27.9.2021 | Svátek má Jonáš


AKCE: Linie SF&F Workshopu Na Fénixconu

2.12.2009 12:05

Literární sfaf workshop logoTOPlistPo letech bude mít SF&F Workshop na Fénixconu vlastní programovou linii.

Těšit se můžete na panelové besedy se známými osobnostmi z řad autorů, nakladatelů, překladatelů, organizátorů conů i soutěží, knihkupců a jiných fanů na téma Život je jedna velká apokalypsa, jakož i na samostatné pořady o soutěžích, SF&F Workshopu a psaní vůbec. Chybět nebude ani tradiční literární workshop naživo a budete si moci vyzkoušet i svou znalost knih.

Program začíná v pátek od 19 hodin v salonku President pořady věnovanými SF&F Workshopu a Ceně Kala Čapka. Těžištěm sobotního bloku jsou panely nejen s těmi, kteří jsou ozdobou každého conu, ale i s lidmi, kteří mají na rozvoji žánru a fungování fandomu nemalou zásluhu, a přesto jsou podle mě neprávem opomíjeni.

Fénixcon hotel Slovan logoV sobotu vpodvečer proběhne tradiční literární workshop naživo. Spočívá v tom, že účastníci workshopu si vzájemně kritizují svá díla za vydatného přispění lektorů a snaží se získané poznatky uplatnit ve svých dalších povídkách, aby jim při příštím workshopu bylo vytýkáno méně chyb a aby lépe uspěli v nějaké literární soutěži. Akce je přístupná široké veřejnosti – tedy všem návštěvníkům conu. Své povídky posílejte e-mailem na adresu Aquila@altar,cz. Kdo máte zájem povídky hodnotit, i když vlastní příspěvek mít nebudete, hlaste se na uvedený mail také, abyste kdyžtak mohli dostat texty předem.

V sobotu večer vás zveme na přednášku Edity Dufkové Zařaďte nemožnou rychlost! aneb Fyzika v kosmu. Byť se podle jejích slov a anotace jedná o naprosto odpornou a nechutnou přednášku, určitě se dozvíte spoustu zajímavostí a autoři space oper získají nějakou tu inspiraci.

Na závěr každého dne vás čeká čtení na dobrou noc, jak může začínat apokalypsa. Zkuste uhodnout, z jaké knížky je ukázka!

Podrobnosti o workshopu naživo i o celém programu najdete na http://workshop.scifi.cz/NewWorkshop.html.

Jiřina Vorlová


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...