th Century Ghosts Joea Hilla, 2007 - Mary Rickert s Map of Dreams). Cena bude předána 22. března 2008 v Orlandu na Floridě během výroční konfrence.

Vraťme se však k letošnímu vítězi Christopheru Barzakovi (č. vyšly povídky Jazyk můr a Mrtvé dopisy v TDK 2 a 3), oceněnému za prvotinu One for Sorrow.

IAFA logoNa nominační listině se společně s Barzakem ocitli následující autoři: Laird Barron, The Imago Sequence (Night Shade; č. jako Sekvence imago, F&SF 2/2006); Ron Currie, Jr., God is Dead (Viking); Ellen Klages, Portable Childhoods (Tachyon); a Ysabeau Wilce, Flora Segunda (Harcourt).

Zájemci o C. Barzaka se o něm mohou dozvědět daleko více třeba skrze jeho internetový blog.

Jan Pechanec


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...