25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Vědci strašili lidi mrazáky plnými mrtvol

Neřekl bych, že prohrál. Dokonce má o jednoho poslance víc než koalice Spolu. Ale tím, jak luxoval hlasy komunistů a sociálních demokratů, ukázal, že nemá žádný koaliční potenciál.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Farda 2.1.2022 22:23

https://jaroslavflegr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=781090

Š. Hašek 2.1.2022 13:05

Vědci nemají strašit.

Vědci mají bádat, počítat, vypočítat a dokázat. A sdělit to dalším na vysoké škole. Jinak to jsou schůzovací figurky.

Je tedy nějaký mrtvolně mrazákový, odborářský, drzý Kubek vědcem? Totéž platí o Drahošovi, o klimatu toho nakecal dost. Jen nakecal. Kde nic tu nic.

Z. Lapil 2.1.2022 18:37

Vědci mají právo nevědět, což politici slyšet nepotřebují (žádný zločin; politik MUSÍ rozhodnout) a novináři nechtějí.

Moc se mi líbil jakýsi prof. Konvalinka, který své odpovědi uváděl slovy "Nevíme, ale zatím to vypadá že...".

J. Urban 2.1.2022 12:16

Nemci sice uspesne hroti protiruskou hysterii (he he), na druhou stranu dokazi z byznysu s Rusy pro sebe tezit maximum, sankce - nesankce. Holt maji to velmocenske uvazovani - jako meli v r. 1939.

J. Plzák 2.1.2022 10:50

"Britové a pár dní předtím i Biden řekli, že vojenský zásah proti Rusku kvůli Ukrajině je nemyslitelný. Uvědomují si, jaká mela by to byla."

Proč, proboha, nedrželi hubu?

Na jednu stranu je to jen přihlouplé konstatování skutečnosti.

Na druhou stranu je to přímo pozvánka: "my do toho nepůjdem a vy si dělejte co chtete.

V. Podracký 2.1.2022 18:55

Oni dobře vědí, že to Rusko neudělá a možná by byli rádi, kdyby to Rusko udělalo. Měli by o problém míň, zbavili by se Ukrajiny s jejími dluhy a závazky k ní.

J. Plzák 2.1.2022 10:25

"Nikdy jsem si nedělal iluze o významu bakalářských prací, neboť je to o tom, jak něco někde vyhledáte, ozdrojujete a napíšete tam nějaký závěr."

Nic proti nim. Jen je třeba si uvědomit, že přibližně odpovídají pracím tak leda bývalých průmyslováků.

S vědeckými pracemi skutečných vysokoškoláků mají podobného jen velmi málo.

J. Jelínek 2.1.2022 12:51

Bakalářská práce není a nemůže být "vědecká". Věda se dá dělat trošku až tak na magisterském (inženýrském) stupni. Věda, na základní úrovni se dá vystopovat až na pracích doktorských. A ani to mnohdy neplatí.

R. Polášek 1.1.2022 22:41

Tak ono "strašení mrazáky plnými mrtvol" nebylo strašení, ale realita, protože se to skutečně stalo.

První rok epidemie v zimě či na jaře v New Yorku, protože tam skutečně zkolabovalo jejich zdravotnictví.

Dokonce to bylo ještě horší, nejednalo se o mrazáky plné mrtvol. Jednalo se o chvatně přistavované mrazírenské kamiónové návěsy plněné mrtvolami, protože běžné mražáky nemocnic a pohřebních ústavů byly totálně přeplněné a pohřebáci nestíhali mražáky uvolňovat.

A s tím i odpovídající chaos, kdy lidi v nemocnicích i mizeli, protože v tom shonu zkolaboval i systém jejich identifikace nebo lidi třeba umírali při čekání, než je stihli do nemocnice vůbec přijmout a zaevidovat.

Tuším i Italové si ten první rok stihli sáhnout slušně na dno.

R. Langer 2.1.2022 1:23

Jasně. Přesně o tom New Yorku nám tady Flégr mluvil. Jděte se bodnout, prolhaný Svědku kovidův. :-P

R. Polášek 2.1.2022 5:35

Si to najdi, vymatlaný antivaxere, na internetu v archívech.

