30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

VOLBY: Zvítězili vazalové

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Žůrek 22.10.2021 19:35

Vážený pane Podracký, naše společnost je pořád ve špatném stavu. Tyto volby byly zvláštní, neboť se zde jednalo ve velké míře "překonat A. Babiše". Proto třeba vznikly dvě vítězné koalice. To se podařilo, vyhrály, ale jak dále? Tak to je těžké říci. Andrej Babiš to chápe tak, že sám jim ustoupí... (O nemocném panu prezidentovi se raději ani nezmiňuji.)

Teď je zde složitá otázka, kdo a jak bude u nás vládnout. Z toho mají rozumní lidé velké obavy.

V naší ČR je zapotřebí se naučit odpovědnosti. Nejde pouze o to, mít ve své kapse peníze, to je velice málo, je zapotřebí především svou (politickou) práci vykonávat dobře. Nu, a tady uvidíme hned na počátku, jací odpovědní lidé přijdou do čela důležitých resortů.

Maďarsko a Polsko zdaleka nebylo tak zaslepeno komunismus jako lidé u nás. Komunisté konečně teď po roce 1989 prohráli, ale dokážeme se již zbavit takového "komunistického" chytračení? Z toho mám obavy, když vidím, jak se energie zdražují a jak Bohemia Energy utekla od své odpovědnosti.

Podívejme se, jak se rychle vrací covid-19 a jak lidé nechtějí nosit roušky a nechat se očkovat. K tomu je také zapotřebí mít v sobě odpovědnost vůči druhému člověku.

Lidé by se neměli chovat jako takoví "piráti" především. Pirát přece nemá v sobě žádnou odpovědnost. A kdo naučil mladé lidi odpovědnosti? Tak z toho mám ty největší obavy.

Zde uvidíme, v jakém stavu je naše společnost... Zdař Bůh!

F. Zrcek 22.10.2021 14:13

Leadrem zestátňování soukromého kapitálu a opuštění kolonií předávaných domorodým zvrhlíkům odstartovalo poválečný vývoj Velké Británie. Přelom znamenala až Thatcherová, které se povedlo ustát záchranu kapitalismu a byla přitom silně úspěšná, neboť se řídíla selským rozumem a důvěryhodným účetnictvím. Další vývoj už poznamenaly nové ideologie. Neoliberalismus postuloval hubený stát, který privatizoval hlava nehlava. Ze začátku to byl fantastický úspěch obdivovaný Klausem, později přišly prohlubující se problémy. Státu zůstaly nevýdělečné iniciativy a zkrachovalí privatizéři. Tak se zvedaly daně a prováděly sociální škrty - až si systém zadělal na nástup "liberální demokracie". Ta už zvítězila ve většině západních zemí a zahájila nové kolo bolševizace v ideologiích klimaalarmismu, intersekcionalismu, genderismu a cílené likvidaci principů skutečné demokracie. Povedlo se jí rozeštvat občanstvo do míry srovnatelné s epochami náboženských povstání a válek. Společnost je atheistická, ale místo kostelů nastoupil internet a sociální sítě.

Tenhle model společnosti se sice neosvědčí a bude svržen, ale nepůjde to snadno. Dnes na něm participují skoro všechny západní vlády i opoziční politická uskupení a jako leadři v tomto tažení proti rozumu vystupují školy a univerzity obsazené aktivistickými šílenci. Vystupují dnes jako propagátoři nového "vědeckého světového názoru" a vyhlašují extremistické požadavky a dobrovolnou chudobu, neboť "věda tak chce". Dotační systém zasáhl na západě všechna odvětví včetně vědy a výzkumu a likviduje přirozené generování zisku z ekonomicky úspěšných projektů. Místo toho se jistým zdrojem stávají dotace ideologicky správně vybrečené. Není to neznámý model, takhle dlouhodobě přežívají některé menšiny (cikáni) a nově i připrchlíci. Ale nevede se jim dobře, dokonce i když společnost má zatím dost prostředků, aby je uživila. Brzy se v jejich postavení octne většina našich spoluobčanů.

