2.7.2020 | Svátek má Patricie


AKCE: Sergej Lukjaněnko na Světě knihy

8.5.2009 12:05

Sergej LukjaněnkoTOPlistRuský národní stánek "Literatura a knihy z Ruska" se stane ústřední expozicí 15. mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2009. Jedním z hlavních hostů, kteří mají na veletrhu představit Rusko, bude slavný autor sci-fi románů Sergej Lukjaněnko.

Tomuto zdaleka nejúspěšnějšímu a nejproslulejšímu ruskému autorovi sci-fi vyšlo v Argu už devět románů, z nichž nejznámější jsou ty ze série "Hlídek" (Noční hlídka, Denní hlídka, Šerá hlídka), podle kterých byly natočeny také kultovní filmy.

Před několika dny vyšla právě na toto téma kniha Hlídka jako symptom, která je sborníkem studií odborníků z mnoha oborů na téma fenoménu Lukjaněnkových Hlídek.

V časopise Pevnost 2/2009 vyšel o tvorbě Sergeje Lukjaněnka obsáhlý článek...

Jeho pražský program začne už den před zahájením Světa knihy, ve středu 13. května v Paláci knih Luxor. Další literární pořady a besedy o tvorbě Sergeje Lukjaněnka za osobní účasti autora proběhnou ve Veletržním paláci a v Ruském středisku vědy a kultury:

 • Noční hlídka Sergej Lukjaněnkostředa 13. 5.
  Neoluxor, Václavské náměstí 41, Praha 1
  17.00-18.30
  Sergej Lukjaněnko - autogramiáda známého autora fantastických románů, laureáta mnohých cen, nositele titulu "Nejlepší fantasta Evropy".
 • čtvrtek 14. 5.
  Ruské středisko vědy a kultury, Na Zátorce 16, Praha 6 - Bubeneč
  18.00-19.00
  Sergej Lukjaněnko - tvůrčí večer
 • pátek 15. 5.
  17.00-17.30
  stánek L 408 (levé křídlo)
  Sergej Lukjaněnko - autogramiáda - Autor podepisuje česká vydání svých knih na stánku nakladatelství Argo.
 • 18.00-18.50
  Velký sál - střední hala
  Sergej Lukjaněnko - setkání se čtenáři
  Moderuje překladatel Libor Dvořák.
Argo


Hledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!
Hledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!

Pro 30 z vás jsme si připravili 6 různých druhů příkrmů HiPP v BIO kvalitě. Těšit se můžete na masová i čistě zeleninová jídla.

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...