R. Langer 2.1.2022 5:50

Jsou to naprosté hovadiny, stejně jako o té Itálii. Kamarádka tam žije, a nic takového se tam pochopitelně nedělo, archive. :-P

R. Polášek 2.1.2022 7:30

Malá exkurze do předchozích let pro lidi, kteří už zapomněli, co bylo před pouhým rokem.

https://www.lidovky.cz/svet/smutna-pripominka-prvni-vlny-covidu-v-new-yorku-zustavaji-stovky-tel-obeti-v-chladicich-kamionech.A210508_111305_ln_zahranici_hetom

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/italie-covid-koronavirus-pandemie-nemocnice-jip-opatreni-rim-neapol-milan_2011170600_eku

J. Plzák 2.1.2022 10:32

lidovky.cz a irozhlas.cz - to jsou argumenty?

P. Vychodil 2.1.2022 17:13

zkus citovat více zdrojů zahraničních, i lokálních, jinak jsi za vola, vygumovaného českým mainstreamenem...

taky ve špaňělsku měli mrtvoly na ulicích, akorát nikdo u nás neřekl, že všichni zaměstanci pohřebních služeb v tu dobu stávkovali...

V. Šťastný 2.1.2022 6:16

Jenže Flegr sliboval to samé do českých ulic a pak se blbě vykrucoval, "že schválně přeháněl".

R. Polášek 2.1.2022 7:52

Tyhlety řeči je nutné brát s velkou rezervou, protože epidemie, jak je nyní zřejmé, se strašně blbě předpovídá. Z tohoto vyplývá, že i všelijací vzdělaní epidemiologové znají budoucí vývoj takové epidemie jenom o trošku víc než obyčejný člověk, který čte zprávy a prostým selským rozumem o nich uvažuje.

A koneckonců jsme měli štěstí, protože i ve vyspělých zemích s robustním zdravotnictvím je kapacita lůžek na jipkách a dalších pro těžce nemocné zhruba jedno lůžko na nějakou tisícovku obyvatel. A že kombinací toho, že covid není zas tak příliš smrtný a těžký průběh covidu vyžadující ty lůžka na JIpkách zas není tak obvyklý, že částečně zafungovala karanténní opatření a covid se tolik nešířil a že většina lidí se přece jen naočkovala a tak ještě výrazně snížila procento toho těžkého průběhu, to všechno dohromady dosáhlo toho, že se až na výjimky se téměř všude podařilo nemocným s těžkým průběhem covidu vejít do maximální kapacity JIP lůžek v nemocnicích. Sice to bylo leckdy na hraně kapacity i vytížení personálu, ale téměř nikde nedošlo ke kolapsu zdravotnictví a vedle covidu byly i nadále ošetřovány i těžké případy úrazů a jiných onemocnění ohrožujících životy pacientů.

Při příští epidemii něčeho jiného bychom už takové štěstí mít nemuseli, pokud by některá z výše uvedených věcí byla horší než byl či je covid. A kapacita nemocnic, jedno lůžko JIP pro těžce nemocného na tu nějakou tisícovku obyvatel by nemusela stačit.

J. Plzák 2.1.2022 10:30

Dnes už se ani neudává, že Flegr je specializací parazitolog.

Tak ať se laskavě zoobírá tasemnicemi a škrkavkami a neplete se do genových manipulací.

PS.

Jednou si ho přizval na přednášku na Hnojárnu pan Profesor Petr.

Flegr přispěl: nadával Klausovi st. a Zemanovi.

J. Jirka 2.1.2022 9:35

Kdybyste nekecal. Všechny fotky a videa, od těch, co zobrazují kopání hromadných hrobů až po nakládání "mrtvol" vysokozdvižnými vozíky byly během několika dnů odhaleny jako ubohé podvrhy. Jediné, v čem máte možná pravdu jsou dva chladící návěsy plné mrtvol, které zřejmě dosud stojí kdesi v New Yorku. Ovšem mrtvoly nejsou "oběťmi" covidu, ale docela obyčejnými nebožtíky, kteří pocházejí ze zkrachovalého pohřebního ústavu a díky šlendriánu majitele ústavu jsou bezejmenní a navíc ve značném stádiu rozkladu.

