Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VOLBY: Zrušte úřad prezidenta

Do prvního kola volby presidenta schází 6 týdnů a z médií se zdá, že není důležitějšího tématu v naší kotlince. Nebýt drahého plynu a elektřiny, bylo by to nejspíše už k nevydržení.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

V ČR má silný prezident velkou tradici. Na rozdíl od Slovenské Čapuše to nikdy nebyly loutky. Snad tomu tak nebude ani nyní. Mimochodem, Svazáku Vodvářko, zrušme Senát...;-D

0 0
možnosti
PS

P32a91v37e80l 34S72u20r82a

5. 12. 2022 11:41

Rozdíl je "silný prezident" a "neřiditelný prezident".

0 0
možnosti
VZ

Bozinku, prilis si to komplikujete. Volte jakehokoliv prezidenta, ale seberte mu vsechny pravomoci a udelejte z neho figurku, ktera bud reprezentovat Cesko pri jen nejakych bezvyznamych nepolitickych prilezitostech. Nechapu, proc by mel cesky prezident jakekoliv pravomoci. Je to tradice? Nebo hloupost ?

0 0
možnosti

Vy toho nechápete povícero...;-D

0 0
možnosti
RL

Zrušme prezidenta, a volme KRÁLE! ;-D

0 0
možnosti
MH

Má pravda je ta jediná a to je základ "demokracie"

0 0
možnosti
PB

P81e13t52r 87B81r23e21c50í78k

5. 12. 2022 10:37

;-D Venca Lahev ;-D byl vyvolený Západem a zaprodal ČR !! Chartu 77 řídilo asi osm desítek osob, jejichž jádrem bylo 42 mluvčích, kteří se za dobu její existence v tomto úřadu vystřídali. Tato skupina osob byla vytvořena několika rodinami, navzájem spoutanými rodinnými, příbuzenskými, finančními a podobnými zájmovými svazky. Jsou to především rodiny: Havlových, Dienstbierových, Pithartových, Šabatových - Uhlových - Müllerových - Tesařových, Paloušových, Rumlových, Pelikánových, Šternových-Kantůrkových, Kocábových atd. Všechny tyto rodiny jsou exkomunisté nebo jejich potomci či svobodní zednáři a jejich potomci. Dnes je na 180 členů těchto rodin, jejich příbuzných a přátel v nejvyšších státních, diplomatických a hospodářských funkcích státu.“

0 0
možnosti
PS

Volte AB, autora z toho klepne...a bude pokoj, z článku přímo trčí strach z výhry AB...

0 0
možnosti
VK

V93. 13K40u33h14a90j

5. 12. 2022 9:26

Raději mít za vrchního velitele chlapa, který disponuje alespoň jakous takous státnickou obezřetností, než fanatickou krvežíznivou pipinu. Nevím jestli je Zeman v té roli zralý na silvestrovskou estrádu, ale pořád lepší než horor od Hitchcocka!

0 0
možnosti
OU
PS

P79a51v46e29l 95S45u57r95a

5. 12. 2022 11:39

Nevím, ale asi jste si nevšiml, že stát řídí vláda. A aby se vyvarovala ptákovin, na to dohlíží Parlament a Senát. Kdokoli další, může-li do toho mluvit, hází jen klacky pod nohy nebo vidle do rozhodování. Pokud Parlament půl roku projednává zákon a prezident ve snaze si za exhibovat se s ním seznámí během půl hodiny, těžko může přijít s něčím relevantnějším, než co už se během půl roku projednávalo.

0 0
možnosti
RM

autore, mám za to, že prezidenta mají všechny civilizované země--až na vyjímky....spíše než úřad prezidenta bych zrušil tisíce naprosto zbytečných teplých místeček ve státní správě--ale těch naopak s novou vládou jaksi přibývá. 8-o

0 0
možnosti
BM

Zeman neodložil jmenování profesorů do gesce MŠ, naopak vyrobil zádrhel s nejmenováním.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz