31.1.2023 | Svátek má Marika


Diskuse k článku

VOLBY: Přešlap brněnských babišáků

Abych skončil pro Brňany trochu optimisticky, tuším vidinu úspěšného autobusového zájezdu seniorů třeba právě z Blekfildu (Černých polí) do matičky. Tam bezesporu dostanou od p. senátora kolektivní slevu na odpolední představení Divadla Na Vinohradech, a večer jim u Švejka zase p. senátor ve své krčmě k dodatečnému volebnímu guláši osobně natočí švejkovskou míru chmelového moku zdarma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 3.10.2022 5:39

Tohle myslí autor vážně? ;-D

Volební marketing funguje. Voliči volili známou tvář z televize. Babiš se do politiky taky dostal díky České televizi, z TV Nova převzatého "Kotle" díky Jílkové, která takhle v ČT už "udělala" řadu politiků. Co za to ČT dostala a proč to dělá dál, to ví jen její zaměstnanci.

S. Sedlák 3.10.2022 4:35

Já zase, jako brněnský senior, nevnímám tišnovského doktora jako vhodného kandidáta na senátora, protože od dospělého chlapa bych čekal víc rozumu při volbě strany.

Pokud by si onen doktor sedl do senátních lavic, tak bude starouškům více chybět, než v nemocnici o které pochybuji, že mu patří.

Poslední technická. Tišnov je sice blíž, než Praha, ale není to Kénig.

J. Ráž 3.10.2022 9:15

Poznámka: MUDr Semrád není z Tišnova, tam jen řediteluje nemocnici. Bydlí v Lelekovicích, což je brněnské předměstí, které je dnes vyhledávaným a vysoce ceněným místem pro bydlení Brňáků

P. Boublíková 3.10.2022 4:31

No, dobrej trapas.

Jen bych upřesnila (abych se za své spoluobčany nemusela tolik stydět ;-)), že senátní obvod 55 se dříve nazýval Brno - venkov a název byl mnohem výstižnější: patří do něj pouze tři brněnské satelity Bystrc, Kníničky a Žebětín, zbytek jsou skutečně obce z okresu Brno-venkov a některé z nich leží až 40 km od Brna.

J. Ganaur 3.10.2022 7:57

Prostě vidláci!;-D;-D;-D

P. Boublíková 3.10.2022 8:09

Tak, tak.

Zatímco my metropolité a patricijové navštěvujeme divadla, koncerty, burlesky a jinou ušlechtilou zábavu, vidláci čučí v bedně na podřadné seriály. Pak to nemůže jinak dopadnout ;-D

P. Boublíková 3.10.2022 8:18

Sakra, metropolité - asi jsem chtěla napsat něco jiného. Už nevím co 8-o

J. Jurax 3.10.2022 21:50

Metropolita taky může čumět do bedny. Třeba na Lásku a nenávist v Istanbulu ... ovšem dopouští se tím hříchu :-)

P. Hatina 3.10.2022 4:05

Sice to přešlap je, ale zase to ukázalo, jaký je v tom ohromný potenciál.

Takže se dá očekávat, že před příštími volbami dojde přímo k honu na charakterní herce, kteří hráli v oblíbených TV seriálech v nějakých lokalitách. Těch možností je vela, a zvláště pro ty důchodce příležitost si zavzpomínat na hrdiny svého mládí.

Jedinou nevýhodou je, že tahle generace charakterních herců už vymírá. Kdo mne napadl jako první, tak pan Brabec, co hrál majora Zemana, ale ten už je taky na pravdě Boží..:-/

V. Patrik 3.10.2022 3:27

Koblihy sežrali, na volby se vykašlali. To je pak těžká práce s takovým materiálem.

K. Dvořák 3.10.2022 1:49

Já zase kroutím hlavou nad tím, proč si autor myslí, že "personál tišnovské nemocnice dr. Semráda" (sic!) bude "foukat tamním seniorům případné bolístky" nějak fajnověji, pokud se dr. Bořek Semrád stane senátorem.

Popravdě, nekroutím nad názory pana Macků hlavou poprvé a nejspíš ne naposledy ...

P. Diviš 3.10.2022 0:13

Pan Macků zřejmě v návalu humoru zapomněl na pravomoci Senátu. Lokální záležitosti to nejsou.

J. Macků 3.10.2022 7:54

Pan Diviš, a někteří další diskutující, zřejmě v návalu kritické náročnosti přehlédli, že obsahem mírně ironické glosy byly primárně brněnské volby, a ne senátní pravomoci.

S. Kalužík 3.10.2022 11:43

Vysvětlovat a upřesňovat můžete jak chcete, svou trapnost již tím nesmažete!

Z. Lapil 3.10.2022 7:57

Teoreticky nejsou, ale momentálně mě nenapadá nikdo, kdo by práci konkretniho senatora hodnotil jinak, než podle "přínosu pro obec". Konkrétního přínosu, ne nějaké obecné " budou nižší daně, budeme se mít lip".