D. Bowman 22.10.2021 13:21

Budoucnost je nejistá ale z lógru jsem vyzkoumal toto:

A) Ekonomická a energetická krize a inflace se řešit nebude. Great Reset vyžaduje odzbrojení (i finanční) středních stavů. Dlužnící jsou více povolní. Vyhládlí pak za kost dělaj salta a roztahujou půlky. Golodomor nebyl nějaká chyba.

B) Pro nás to znamená užší svázání s Impériem, pomocí přijetí Eura, které se přijme snáze, když bude Koruna na úbytě.

C) Možná opozice z řad neetablovaných se zcenzuruje a zešikanuje, což se již děje a půda je již připravena.

D) Že jde do tuhého poznáte, až nás odzbrojej. O což soustavně usilujou.

E) Ilegální Migrace skončí. Protože ilegálních migrantů de jure nebude.

Socialismus -> Tyranie, totalita -> neoFeudalismus -> Bída a kriminalita, války -> Revoluce

Může to jít rychle, protože nebude reálná alternativa a konkurence zvenčí. Nebo to taky může jít pomalu, protože není kam utíkat. Nevim.

D. Laurencikova 22.10.2021 12:06

Velmi dobra analyza, pane Podracky. V Nemecku take zvitezili vazalove. Byli ale zvoleni temer 90% volicu a nikdo si nemuze stezovat, ze byl nejak podveden. V Cechach se musely pred volbami dat dohromady 3 strany, ktere mely jedine spolecne - totiz: "... skončit s politikou Visegrádu a vyjít vstříc vazalství k EU", jak spravne pisete, tedy touhu, zbavit se politiky Babise a Zemana. Ziskaly takto skutecne o celeho pul procenta (!) vic, nez ANO. Odhlednuto od toho, ze se jedna o podvod na volicich, nemuze na tento vysledek nikdo byt skutecne hrdy. A dusledky? Ty se malokomu budou libit:-/.

L. Severa 22.10.2021 11:22

V článku se to hemží „vazalstvím“ jako by se ANO nějak od něho distancovalo. Pan Babiš to snad projevil tím, že před volbami pozval Orbána. Ovšem v Radě Evropy Green Deal odsouhlasil. No, bránil se – nic prý nepodepsal. Paní Jourová asi také nic proti tomu vazalství moc neprotestuje. Možná, že voliči opozice došli k názoru , že pan Babiš nemá, vzhledem k nařčení ze střetu zájmů, v EU zrovna nějakou pevnou pozici. Takže moc se proti tomu „vazalství“ ani nebrání. Je vůbec otázkou co pan Podracký tím vazalstvím míní. Jak se mu bránit ? Vystoupením z EU ? Nebo, že neodkývnou každou hloupost kterou EU vymyslí, třeba jako ten Green Deal ? Faktem je, že nová vláda vstoupí do podmínek kterou snad nepamatujeme, na rozdíl od pana Babiše který měl štěstí na období hospodářské prosperity. A přes to se to zde na N.P. hemží nenávistnými projevy k potenciální vládě, protože nevyhrál pan Babiš, který by asi(?) tuto zemi vyvedl z toho marasmu. A, podle autora, i z vazalství.

M. Pivoda 22.10.2021 10:16

Cituji autora článku "Závěr: Budoucnost je velmi nejistá a těžké je něco předvídat. ... "

Komentuji k budoucnosti: Existuje technologická předpověď, že pokud vývoj v USA půjde stávajícím tempem, pak do roku 2050 bude na planetě Zemi 10 tisíc funkční elektráren jaderné fúze, které uspokojí 20% energetické potřeby lidstva.

