14.7.2020 | Svátek má Karolína


CENY: Arthur C. Clarke Award 2009

6.5.2009 12:05

Song of Time Ian R. MacLeodTOPlistJedna z nejprestižnějších britských a potažmo celosvětových sci-fi cen vůbec má svého vítěze za letošní rok. Její prestiž bývá srovnávána s Booker Prize v hlavním proudu. Arthur C. Clarke Award 2008 se uděluje již od roku 1987 nejlepší knize vydané ve Velké Britanii. Bohužel ji loni poznamenalo umrtí sira Clarkea. AC Clarkemu pomáháli s hodnocením a udělováním členové odborné poroty (Tu tvoří šest členů. Dva z BSFA a dva ze Science Fiction Foundation, jeden pak ze SF Crownest, za sira Clarkea předsedá Paul Billinger). Vítěz získal finanční odměnu, která byla od roku 2001 zvýšena ze stávajících tisíci liber na tisíce dva, a od té doby se každoročně tato částka zvyšuje o jednu libru. Tento rok tak odměna vítězovi činila 2009 liber. Letos se vítězem stal Ian R. MacLeod s románem Song of Time. Předání proběhlo 29. dubna 2009 v rámci Osmého londýnského mezinárodního festivalu SFF filmů (Sci-Fi-London 8: The Eighth Annual International Festival of Science Fiction and Fantastic Film).

  • Song of Time, Ian R. MacLeod (PS Publishing)
  • The Quiet War, Paul McAuley (Gollancz)
  • House of Suns, Alastair Reynolds (Gollancz)
  • Anathem, Neal Stephenson (Atlantic)
  • The Margarets, Sheri S. Tepper (Gollancz)
  • Martin Martin's on the Other Side, Mark Wernham (Jonathan Cape)

Připomenu jen, že minulý rok zvítězil román Black Man (v USA byla kniha vydána pod názvem Thirteen) Richarda Morgana.

Podle Locusmag.com.

Jan Pechanec


Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví
Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví

Obézních dětí přibývá. Přispívá k tomu současný životní styl, ve kterém chybí pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Tyto děti jsou pak náchylnější k různým nemocem a často trpí i jejich psychika.

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...