27.9.2021 | Svátek má Jonáš


Diskuse k článku

ZDRAVOTNICTVÍ: Rozpad zdravotní péče?

Dětská psychiatrie hlásí akutní nedostatek lůžek i lékařů. Na určení termínu návštěvy v ambulanci nebo na lůžko v nemocnici čekají děti i dlouhé měsíce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Heidlerová 21.7.2021 10:14

Je mi téměř 85 let. Stále si kladu otázku, jak to, že už i mladá generace je psychicky neodolná. My jsme chodili do skautu, sokola, naši otcové se psychicky nehroutili a šli do odboje proti okupantům atd. Byli jsme připraveni na těžkosti života a na potřebnou skromnost. Psychiatra jsem potřebovala za komunistů, tehdy žádní nebyli, zvláště ne ti, kteří by se zabývali problémy diskriminovaných. Tak člověk musel zabojovat sám, většinou pomocí přírody a přátel. Dnes vyrostla přežraná generace, která - když nedostane hned, co chce - se hroutí. A jít bojovat za vlast? Kromě několika eticky vyspělých jedinců neznám nikoho. Díky komunistům se z nás stali sralbotkové a pažravci.Rv

L. Beneš 21.7.2021 10:30

Nemyslím, že jsou tím vinni jen komunisté. Podobné názory dávají najevo mí přátelé a známí ze zemí, kde komunisty nikdy u vesla neměli.

P. Hák 21.7.2021 10:32

Jak dlouho měli komunisty v USA a v Británii?

V. Kuhaj 21.7.2021 11:28

Problém nejsou komunisti, paní Heidlerová. Problémem je výchova - ať už záměrná, či ne - k nesamostatnosti. Takové to popřevratové psychiatrické reklamní plkání, jak na západě je normální, že každý lépe situovaný jedinec má svého psychiatra, a jak je potřeba psychiatrii vyhledávat, nebo aspoň psychologa, přineslo své důsledky neblahé důsledky. Myslíte že dnešní rodiče jsou hrdí na zdraví svých dětí? To se zeptejte ve školách, jak tvrdě vymáhají pro své děti úlevy s odkazem na jejich údajné hendikepy. Stávají se z nás zbabělí, nesamostatní a slabošští jedinci, kteří vidí vinu v každém jiném jen ne v sobě, a když nás někde píchne nebo jsme smutní, utíkáme k odborníkům. Nejde zdaleka jen o psychiatrii, své místo na slunci hledají kdejaké obory, ale právě psychiatři by měli vědět, jak je tahle manipulace zákeřná. A jak moc se nám vymstí.

P. Hák 21.7.2021 12:59

Souhlas, ale nejde jen o psychiatrické reklamní plky. Celkově se sešly dvě věci. Lidi ztotožnili jakoukoli disciplínu s diktaturou, včetně vnitřní disciplíny, ochoty se zapřít a něco vydržet a makat. A také se časově u nás potkal konec komunismu a konec starých časů. Na Západě byl vývoj od 60. let v podstatě postupný, u nás to bylo naráz.

V. Kuhaj 21.7.2021 14:30

R^