Dovětek: Na české volby roku 2021 si určitě nikdo nevzpomene. Všichni budeme vazalové technologického pokroku a zároveň šťastní, že se podařilo zarazit negativní klimatickou změnu.

R. Langer 22.10.2021 11:02

To jsem netušil, že malá hloupoučká UI může být i zhulená!? Co je to za algoritmus? 8-o ;-D

D. Bowman 22.10.2021 13:25

S tou fůzí bych byl opatrný. Ona je vždy až za 20 let...a to už nějakých 60.

A pokud bude pokračovat současný vývoj v USA, tak je z nich do pár let Brazílie nebo JAR.

J. Kalina 22.10.2021 10:07

Máme kam padat a někteří si to padání i pochvalují. Mimochodem padat se dá i tak, že soupeř rychleji stoupá. pokud obchodujete s někým kdo vyrábí efektivněji než vy asi časem zchudnete. Kdyby jste však obchodovali s někým, kdo vyrábí ještě méně efektivněji než vy, bude bohatnout. Můžete se ohradit plotem a být jen sami pro sebe. Taková Severní Korea je určitě vzorem. Nemají co do huby, ale rakety střílejí přes Japonsko, časem až k Americe.

J. Nevrkla 22.10.2021 10:07

Ano, zvítězili vazalové. Ale možná se alespoň rychleji ukáže, kam to vazalství vede. Myslím, že příště už nezvítězí.

D. Laurencikova 22.10.2021 11:53

Priste uz muze byt pozde.

J. Nevrkla 22.10.2021 14:45

To může, ale teď s tím asi nic neuděláme. Časem se EU stejně rozpadne.

D. Laurencikova 22.10.2021 16:14

R^

M. Valenta 22.10.2021 9:55

Cesta Orbána a Kaczynského je jednoduchá - požívat výhody členství a doma kutit na autokracii.

R. Langer 22.10.2021 11:03

Tak to dělají nejlépe jak to jde! Kromě toho - on to snad někdo jiný dělá jinak, kromě těch našich přizdi*ráčů? ;-D

O. Kaucký 22.10.2021 13:25

Za ty výhody dost platí, ty nejsou zadarmo. Autokracie s nadpoloviční volební podporou ve svobodných volbách, to by si přáli i neomarxisti v EU.

J. Kraus 22.10.2021 8:54

Situaci je třeba nechat dozrát a z tohoto pohledu volby dopadly dobře. Nemá smysl prodlužovat agonii Západu ani naši. Přijde chvíle, kdy bude každý odkázán sám na sebe a pro mladé to bude krutý šok. Kdo by se chtěl připravit, lze doporučit knihu V.Cílek a kol. - Ruka noci podaná. Když se o ní zmíním mladším ve svém okolí, zkysnou a odvrátí se od negativisty. Kolik z nich asi přežije?

M. Malovec 22.10.2021 8:45

Po zavedení green dealu se zhasnutím ekologických žárovek a vypnutím mrazáků se lidem rozsvítí. Vezmete-li jim kus žvance a zrušíte "AKCE" dojde i na evropský projekt.

F. Navrátil 22.10.2021 8:30

Vláda pětikolky má před sebou těžké úkoly, které nebude moci bez podpory nové opozice a sjednocených občanů splnit. Její vykročení, kdy se chová zpupně, nenávistně a velikášsky, ovšem možné spojence odhání. Výsledkem tedy bude silová probruselská protektorátní politika, která bude dračí setbou pro příští, patrně předčasné, volby.

R. Langer 22.10.2021 11:05

Ona se snad někdy za posledních 8 let chovala jinak? Co jste čekal? ;-)

O. Kaucký 22.10.2021 13:26

R^

J. Pokoutný 22.10.2021 8:29

R^ Zejména poslední odstavec.

J. Bárta 22.10.2021 8:03

Nová vláda vstupuje do doby, ve které nelze uspět.

