Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VOLBY: Kdo vlastně vyhrál?

Generál Pavel je politická osoba „no name“. A že jeho celková volební kampaň nikomu neumožnila zjistit, koho tato osoba ve skutečnosti reprezentuje, čí zájmy bude preferovat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PP

P95e30p22a 53P57e98p34a27x

6. 2. 2023 8:19

Podobně jako na Slovensku byl zvolen prezidentem člověk zastupující zájmy US, dalo se to od generála očekávat, né bezdůvodně zastával v NATO vysokou funkci. Voliči v Česku se ale chovali slepice, asi jim imponovalo, že je media prohlašovala za demokratičtější a inteligentnější část národa, Jak řekl autor co jsme si zvolili to máme.

0 0
možnosti
FN

Nemyslím si, že je generál Pavel horší, než kdokoliv z palety prezidentských kandidátů. Ale ani lepší. A neptejte se, jaké názory má Pavel. Ptejte se, jaké názory má Kolář, který tento vzorek vybral, oprášil, vyškolil a v lákavém obalu položil na pult.

0 0
možnosti
JV

J 14V54l32č55e70k

6. 2. 2023 8:20

Pane Navrátile, jako obvykle, opět přesné shrnutí a formulace skutečného stavu věcí. R^R^R^

0 0
možnosti
VK

V85. 64K54u10h66a22j

6. 2. 2023 7:59

Pavel dle mého plní úkol dále pálit mosty mezi "hodnými" a "zlými". Někomu jde o to, vztahy hodně poškozovat. Tipuji to na Američany. Proto jela Pelosiová provokovat Čínu do Tchaiwanu, proto tam pojede ta naše slípka, proto volal Pavel jeho prezidentce, proto dostane Ukrajina dalekonosné zbraně, ačkoli Lavrov řekl, že jediným důsledkem bude rozšíření nárazníkového pásma, aby ty zbraně nemohly dostřelit do Ruska. Proto chce Pavel Ukrajinu v NATO, ačkoli právě toto téma bylo jedním ze spouštěčů té války. Proto chce Pavel, aby dostali všechny zbraně kromě jaderných. Jakoby někdo doufal, že pohár trpělivosti přeteče, a buď Čína nebo Rusko to opravdu rozjedou ve velkém. Ale komu tohle může vyhovovat?!

0 0
možnosti
AS

Komu můžou vyhovovat tyhle vaše fantasmagorie?

0 0
možnosti
Foto

Kdo vlastně vyhrál? Na Slovensku i u nás Aspen institut.

https://1url.cz/IrSxd

0 0
možnosti
VK

V52. 95K82u96h17a53j

6. 2. 2023 8:05

Asi tak. Vedlejšími vítězi se tak stávají zelený ideologický progresivismus a pod záminkou boje proti nenávisti šíření nenávisti vůči lidem s jiným názorem.

0 0
možnosti
EV

Citat: "zařídila na Slovensku zvolení prezidentky Čaputové, a od té doby je Slovensko ve stadiu permanentní politické krize."

Mozno zariadila. Ale slovenska vnutropoliticka kriza nie je dana touto skutocnostou, Ta prepukla rok po prezidentskych volbach a po vitazstve populistickeho OLANA na cele so psychopatom Matovicom. Krizu definuje politicky suboj novej vladnej koalicie s mafianskou stranou Smer. V tomto boji Caputova sympatizuje s vladnou koaliciou, ale prakticky v nom hraje len druhe husle a mimochodom, je tercom drsnej kritiky oboch spomenutych extremistickych kridiel slovenskej politiky.

Spajanie tzv. permanentnej slovenskej politickej krizy s volbou prezidenta je jasny politologicky nezmysel, nakolko nema s volbou prezidenta nic spolocneho.

0 0
možnosti
TN

T81o78m15a70s 55N42o16v87y

6. 2. 2023 7:35

Pane Vlku, s vašimi články o dlabanci a mladých děvách souzním, v politice ne.

Souhlasím s marketingem a jeho nulovou zodpovědností. Zatímco kandidát 1 měl nulovou vypovídající hodnotu, kandidát 2 měl také marketingovou kampaň, velmi nezodpovědnou, strašící vyhlášením války.

Kandidát 1 byl kandidátem idealistů, kteří dali přednost naději před slibotechnou Kandidáta 2:

a) “budu řídit finance státu jako firmu”

b) “kdyby mi někdo ve firmě předložil rozpočet s negativním profitem, šel by na hodinu” a podobné velkohubé sliby, které vydržely do maximálně příštího průzkumu veřejného mínění.

Závěr: pro mnoho voličů zklamání, dva ex-komunisti.

Jeden velká neznámá (a nějaká malá naděje), druhý velké špatné ....

Proč je nutno psát tolik článků o tak jasném tématu?

0 0
možnosti
RT

Zvítězil gen. Pavel.

2 světy jmenoval-v jednom se lže a straší, ve druhém se tak neděje.

Media nemusela protezovat Pavla, Babiš se kazdym svym vystoupenim sam ztrapnil. Babisuv marketing byl zalozen čistě negativne- vsechno stoji za houno a zvolte mne, aby bylo krasne.

0 0
možnosti
JF

J61a41n 44F70r10á73ň64a

6. 2. 2023 7:20

Neustále se tu opakuje jedna zásadní lež. Babiš nevysekl nikterak rozdílný státní dluh než ostatní vlády. Každý kdo umí číst si na stránkách ČSÚ najde údaje. ČR se dlouhodobě pohybuje s dluhem kolem 40% HDP. Babiš ho před covidem snížil na nějakých 30%, za covidu vyskočil zpět na 40% jako třeba za vlády Petra Nečase. Ostatní země EU se pohybují i kolem 100% HDP a to dlouhodobě. Přestaňme si prosím už konečně lhát.;-D

0 0
možnosti
FDW

Ve stejný den, kdy Toyota v Kolíně na neurčito zastavila výrobu automobilů kvůli nedostatku čipů z Číny, prohlásil zvolený Petr Pavel pro Financial Times, že se ČR nebude jako pštros schovávat před realitou a že může více ekonomicky získat od Taiwanu než od Číny. Přitom bilaterální obchod ČR s Čínou je dvacetkrát větší než s Taiwanem. Martin Hála ze Sinoposisu, jeden z nejhlasitějších českých kritiků pevninské Číny, Českému rozhlasu řekl, že čínskou průmyslovou produkci nelze ničím nahradit. Největší taiwanský investor v ČR Foxconn v roce 2020 uvedl, že většina jeho produktů vyžaduje stálé dodávky dílů ze smluvních závodů v Číně. Čína má samozřejmě sílu své dodávky omezit a ochromit tak český průmysl. Je to snad právě to, o co Pavel usiluje? Byl jeho výrok záměrnou sabotáží? Nebo je „pouze“ neinformovaný?

0 0
možnosti
JF

J86a68n 90F76r73á94ň26a

6. 2. 2023 7:13

Jenom poslouchá Pekarovou, z toho snad vyroste.;-D

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz