28.3.2024 | Svátek má Soňa


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
brblal 1.7.2007 7:43

Soudy a restituce.

V prvé řadě je podivné,alarmující,že při souzení dojdou různí soudci ke zcela protichůdným rozsudkům.Zcela zřetelně tu vystupuje fakt,že se soudci neřídí právem,nýbrž podle svého momentálního rozpoložení mysli.A to je zlé!                                                                                                  Za druhé restituce si nedělaly nárok na absolutní odškodnění.Navíc si stanovily hranici rok 1948.To proto,že do toho data rozhodovaly soudy v demokratickém zřízení.A také proto,aby se majetek nemohli získat zpět kolaboranti.S odstupem času všechny šlechtické,převážně německé rody nás přesvědčují ,že s nacismem neměli nic společného,málem že byly zapojeni v odboji.Nedivil bych se,kdyby nám své sympatie dnes vyjadřovali potomci Heydricha.                                                                   Proč bychom měli chodit v restitucích jen o 6O let zpět?Napravme tedy křivdy a jděme až do doby pobělohorské a navraťme majetky tehdejším majitelům,tehdejším rodům,kterým byly rovněž uloupeny!Respektive,vraťme se ke královskému zřízení,majetky vraťme králi a začněme od nuly.Je tady příliš lidí,kteří stále vyvolávají nové a nové majetkové požadavky.Měla být stanovena hranice,do kdy restituci uplatnit a po tomto datu se dalšími nezabývat!

AndyO 1.7.2007 8:24

Re: Soudy a restituce.

ha ha ha. Brblale, ta hranice 48 je fakt přesně o chlup, aby se nemusely vracet majetky židům, majetky zabavené němci odbojářům atd. Šlechtické rody nebyly zpravidla německé, ale zpravidla žijící v Čechách a a jejich chování za druhé světové nijak nevybočovalo z chování zbytku republiky- popravdě, procentuálně mezi nimi bylo víc těch, kteří veřejně a jasně dali najevo svou loajalitu s Československem a odpor k nacismu.

Hranice byla stanovena. O té hranici se zcela  právem diskutuje a abych pravdu řekla, i mne štve, že na majetku, který byl naší rodině zabaven němci úřaduje někdo, kdo ho nafasoval po válce zadarmo a kdoví za co.

nadama 1.7.2007 23:04

Re: Soudy a restituce.

Nehledě na to, že už před rokem 1948 se často o demkratickém rozhodování nedá mluvit. Někteří lidé, když viděli, kam to míří odešli do zahraničí už před únorem.

A bylo mnoho těch, kteří už před únorem na nebezpečí upozorňovali, ať již v parlamentu, nebo mimo parlament.