P. Pepax 22.10.2021 9:53

Souhlas, mohou pouze lidem lhát, což jim možná jde nejlépe.

R. Langer 22.10.2021 11:06

Lze. Ale tahle vláda plánuje dělat pravý opak toho, aby se vůbec uspět dalo. ;-)

A. Forman 22.10.2021 6:08

Neočekával jsem nějakou podstatnou změnu v politice vůči despotickému principu v EU, ale tohle bude jeden velký a nekončící průser.

J. David 22.10.2021 7:10

Tož tak, ještě se dožijeme věcí... Když vidím to rozjásané pětikoaliční konkláve (pouze Piráti mají kyselé ksichty), jsem zvědav na ten "bílý kouř" z komína Strakovky. Boj o pašalíky již v PS začal, samuraje takticky a demograticky z místopředsednictví PS již vyšoupli, i když má více mandátů, než TOP09 (Pekari páskované) a Piráti (odredovaný akordeonista) dohromady, ale každé koryto navíc se počítá. A pak ta ministeria, budou další? Slimáčků je moc na málo kapustičky. Až se tento slepenec podělí o pašalíky a zakotví, pak nastane rectální alpinismus do útrob EU "ampuly" za řitním otvorem "do nútra". Jenom nevím, jak se těch "pět" shodne na tom (záleží na množství lubrikantu), v jakém pořadí budou penetraci provádět, nebo to bude "doppel" a poslední bude "singl". "Pět" je číslovka lichá.

Jako pamětník vzpomínám na heslo: "Čeká nás práce radostná, práce, při které si budeme zpívat", jenom nevím, která to píseň bude. Asi možná dojde i na "Panzerlied", tam se také pěje, že ač bouře, vichr věje a slunko hřeje (dnes OZE), další si dosaďte sami. Přeji pěkný den.

M. Těhanová 22.10.2021 8:34

Jaký cíl má někdo, kdo shazuje druhé ještě dřív, než začali něco dělat. Vy jim vidíte do hlav?

Co tím sledujete a čeho chcete docílit. Ubohost!!!

J. David 22.10.2021 9:11

Pouze glosuji. Znám to z praxe, i v případě dvojdomku se souručenství časem rozpadne (většinou), třeba kvůli malichernosti, kdo a kdy bude vybírat šoufkem společnou senkrovnu. Do hlav jim nevidím, ale jistě paní M.Těhanová víte, že pět kohoutů na jednom hnojišti je pro každého hospodáře krapánek "irrelevantní". Nejprve spolu vítězně kokrhají, a pak začne boj o ostruhování slepic a bidélkové štonty v kurníku. Jako starej haluzák, znám v přírodě boj o koryta i ve stádním souručenství v oborách (jelení, daňčí, sika, mufloní, srnčí), stádo je navenek jednotné, ale když jde o paši u koryt, nastane potravní řevnivost uvnitř stáda. Ríká se tomu "odbíjení" potravních konkurentů. Pětidomek je také takové stádo, všici jsou přežvýkavci, až na ty muflony (Piráti?), ale mluvíme zde o kohoutech (jedna kohoutice světly zvícími kukadel Bubo bubo, jen ty mžurky jí chybí). Asi budu paní M.Těhovaná za ubožáka, ničeho nechci docílit, jenom se vyjadřuji v alegoriích ze života strunatců, až to bude ze života hmyzu, možná Vás zachvátí i arachnofobie. Krapánek jsem v závěru od kohoutů a hnojiště odbočil. Mea culpa.

M. Těhanová 22.10.2021 9:34

Stačilo by stručně: "nemám je rád", a tak si přeji, aby se rozhádali a došlo na moje slova.

Pokud se vám víc líbí Babiš a jeho sqadra, je to vaše věc. Ale nás je taky dost, co tady primitiva, zloděje a lháře nechceme. Proto jsme se spojili a kromě pirátů máme celkem podobné názory. To je zase naše právo.