17.9.2021 | Svátek má Naděžda


AKCE: Táboření se sdílenými světy

4.5.2009 12:05

Shared Worlds Sdílené světyTOPlistAkademie SFFH vyhlašuje jako partner mezinárodního projektu Shared Worlds konkurz na letní TÁBOŘENÍ SE SDÍLENÝMI SVĚTY, které proběhne ve Wofford College, ve Spartanburgu (Jižní Karolína, USA) ve dnech 19. července – 2. srpna 2009. Tento jedinečný letní tábor pro mládež (ve věku 13 až 18 let) z celého světa vás kreativním a zábavným způsobem naučí, jak vybudovat science fiction či fantasy světy a využít je při psaní beletrie, herním vývoji či umělecké tvorbě – vše v bezpečném a organizovaném prostředí cenami ověnčené fakulty. Účastníci se setkají s podobně smýšlejícími studenty z celého světa a naučí se spolupráci a vlastní aktivitě.

Během prvního týdne se tábor rozdělí na skupiny po 8 až 12 studentech a každá z nich si vytvoří science fiction nebo fantasy svět. Během druhého týdne si zvolí, zda se budou věnovat tvůrčímu psaní, hernímu vývoji či výtvarnému umění a začnou vytvářet literární díla, herní moduly nebo umělecké práce a ilustrace, inspirované jejich světem. Mezi výstupy tábora patří také podrobná hesla o světech na Wikipedii a sborník umění, beletrie a herních modulů, vytvořených studenty.

Členy instruktorského sboru na rok 2009 jsou například spisovatelka Holly Blacková, spoluautorka Kroniky rodu Spiderwicků, Jeff VanderMeer, autor románu Veniss Underground, Tobias S. Buckell, autor románu Krystalický déšť, Will Hindmarch, herní vývojář společnosti White Wolf, Ann VanderMeerová, editorka časopisu Weird Tales a mnozí další.

Školné ve výši 2.000 amerických dolarů zahrnuje ubytování, stravu a všechny akce tohoto dvoutýdenního tábora. Cestovní výdaje a kapesné nejsou v ceně zahrnuty. Vyžaduje se schopnost plynule hovořit anglicky o běžných tématech, ačkoliv v případě potřeby budou k dispozici tlumočníci. Je tu i možnost finanční pomoci, ale nic nelze slíbit dopředu.

Podrobné informace najdete na stránkách: http://sharedworlds.wofford.edu

Požadavky:

Každý zájemce musí vyplnit formulář na webových stránkách Sdílených světů (Shared Worlds) na internetové adrese http://sharedworlds.wofford.edu/inner-register.aspx. Zájemci budou vyhodnoceni a přijati na základě kapacitních možností. Vzhledem k blížícímu se termínu tábora se přihlaste co nejdříve!

Proč se tábora zúčastnit?

  • Vzhledem k dnešnímu všeobecnému zájmu o fantasy jde o skvělou příležitost, jak se můžete naučit důležitým dovednostem, které později využijete ve své tvorbě, ať už půjde o literaturu, herní vývoj, výtvarnictví či film.
  • Pokud jste si dosud mohli o svých zájmech popovídat jen s hrstkou lidí, zde se setkáte s desítkami podobně smýšlejících přátel, naučíte se komunikovat a navážete třeba i kontakty potřebné do budoucna.
  • Pokud jste na střední škole vyloučeni z kolektivu, poznáte, že vaše zájmy mají smysl a je dobré je rozvíjet.
  • Budete mít možnost pracovat na něčem, co vás baví, a naučíte se fungovat v týmu.
  • Budete mít možnost získat důležité pracovní dovednosti ve špičkových oblastech typu herního vývoje za pomoci zkušených profesionálů.
  • Budete mít možnost setkat se s účastníky z jiných zemí, učit se od nich a účastnit se tak jedinečné kulturní výměny.

INFORMACE O LOŇSKÉM TÁBOŘE najdete na stránkách:

Nepropásněte jedinečnou možnost, jak se zapojit do světového dění na poli fantastiky.

Martin Šust


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...