J. Vintr 2.1.2022 11:03

Přesně v této době kotvila v NY v přístavu vojenská nemocniční loď s 2000 lůžky a špičkovým medicínským vybavením a personálem. Jejích služeb využilo jen pár stovek nemocných s něčím jiným než údajný covid.....

J. Jurax 1.1.2022 17:07

Dobře napsáno.

Je třeba si uvědomit, že už netřímáme - my, NATO - ten pověstný velký klacek, abychom mohli provozovat jeho politiku. Kdysi byl svět bipolární, pak krátce - ale opravdu jen krátce - unipolární a dnes je řekněme tripolární s náběhem na multipolaritu.

A specielně k Rusku - je třeba se domluvit s uvážením nejen našich - opět řekněme severoatlantických - ale i ruských zájmů. Je třeba uplatňovat win-win strategii.

P. Diviš 1.1.2022 17:29

Otázka je, zda ty ruské zájmy umožňují win-win strategii, případně, na čí úkor by byla.

J. Jurax 1.1.2022 18:30

To se dá říct o zájmech kohokoliv, nejen Ruska, a přesto se win-win občas podaří. Pravda, semtam ji někdo malý odkašle - nic není dokonalé.

P. Diviš 1.1.2022 18:47

Občas jo, ale zřídka.

Je vůbec možná win-win strategie, pokud Putin potřebuje nějakého "čerta", nejlépe osvědčeného zahraničního, na udržení ruského obyvatelstva ve strachu a poslušnosti?

Š. Hašek 1.1.2022 18:59

Opravdu by mě zajímalo, kdo Vám nakukal, že ruské obyvatelstvo je drženo ve strachu a poslušnosti.

Neznám nikoho poslušnějšího, než jsou kolegové ze Saska. Ti stojí v pozoru předem.

Rus má kázeň, protože ví, že "křivě podaná ruka" by se oklikou obrátila proti němu. Milice se moc nebojí, protože milice bývá daleko. Rus také chodí na vojnu a hned tak se něčeho nelekne.

Tak odkud to máte, znalče Ruska? Prozraďte. Kde, kdy, jak dlouho jste tam byl?

R. Polášek 1.1.2022 22:46

No, win-win strategie je vždy založená na tom, že strany preferují dohodu nad svým ziskem. Každý musí s něčím ustoupit.

Z tohoto pohledu si myslím, že pokud Brusel vydrží být dostatečně politicky a ekonomicky zdravý, nedojde po Británii k dalšímu rozpadu EU, tak Ukrajinu nakonec čeká rozdělení. Východ Ukrajiny a Krym připadne Rusku, západ Ukrajiny, ideálně s dostatečným kusem černomořského pobřeží , EU.

F. Zrcek 1.1.2022 13:18

Pana Andora bych za prezidenta nevolil. To nemění nic na tom, že článek je v podstatě výstižný.

Přeji vše nejlepší v Novém roce.

V. Peroutka 1.1.2022 21:40

Já jo....

J. Ptáček 1.1.2022 11:06

Autor příspěvku chce mít, na rozdíl ode mě, široký pohled na celou politiku, ale poznání nepřináší.

Andrej Babiš má podporu opravdu širokou, ale díky jeho nesnášenlivosti k jinému názoru než svému mu, díkybohu, trvale chybí koaliční partner, takže je a hlavně zůstane bez rozumné šance.

Nářek nad nezkušeností pana Lipavského není na místě. Kde jinde se má otrkat, než třeba diskuzí nebo přímo hádkou s opravdu velezkušeným ministrem Lavrovem. I Lipavského bývalí kolegové jednou začínali.

Co opravdu je proruské, protiruské nebo objektivní nevím, ale je fakt, že v evropském prostoru se střetávají dvě vzájemně naprosto nekompatibilní, skoro protichůdné filozofie:

- Dokonalá liberální demokracie, ať to stojí co to stojí

-"Nas mnogo a široka strana maja radnaja", taky ať to stojí co to stojí

Teprve ten kdo obě filozofie aspoň trochu skloubí, spasí jak Evropu, tak Rusko.

J. Hrdlička 1.1.2022 14:16

Jako že se ministr zahraničí bude teprve otrkávat???? Neměl by to být náhodou už zkušený diplomat,

Zatím, ať se naučí alespoň nezesměšňovat se v interview.