Středa 22. ledna 2025, svátek má Slavomír
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ZÁKON: „Digitalizace“ bytové legislativy

Žádná pomoc bydlení, natož pak dostupnému.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Nesmysl, jen další fráze. Platil jsem koncem 80. let 17 tis. Kč členský poplatek za vstup do družstva, pak každý měsíc 390 Kč + energie za byt 70 m. Družstvo se staralo dobře, barák v dobrém stavu družstevníci se taky starali. Po doplacení anuity převzala třetina z nás byty do os. vlastnictví. Začaly prodeje bytů. Dnešní výsledek - řada majitelů kašle na vše, protože oni si přece koupili byt a zbytek je nezajímá. Cokoliv společného se velmi těžce dohoduje, takže fráze, že soukromý vlastník se lépe stará, jsou je kecy, které někdy platí, ale častěji ne. Naštěstí družstvo nám za úplatu byty spravuje a hospodaří chválabohu dobře a s penězi vychází.

1 0
možnosti
PD

Kecy to nejsou. Soukromý vlastník by se staral, kdyby byl celý barák jeho.

https://zdrojeapandemie.tul.cz/index.php/cs/klasicka-dilemata/52-tragedie-obecni-pastviny

0 0
možnosti
JV

Možná, že je málo bytů. Je to možná i tím, že hodně bytů je obsazeno starými a morbidními lidmi, kteří, nebýt poskytování zdravotní péče, by své byty dávno uvolnili pro mladé. Možná.

Zdravotní péče je drahá, stejně jako je drahá výstavba, údržba a administrativa bytů. Pan autor si dělá srandu z pokusů, jak situaci s byty řešit. Kdyby se o stavbu bytů a zdravotní péči pro nás všechny starali Marťané nebo roboti, jsme bez starostí.

Jsem ročník 1951. Mám kde bydlet a výdaje na bydlení mne nezatěžují. Je zajímavé se zamyslet, jak věci sebou souvisejí. Nemám ambice (již) se nechat do něčeho volit, a tak nemám zábrany říct, co si myslím, že je zřejmé.

Nebylo by správné si dělat srandu z autora. Věc vidím jako dost zapeklitou, nejen v otázce bytů. Začnu v bodě, který by myslím nabídl byť částečné, ale nejrychlejší řešení: odmítnout zdravotní péči těm, kdo jsou již na umření, a nechat je umřít. Tím by se nejen uvolnily byty pro mladé, ale ve zdravotnictví by zůstaly peníze na pomoc, kde by byla efektivní. (Konečně takto prý věc řešili původní obyvatelé Austrálie: staří odešli do buše a nechali se sežrat dravou věří.)

My toto neděláme. My tyto těžce nemocné tzv. léčíme, aby jako morbidní mohli déle žít a bydlet. Navíc, i těmto těžce nemocným, i jen lidem obecně, pomocí preventivní péče nabízíme možnost žít déle. Preventivní péče (tedy hledání, zda někomu něco nehrozí) je drahá. Její pomocí zjistíme, že řekněme 80% tak vyšetřených žádnou následnou péči nepotřebuje = tedy vyhozené peníze. 20% pak péči potřebuje a její výkon je drahý a navíc i tito lidé musejí někdy bydlet. Řekněme, že polovině těch 20% skutečně pomůžeme, a umožníme jim i nadále žít ve zdraví = dobře vynaložené peníze.

Myslím, že toto všechno jsou problémy, které budeme musit chtě nechtě řešit a vyřešit.

0 0
možnosti
PD

Jen ne takhle blbě a zneužitelně.

0 0
možnosti
Foto

Další úplná hovadina z dílny našich vládnoucích politiků. Nicnedělání by rozhodně žádnou škodu nezpůsobio.

1 0
možnosti
Foto

Člověku to skoro připadá, že bychom se mohli přejmenovat na Českou sociální republiku. Kolik procent domácností vyžije bez "pomoci" státu? Kolik procent státního rozpočtu jsou mandatorní a kvazimandatorní výdaje? Kdyby se platy placené státem rovnou snížily o daň a sociální, vybralo by se vůbec něco?

1 0
možnosti
FN

Odborník řeší problém. Hlupák založí úřad.

12 0
možnosti

J21i51ř84í 42Č60e57c46h

2. 11. 2024 8:50

Pan Křeček má, jako obvykle, pravdu. Už začínám chápat, proč byly takové protesty proti jeho jmenování.

V této demokracii se pravda moc nenosí.

10 1
možnosti
PD

Naopak. Nenosila se (byla přímo zakázána) v dobách, na které Křeček rád vzpomíná. V dobách minimálních nájmů, chátrajících domů a bytové nouze.

Jsou jen potřeba lidi, nebojící se tu pravdu hlásat. Když už za to prakticky nic nehrozí.

2 1
možnosti
VS

Pana Křečka bytová politika stále baví. Asi zapomněl, jak k dnešnímu stavu sám znamenitě přispěl hlásáním cenové regulace nájemného, nejlépe do nekonečna. Pokud dnes obce nemají vlastní byty, má na tom lví zásluhu právě on.

5 0
možnosti
VN

Obce měly vlastních bytů dost, ale po převratu se stala "privatizace všeho" přímo posvátná. A tak se spousta bytů "prodala" za "suché z nosu", aby se po letech stejné byty, s plastovými okny a oplácané polystyrénem (to tak trochu přeháním, ale jen trochu) prodávaly za miliony.

Ale, čo bolo, bolo.

Ještě poznámka: V blízké (!) budoucnosti bude bytů nadbytek, protože my staří je prostě vylidníme.

4 0
možnosti
VM

Domovské právo, chudobinec, pastouška, šatlava a ras/pohodný -

to fungovalo dobře za 1.republiky a velice vy se hodilo v současné době.

2 0
možnosti
FS

Neposuzuji to jako ironii, ale možnost jak ve společnosti obnovit řád !!!

4 0
možnosti
Foto

V otázkách bydlení mi pan Křeček připadá úúúúplně mimo. :-(

2 5
možnosti
RL

V čem konkrétně?

6 0
možnosti
ZJ

Moudrá slova. Jde o to, zda moudrá slova moudrého starce (je mladší než já) dolétnou z Neviditelného psa k vládnoucím břídíĺům, kteří takto mrší poměry v zemi.

12 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz