21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

VOLBY: Hra na průzkumy

Letos průzkumů veřejného mínění značně ubylo. A není divu, lidé jim příliš nevěří a také přibylo mnoho byť nevolitelných stran a ještě vyšší než obvykle je počet nerozhodných voličů (25 – 35 procent), kteří hodlají jít k volbám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Klíma 18.10.2017 18:16

Kdo půjde do ulic, pane Tomský?

Radikální levice.

Ta samá levice, která se utápí v klimatickém alarmismu a ve vítání Muslimů ve jménu diverzity, a která nenávidí Donalda Trumpa a Miloše Zemana za to, že od nich ty klimatické a multikulturní kecy odmítají kupovat.

P. Han 16.10.2017 22:04

Re: Jste špatný hráč

Ještě že tu máme vás, který ví všechno nejlíp. A vaši parťačku. Sybila a Slepý mládenec, s takovou dvojkou nemůžeme prohrát.

J. Jurax 16.10.2017 21:10

Re: ?

Nemá.

Ono se tady sice každé volby žehrá, že hlas pitomce má stejnou váhu jako hlas génia, ale zatím si na posvátnou krávu rovného hlasovacího práva nikdo netroufl.

Takže hlas pro SPD jinou, menší hodnotu než hlas pro jinou stranu opravdu nemá ... :-)

P. Portwyn 16.10.2017 19:11

Re: Když jsem to v našem volebním kraji pečlivě všechno

Po dlouhé době to můžu někomu hodit s tím, že souhlasím s jeho programem a navíc v mém kraji kandidují důvěryhodní lidé... Jen mne mrzí, že Realisté neudělali lepší kampaň. Z článku se zdá, že nezmapovali terén.

D. Bystriansky 16.10.2017 18:55

Re: Když jsem to v našem volebním kraji pečlivě všechno

Souhlasím. Taky volím Realisty.

J. Kanioková 16.10.2017 18:48

:)))))

J. Kanioková 16.10.2017 18:46

Fuj !

J. Kanioková 16.10.2017 18:44

Vnímám to naprosto stejně..

R. Fiala 16.10.2017 17:39

Re: Tak zle nebude

Samozřejmě, že je to s tolika tzv. korespondenčními hlasy podvod, který si vyzkoušeli už při prezidentských volbách. Tentokrát jim to ale nevyjde. Mně už stačilo, jak naše média machlovala s předběžnými výsledky: na 2. místo stále cpala sociální demokraty, ačkoli tam nikdy skutečně nebyli.

R. Langer 16.10.2017 14:22

Re: Smála bych se, kdyby to nebylo k pláči

Hm, s koblihou dostali informaci "všetci kradnů", a to jim stačilo. A výsledek byl jasný. :-P

R. Morava 16.10.2017 13:39

Re: Tak zle nebude

Tak naštěstí se rudozelená verbež dělí a drobí. Příští volby už tam bude jen Pilz-en.

Mám ale pocit že ještě nespočítali korespondenční hlasy. Tam jsou rudozelení darebáci skvělí. Buď se tam skutečně podvádí, nebo prostě lidé, kteří žijí mimo svůj domov vesele teoretizují, idealizují a mravně kárají, protože v tom binci pak nemusí žít. Korespondenční hlasy jsou právě proto nedemokratická darebárna. U nás nesmí být povoleny.

R. Morava 16.10.2017 13:32

Re: Když jsem to v našem volebním kraji pečlivě všechno

Realisté jsou skvělí, ale měli málo času, či peněz. Lidé je neznají. Příští volby, pokud vydrží je volit budu. Tentokrát...možná.

R. Morava 16.10.2017 13:28

Možná se s ANO mýlím

Ale doufám, že s tím ANO u venkova a vůbec s nebezpečím ANO to i pan Tomský přeceňuje. Dostanou hlasů míň a i kdyby vyhráli, bude to o fous a za 5 let zmizí i přesto, že Babiš bude chtít kandidovat dál.

Oligarchistický východ pak byla i Berlusconiho Itálie a vlastně i Macronova Francie.

A. Alda 16.10.2017 12:17

Když jsem to v našem volebním kraji pečlivě všechno

prostudoval, dospěl jsem k názoru, že zhruba třetinu těch kandidujících stran platí Babiš pro to, aby odebraly hlasy jeho případným oponentům, a polovinu platí šérešovské spiknutí za zničení samostatných středoevropských národů.

Sám ovšem budu volit Realisty, protože mne názory pana Robejška byly sympatickými mnohem mnohem dříve, než se rozhodl založit politickou stranu. A ti, kteří jménem té strany občas internetově hovoří, mne zatím nenasrali.

K. Vyšata 16.10.2017 11:48

Pane, to se nechce válet po kavárnách

a pelášit mezi pracovní lid, pak realisticky zjistíte co lidé chtějí a koho budou volit. Ale nemusí vás to děsit, Babiš dostane šanci ukázat jak to jde "řídit stát jako firmu" a když nepřesvědčí, po čtyřech letech dostane padáka. Ohlodat za čtyři roky stát se mu nepodaří, těm předtím na to mělo 25 let a vydrželi jsme to. Vydrželi a díky tomu pomalu přicházíme na chuť volbám.....

P. Portwyn 16.10.2017 11:23

Re: Tak zle nebude

Jako Vy si fakt myslíte, že učitelé budou masově volit TOP09? :o)))

J. Brixi 16.10.2017 11:18

Optimální by bylo,

kdyby venkov zůstal u komunistů. Ty jsou vypočitatelnější, spoluprací s STB se netají a své krádeže nedávají tolik na odiv...

P. Portwyn 16.10.2017 11:12

Nevěřím Babišovi,

ale přesto nebudu volit Zelené, Piráty ani TOP09. Nejsem intelektuál v dnešním slova smyslu a považuji se za voliče z venkova.

Tato úvaha" začala poctivou sebereflexí, kdy si pan Tomský zřejmě v první konfrontaci s mimopražskou realitou uvědomil, že venkov Praze nevěří především proto, že má jiné o problémy, které se pražské elity nezajímají.

Bohužel úvaha končí tradičně chybným závěrem intelektuála, že když někdo nechce volit "správnou" stranu, je komunista, kobliha, nebo obojí najednou. No a to je důvod, proč pravice nemá v těchto volbách nárok a Sobotkova euroliberální ČSSD s ní.

Nic proti programu Realistů, jsou volitelní. Dělají to ale špatně.

P. Rudolf 16.10.2017 11:10

Jste špatný hráč

což je nedůležité, ale i mizerný politolog, a to už je na pováženou.

K ANO se budou po volbách lísat nejen lidovci, ale i socani, pohublé modré straky a nedivil bych se, že i topníci. Babiš není tak blbý, aby šel s komunisty a Okamůru potřebovat nebude. Ten mu svým řevem ideálně poslouží v opozici.

Ś. Svobodová 16.10.2017 10:37

Smála bych se, kdyby to nebylo k pláči

Jak si proboha myslíte, že může uspět strana, jejíž představitel měl poprvé v životě příležitost učinit si vlastní obraz lidové nálady na venkově??? Když Realisté oznámili vznik, zajímali mně. Neff, Tomský, Robejšek - pro mně akceptovatelní lidé s blízkými názory a jejich program mě oslovil. ALE...žijí v určité sociální bublině a jak je vidět, tak z ní nedokázali vystoupit. A v diskuzích např. v Rozhlasu mně Robejšek vyloženě zklamal. Namísto fundovaných odpovědí jen předpřipravené a někdy jen okrajově související plky typu "podívejte, co nám EU dělá".

Babišovi se smáli za akci s koblihami. Jenže kdo chtěl koblihu, dostal i informace. A výsledek byl jasný.

