29.3.2024 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

POVÍDKA: Historie, která se naštěstí nestala

Přihodilo se to před mnoha lety ve velké zemi rozkládající se na nedalekých ostrovech. Do salónu ministerského předsedy sira Winstona vstoupilo, předem již ohlášeno, několik ministrů minulé vlády.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Turek 17.3.2021 1:10

Je trefné, že se mi pod článkem zobrazuje tato reklama:

Rasiermesserscharfes Messer

Die Samurai-Standards bei Küchenmessern: Qualität, Haltbarkeit und

Individualität

Přeložte si to.

P. Lenc 3.3.2021 10:04

Velký dík za tuto analogii.R^R^R^

F. Navrátil 3.3.2021 9:36

Churchill by realista a myslel v rozměrech britského impéria. Proto by takové nesmysly, jak o nich píše autor, nenařídil. Intervenující bývalé ministry by patrně nechal internovat. Netajil se tím, že se bude bojovat na plážích, na zemi i ve vzduchu a kdyby byly ostrovy obsazeny, pak by boj pokračoval silami impéria. Současně věděl, že by k takové situaci nemohly USA jen přihlížet a musely by zasáhnout. Stejně tak dobře věděl, že bude muset dojít ke konfliktu mezi Německem a Ruskem. Dokonce si pochvaloval, že obsazením východního Polska mají oba státy společné hranice, na kterých se mohou utkat. Zkrátka autor zpatlal zmatlal dohromady Churchilla, invazi, koronavir a nouzová stav, aby podpořil svůj názor. Myslím, že ho spíše znevěrohodnil.

J. Vintr 3.3.2021 19:34

Uzavřít příměří s Hitlerem se naopak jevilo jako nejrozumnější řešení. Británie byla vůči Německu prakticky bezbranná a Hitler by nejspíš ani netrval na vojenském obsazení Britských ostrovů. Stačilo by mu, kdyby měl na západě krytá záda a on se mohl v klidu vypořádat s Ruskem. Američani by si bez nástupiště na Britských ostrovech v Evropě nejspíš ani neškrtli, takže by asi Třetí říše, která by se rozkládala od Atlantiku až daleko za Ural, existovala možná ještě dnes. Churchill naštěstí nebyl realista.....

V. Tichý 3.3.2021 8:56

Je to velmi hloupá analogie. Autorovi bych přál v lepším případě nemoci nemocniční lůžko na chodbě. Snad by to pochopil, i když o tom velmi pochybuji

J. Vintr 3.3.2021 19:40

Ta analogie s válečnou Anglií je naopak velmi případná. I v jiném směru. Když obyvatelé Londýna čelili bombardování a ostřelování německými V2 a V2, neutekli na venkov ani se nezahrabali deset metrů pod zem, ale snažili se žít normální život. A to jim smrt hrozila s asi tisíckrát větší pravděpodobností, než nám od nějakého viru....

J. Jirát 3.3.2021 8:27

Analogie je hloupá. Virus by potěšilo, kdybychom bojovně vyšli ven. V této válce se bojuje právě opatrností, jedinou útočnou zbraní je očkování.

J. Nevrkla 3.3.2021 8:11

Velmi potřebný poučný článek. Děkuji.

L. Písařík 3.3.2021 6:46

Že by parodie na dnešní situaci? Pokud ano, jistě autor zná i odpověď na Što dělať ?

J. Pokoutný 3.3.2021 10:45

Pravidelná střelba protiletadlového dělostřelectva by vznikem přízemního ozónu mohla pročistit vzduch od virů!

P. Dvořák 3.3.2021 2:44

Pokud to převedu na naši situaci a do dnešní doby, poslední dva odstavce je nutno posuzovat podle toho, zda by se to dělo v souladu s Ústavou.

Vím, V.B. žádnou ústavu nemá a dnes se už naštěstí nemusí řídit ani produkty . . . . eh . . . . mozků Evropské komise.

P. Hatina 3.3.2021 0:52

Jenže no právě. Tak tomu skutečně bylo a tak by to skončilo, kdyby premiérem zůstal jeho předchůdce, sir Nevill . Zatímco "sekyrář Winston", o němž už bylo známo, že nepočítá mrtvé (ani ty vlastní) si tyhle starosti nepřipouštěl. Nakonec proto byl - nikoliv zvolen, ale jmenován krizovým premiérem. Tak aby se pak někdo nedivil a nestěžoval si..