23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jana D. 9.7.2007 11:56

(Ne)kompletní výsledky - opět

Jak tak ještě koukám na ty výsledky, možná by bylo fajn tam nepsat, že jsou kompletní, když nejsou. Mikropovídek bylo dvaapadesát a dlouhých osmatřicet. Tož tak.

Jan Pechanec 11.7.2007 6:09

Re: (Ne)kompletní výsledky - opět

;-) Ale jsou, ale jsou. Jenom jsou v techto kategoriích celkem 4 rovnítka (kdy došlo ke shodě bodů u dvou prací), takze 4 povídky navíc.

petra štarková 29.6.2007 12:08

jj

Souhlas, rozhodně to letos vypadalo přehledněji a i víc profesionálně než dřív. :-)

IMPALA 29.6.2007 11:24

Zrušte mikropovídky a krátké povídky!

Zrušte už konečně mikropovídky a krátké povídky, číst se to nedá, čtenáře to nezajímá, porotci na to nadávají. Jaký je váš názor?

Marvin 29.6.2007 12:43

Re: Zrušte mikropovídky a krátké povídky!

Dlouhá povídka je nad síly začátečníků (což je někdy i mikropovídka, ale ta se dá snáze přetrpět). CKČ má podporovat začínající autory - a to zvláště ty soudné, co nepošlou jako prvotinu román (= jasný grafoman). Část nepodařených krátkých povídek bude roztažena, aby se vešla do povídky, což ještě zhorší jejich čitelnost. Úbytek kategorií spolu s nárůstem děl v povídkách zkomplikuje život porotcům (přečtení všech prací v kategorii bude obtížnější).

nerous 29.6.2007 13:13

Re: Zrušte mikropovídky a krátké povídky!

číst se to dá - nebo alespon něco z toho, ale to co vybere porota se číst nedá:-( u dlouchých se většinou finálová skupina dá číst v pohodě celá, ale u těch krátkých je to strašná bída - u mikro nevím, ta kategorie zatím není příliš zavedená

Jana Dvořáčková 8.7.2007 11:59

Re: Zrušte mikropovídky a krátké povídky!

Rozhodně nerušit mikro a krátké. O čem by to pak bylo. Nebo spíš... pro koho? Na ty výsledky jsem koukala se smíšenými pocity. Mikro a dlouhé jsem četla a to, co se nakonec dostalo do sborníku, je tak zhruba polovina toho, co se mi líbilo. Nicméně jen na mém názoru nezáleží a upřímně jsem ráda, že jsem se alespoň v něčem trefila. To, co mi ale dost vadí, je třeba absence zpětné vazby. Jakože napíši povídku, někdo si ji přečte, ale už se nedozvím, co si o tom myslí ti, kteří to hodnotili. Tohle pro mě udělal vlastně jen jeden člověk (z těch desítek lidí) a to je špatně. Kolik z autorů, kteří do CKČ něco poslali má někoho, kdo jim jejich dílko ještě před odesláním ohodnotí a případně poradí? Sto procet to nebude, takže teď někteří z nich určitě nechápou, proč jejich povídka skončila tak nízko. A co je horší, nevědí, jak to napravit.

Jan Vaněk jr. 8.7.2007 14:16

Re: Zrušte mikropovídky a krátké povídky!

Ano, vydělit čtvrtou kategorii pro mikropovídky byl rozhodně jeden z nejhorších tahů v nedávné historii CKČ. Pro úplné zrušení (a tedy de facto nastolení požadavku na minimální délku) by se zjevně nenašla podpora, ale aspoň je sloučit zpátky by pomohlo.

Napsat dobrou krátkou fantastickou povídku je náročnější než napsat dobrou středně dlouhou.

Jana D. 9.7.2007 11:46

Re: Re: Zrušte mikropovídky a krátké povídky!

Sloučit je zpět, proč?. Pomohlo by to čemu? Nebo spíš komu? Napsat dobrou mikro je otázkou schopnosti autora, s tím souhlasím. Jenomže kdo brání těm skutečně dobrým, aby přispěli. A že jich tu pár je.

Darth Zira 11.7.2007 4:51

Re: Re: Zrušte mikropovídky a krátké povídky!

Nic proti, kdyby ovšem porotci (či jejich naprostá většina) neměli i na krátké povídky zatraceně "rubensovský" vkus - pokud by byla kategorie krátké povídky od jedné do dvaceti stran, tak by určitě vyhrávaly převážně povídky kolem těch 15 stránek a nikoli kratší. Dokud kategorie mikropovídky neexistovala, tak kolik těch opravdu krátkých (do 5 stran maximálně) kdy v historii CKČ vyhrálo? Daly by se spočítat na prstech jedné - a to ještě neopatrně pod cirkulárku strčené - ruky...  

jana šturmová 11.8.2007 13:26

Re: Re: Re: Zrušte mikropovídky a krátké povídky!

Rozhodně jsem pro zachování stávajícího stavu. Pro mě jako porotce je rozhodně únosnější přečíst padesát " grafomanských " krátkýcn než ty dlouhé " grafomanské" - pro čtenář je to utrpení a pak se musí přeskakovat.

dan 29.6.2007 4:54

super

Tento rocnik CKC sa mi naozaj pacil. Z mojho pohladu prebehol hladko a profesionalne. Dakujem panovi Paulikovi a porotcom.