M. Valenta 16.10.2017 10:28

Re: Tak zle nebude

To se pletete. Je tam jejich klon - Pilz.

M. Valenta 16.10.2017 10:24

Pláč na špatném hrobě.

K tomu že nám hrozí Babiš s Okamurou přispěli i Realisté. Místo aby se pokusili sjednotit zbytky pravice, která tu zbyla po Klausovi a spol., založili nevolitelnou stranu a ještě k tomu zvolili tu nejhloupější taktiku, kterou mohli.

- Protibruselské výpady Realistů jsou těžko stravitelné, když v čele strany stojí euro-důchodce, ještě k tomu z Německa. Tedy hrubá chyba.

- Plakáty s tátou a mámou vyznívají z úst úřednického suchara komicky.

- A na proti-imigrantské vlně je už dávno plno. Takže další hrubka.

P. Lenc 16.10.2017 10:12

Re: Babiše má venkov rád !

Prostě to, čemu má žena říká "vychcaný strup".

M. Prokop 16.10.2017 8:53

Re: Tomský - intelektuální křečku nelez na vesnickou vlečku...

Blbům intelektuálové vadí, známá věc.

M. Mikulec 16.10.2017 8:19

Re: ?

Ma snad hlas pro SPD jinou, mensi hodnotu nez hlas pro jinou stranu, pane demokrate?

P. Chládek 16.10.2017 8:05

Dle Vaší dementní rétoriky Váš šacuju na voliče Pitomia. Inu pitomci se shlukují jako ty pověstné vrány...

V. Pavelka 16.10.2017 7:19

Re: Tak zle nebude

Zelení v Rakouských volbách vypadli z parlamentu !Tihle Idealisti beze smyslu pro reálné proporce života, doufám ostrouhají i u nás

A. Bocek 16.10.2017 6:43

Babiše má venkov rád !

Protože je to člověk lidový ( má ty samé starosti co venkovský lid) . Doposud se neumazal ani s STB ani s ODS, ČSSD, Kalouskovými šíbry. Rozumí zemědělství ( jak koupit, protrhat a prodat) . Rozumí pěstování řepky od výsadby přes chemii po sklizeň a zpracování. Vyzná se v lesních tendrech, skladování obilí, asistované reprodukci. Umí čerpart všechny druhy dotací a když nejsou, umí je vytvořit. Je to zkrátka takový strejda z naší vesnice.

P. Maleček 16.10.2017 6:31

Tomský - intelektuální křečku nelez na vesnickou vlečku...

... teď jseš z toho v šoku, co nespraví ani kalíšek ohnivého moku. To co Tomského tak překvapilo, ví každý, kdo nad venkovem intelektuálně pohrdlivě nemává rukou.

Což je problém i většiny "Realistů". Pročeš po volbách budou jim odevzdané hlasy z většiny přerozděleny těm, proti kterým šli do voleb.

No hlavně aby byla přelezena hranice, za kterou lákavě voní mastná státní dotace. Tou se realističtí máma s tátou nakrmí a zas zmizí do ciziny. Že by o tomhle byl jejich realismus?

Doufejme, že ne. Tomského realistické vyznání to aspoň naznačuje.

I. Dekyský 16.10.2017 5:32

Re: Tak zle nebude

Buďte v klidu, na Vaši kolaborantskou TOPku Vám na "venkově" každý z vysoká kálí, mimo pár úředníků a učitelů tuhle pakáž nikdo volit nebude. Pár hlasů možná dostanou Piráti, ale nebude to mnoho; ti, kteří jsou zpitomělí assbookovskou prezentací těchto zelenorudých vítačských mimoňů, zústanou dál u svého assbooku, popř. budou vyspávat opici. Jo kdyby se mohlo volit zmáčknutím jednoho čudlíku na chytré krabičce pro blbečky, to by bylo hlasů...