Úterý 11. srpna 2026, svátek má Zuzana

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

VŠEOBECNÉ REFERENDUM: Cesta do pekel

Plebiscit o rakouské jaderné elektrárně varuje.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

ZN

Výhoda referenda je, že lidi můžou rozhodnout blbě, ale take za to ponesou následky. To u politiků splněno není.

Druhá výhoda je to, že se dá udělat další referndum, které to "špatné" zruší nebo zmírní. To politici neudělají.

1 0
možnosti
Foto

V98á40c67l81a62v 89H37l28a22d

10. 6. 2026 16:11

„V mírové Evropě organizované jako jednotný celek najdou všechny evropské státy své náležité a zasloužené místo,“ prohlásil Karl Megerle, komisař pro propagandu nacistického Německa, v roce 1941

Tento rok se zapíše do historie. Vůbec poprvé zavedl civilizovaný národ úplnou registraci zbraní. Naše ulice budou bezpečnější, naše policie efektivnější a celý svět nás bude následovat vstříc budoucnosti!...Adolf Hitler, 1935

P.S. NSDAP se dostalo k moci ve volbách (během 2 let již sedmých), při kterých už byli všichni komunisté ve vězení a soc.demokraté nesměli do Říšského sněmu (opery).

Jak to ten Cígler dělá, že je vždy úplně mimo.Asi schválně.

1 0
možnosti
JL

"nacisty podpořilo 99 procent hlasů při volební účasti 99,59 procenta.“ Je až zajímavé jak tak inteligentní a vzdělaný národ mohl skočit na špek rakouskému psychopatovi. No ale jak moudře říkal náš bývalý prezident Zeman "polovina národa jsou blbci". No ale jde i o to, že prostý občan nemá přístup ke zprávám tajných služeb, nemá čas ani chuť študovat tabulky a čísla a z historie ve škole měl s bídou za 4. Takže jde o to, zda takovýto neználek se rozhoduje dobře, no kdyby se rozhodoval jen a jen o sobě... tak OK. Ale on mnohdy rozhoduje i o všech. To referendum o jaderce v Rakousku je příkladné. Ale i to, že Německo odstavilo několik svých jaderných elektráren... no zatím mohou dovážet elektřinu z našich Dukovan či Temelína, zatím. No nějak ty Zelené Jurodivé netrklo, že atomová Francie produkuje polovinu CO2 nežli Zelené Německo. Tady je problém, že politik, který řekně "já jsem proti názoru většiny" se rodí jen velmi občas. Nakonec i W.Churchill byl "válečný štváč" a "mír pro naši generaci" přinesl Angličanům Chamberlain. Jsou to Vaňku paradoxy... J.L end

1 0
možnosti
Foto

Někdy většina věří nesmyslu, jako u hilsneriády. Častěji ovšem prosazuje nesmysly nevolený orgán, třeba Eurokomise. Takže to rozbod ě není tak, že by zavedení přímé demokracie narušilo dosavadní tradici skvělých politických rozhodnutí upečených v zákulisí.

Rwferendum o veřpr médích by bylo velmi potřebné, zastupitelé se toriž bojí.

0 0
možnosti
LK

... Sexy holky na tebe čekají ~~ Meet4.fun

0 0
možnosti
IH

Pokud jsou ze tří občanů dva padlí na hlavu, tak nikdy nesmí dojít k hlasování v referendu...to věděli už Světáci

0 1
možnosti
RL

Tak vy jste jeden, a kdo je ten druhý? A myslíte, že byste měli mít hlasovací právo?

0 0
možnosti

Inu, když Češi nejsou Švýcaři, že....

Mnohými obdivované Švýcarsko, které se hodně napakovalo Nacistickými a Židovskými penězi bych s poměrně chudým Českem nesrovnával.

1 0
možnosti
PP

Už jenom proto, že je to mimo váš rozsah, jak dělá kozička.

0 1
možnosti
Foto

B47a40y79o 70X52x

9. 6. 2026 16:48

PéEs....(Světáci)......Když je ze tří lidí jen jeden chytrej....nesmí dojít k hlasování!

0 1
možnosti
RL

Tak vy jste jeden, a kdo je ten druhý? A myslíte, že byste měli mít hlasovací právo?

0 0
možnosti
Foto

B49a65y57o 95X42x

9. 6. 2026 16:46

A také obecně...kdyby si lidé sami rozhodovali o tom co chtějí, k čemu by pak měli nad sebou politiky? Kdyby lidé sami věřili v Boha a v to, že bůh je všude kolem a mohou jej mít na dosah kdy se jim zachce, k čemu by pak byli kněží? K čemu by byli všichni tihle darmožroutové nic neprodukující a nic nedělající? Vyslanci a mluvčí bohů, lidoví tribunové, vůdcové? Naštěstí to 80% lidí nikdy nepochopilo, pro štěstí těch, kteří nikdy k ničemu nebyli a nebudou a umí jen mlátit hubou.

3 0
možnosti
VL

jistá je jedna věc. Když si s předstihem před chystanym referendum opatříte schopného Goebbelse a dáte mu prostor ve sdělovacích prostředcích, a opačné názory zaslapete do země, tak nakonec to referendum dopadne tak, jak budete chtít.

7 0
možnosti
PP

Někdy může stačit i jen šikovné formulování otázky. Což je ale problém veškeré politiky nejen referenda.

2 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz