14.7.2020 | Svátek má Karolína


AKCE: 1. jarní kutnohorský knižní týden

23.4.2009 12:05

TOPlistjarní kutnohorský knižní týden

1. jarní kutnohorský knižní týden

Já jsem z Kutný Hory, z Kutný Hory koudelníkův syn - a proto nesmím chybět na 1. jarním kutnohorském Knižním týdnu. Ano, kutnohorská městská knihovna mne pozvala, abych některé mé šílené či ujeté názory a vize ohledně sci-fi a fantasy prezentoval v mém rodišti, a to přímo na můj svátek! (Kdo to neví, fuj, ale pro jistotu: je to 24. dubna, tento pátek.)

K tomu budu mít po ruce kolegu více než zasvěceného - vystupujeme tam totiž s Vladem Ríšou, šéfredaktorem, spisovatelem a lidovým vypravěčem! Takže pořádná akční dvojka, žádný uhňahňaný intoušský pindy, ale kombinované přednášky obsahující jak autorské čtení, popis mého „desatera největších chyb při psaní“, „vzpomínky na budoucnost“ české sci-fi a fantasy, lehký bulvár ohledně naší SF scény - a samozřejmě sem tam recitace mého oblíbeného Gellnera. (Pozor, budu výjimečně recitovat střízlivý, takže by mi mělo být i rozumět.)

Tedy, tímto se s Vladem Ríšou těšíme (nejen) na kutnohorské publikum, které dopoledne (od 10:00) budou tvořit studenti gymnázia (které jsem v pozdních druhohorách absolvoval i já) a odpoledne (od 15:00) lidé, kteří snad dají přednost literatuře a na chalupy a chaty vyrazí až poté…

Váš JWP

(Pro naše sci-fi inťouše: značka JWP představuje ten velkej hlučnej buldozer, co propaguje kvalitní českou a slovenskou sci-fi a fantasy všude, kudy se hrne. Na rozdíl od nich…)

http://www.knihovna-kh.cz/texty/downloads/kniznityden.pdf

JWP


SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce
SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce

S prodlužujícím se věkem a poněkud hektickým způsobem života přibývá žen, které mateřství odkládají. Těhotenství po čtyřicítce dnes proto není výjimkou. Vaječníky ale obelstít nejde, na řadu pak přicházejí reprodukční kliniky, které mají řešení.

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...