Úterý 20. ledna 2026, svátek má Ilona
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

ZDRAVOTNICTVÍ: Brzy se rozhodne

Možnosti nemocnic bojovat s nemocí covid-19 se blíží ke svému vyčerpání. Prohlásil to koordinátor lůžkové péče Vladimír Černý, tedy muž na slovo vzatý. Tímto výrokem pochopitelně vzbudil obavy.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

PH

Jenomže, to je pořád dokola. Už brzy se v nejhlubší krizi "rozhodne", a pak se budou dělat nahonem nějaká chaotická opatření.

Ve skutečnosti se to mělo naplánovat a připravit už dávno. Potřebné rezervní nemocnice - ony jsou, třeba ta připravená polní v Letňanech, ale jak se dá dočíst, jsou i další a prázdné. Nakoupit a dovézt do nich potřebné přístroje,

A pak tedy to poslední, tedy personál, o kterém se tvrdí, že "není", a že by se musel "stahovat" z ambulancí. No, dovolil bych si tvrdit, že i tady rezervy jsou, totiž v případě doktorů kteří pracují v jiných oborech - a hlavně tedy ve státní a veřejné správě. Různí revizní lékaři, ve zdravotních pojištovnách, na ministerstvech je určitě řada dobře placených expertů.. Mimochodem stačí si připomenout - že sám ministr zdravotnictví, pracoval předtím jako ekonomický náměstek :)))).. Tudíž bych si dovolil tvrdit, že kdyby se udělal podrobný průzkum i jen v té veřejné správě, pár stovek těch lékařů by se ještě našlo a mohlo se poslat do nemocnic. A určitě nějaké rezervy má i armáda, jestli má ca 20 000 vojáků, tak rozhodně nyní jich v těch nemocnicích 20 000 nepomáhá. Ale měla by je tam poslat všechny. Snad nás proboha mezitím nějaký zavilý nepřítel nepřepadne. ;-D

0 0
možnosti
Foto

Letňany zrušeny, "nebyli lidi". V Brně se bude očkovat (až/když bude čím). Na ty rezervy bych moc nespoléhal, mimo to, pokud se bude počet nakažených stále zvyšovat, nepomohly by ani ty.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz