Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ZDRAVOTNICTVÍ: Dvourychlostní, pro bohaté a chudé

01150! To je to číslo! Číslo vyjadřující genialitu nejlepšího zdravotnictví na světě. V tomto jediném čísle je uložen princip celého systému.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LS

Jak ordinoval náš pan doktor v padesátých létech. Plná čekárna a aby to šlo rychleji, tak do ordinace bylo pozváno cca 10 pacientů naráz. Pan doktor předběžně všechny obešel s dotazem co je trápí. U některých pak sestře nařídil aby jim dala teploměr. Stále byl v dobré náladě, u mne se rozhovořil: „Vážení tento mladík, když mu nebyly ještě dva roky musel na operaci slepého střeva, ačkoliv děti do dvou let slepé střevo nemají.“ Nevím kolik bylo u něho za den pacientů, ale každého řádně vyšetřil a předepsal léčbu. Nepamatuji, že by někoho posílal k odbornému vyšetření. Po ordinačních hodinách chodil po návštěvách. U mne jednou také zazvonil až k půlnoci. Stále plný dobré nálady a humoru, což mělo samozřejmě velmi dobrý vliv na pacienty, kteří ho milovali a velmi želeli, když šel počátkem šedesátých let do důchodu.

0 0
možnosti
RB

pěkná vzpomínka...jen drobné poukázání na podstatu problému. Pokud by totiž dnes doktor Kirlich chtěl svou práci zefektivnit (tak, jak to zkusil Váš doktor ve vzpomínkách), pak by porušil takových dvacet regulací, které v padesátkách buď ještě nebyli, anebo se na ně doktor vykašlal, protože věděl, že ho pro jejich porušení jeho pacienti nenapráskají státu /hygieně, odborům apod). Ale hlavně nemohl ten doktor doufat, že unikne z nefunkčního systému někam, kde jeho práci někdo ocení tržně...a dnešní systém alespoň (zatím) umožňuje mladému lékaři, aby odešel za penězi jinam. A proto se dnešní socík ve zdravotnictví odráží na zdraví pacientů tak, jak to popisují autoři článku...

0 0
možnosti
LB

Jděte už do pr... s tím tržním ohodnocením mladého lékaře. Mladý zajíc, který se často ptá zkušené zdravotní sestry v ordinaci, jak co dělat, je oceněn tržně až dost. Jenže nikdo nevidí konec žebříku, kam chce vylézt.

0 0
možnosti
IS

Zlaté padesátky. Akorát ten věk dožití stou pohodou nějak nekoreloval. A když už jsme u těch padesátek, po padesátém roce věku jste v hlubokém socialismu jako neperspektivní jedinec neměl nárok třeba na život zachraňující dialýzu. Humor a dobrá nálada prostě vykonaly své. Ale třeba jste měl štěstí na starou školu a ten lékař pracoval, jak mu lékařská přísaha nařizovala.

0 0
možnosti
LB

V těch padesátkách ani ten nejlépe zapsaný soudruh neměl video a mobilní telefon. A dialýzu v USA teprve zaváděli. Ale ne každý se na dialýzu dostal. Stejně jako v soc. Československu.

0 0
možnosti
IS

Jistě, ale v sedmdesátkách už ano. Psal jsem o hlubokém socialismu. Kam jsme to s tím humorem z let padesátých dopracovali, že?

0 0
možnosti
LB

Za socíku byli lékaři a nebylo to moderní vybavení. (Ostatně mnoho z těch moderních aparátů vynalezli až v letech, kdy u nás vládl socík). Dnes mají aparátů spoustu, ale zase nemají lékaře. I slabomyslný jedinec by přišel na řešení: Tento stát tě nechal vystudovat zdarma, tak teď budeš nějaký čas pracovat pro tento stát, byť ne zdarma.

0 0
možnosti
VP

V74a48ň62u65r76a 72P48e63t43r

29. 10. 2021 14:11

Tento stát nechal zdarma vystudovat spoustu "odborníků" v sociálních vědách, kteří akorát škodí!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz