3.6.2023 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

VOLBY: Chceme na Hradě důstojného prezidenta?

Prezidentská debata v České televizi (22. ledna) byla učebnicovou ukázkou Babišova komunikačního stylu. Na jasně položenou a opakovanou otázku (ohledně naší pomoci v případě agrese proti Polsku či Pobaltí) odpověděl na první pokus také jasně – jasně negativně. Asi za dvě hodiny se na Twitteru opravil; napsal pravý opak toho, co opakovaně a důrazně tvrdil v Národním muzeu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Liptovský 26.1.2023 19:25

No... Aby Česi mali na Hrade dôstojného prezidenta, najprv by museli mať dôstojného kandidáta... Žiaľ - na Slovensku sme na tom ešte horšie...

M. Boháček 26.1.2023 11:36

ČESKO: Podrobně jsem analyzoval, co oba kandidáti v duelech na kameru řekli. Mohu se mýlit, ale mě obsah slov Petra Pavla vyděsil. Ne, Andrej Babiš neumí mluvit. Generál hovoří s bravurou profesionálního hráče pokeru. Také na to byl vyškolen. Též analyzovat obsah toho Babišovo drmolení.

Babiš koktavec plácající páté přes deváté. Důležitý je však obsah slov. Nikoli forma. A to zejména v dnešní napjaté době, která aktuálně připomíná blížící se hurikán. Andrej Babiš není žádná výhra, ale on je určitá naděje. Minimálně v tom, že svým kličkováním získá snad ještě nějaký čas.

Babiš – Mám mírový plán. Kontaktoval bych Zelenského. Potom všechny leadery zemí EU. Zjistil bych jejich pohled na věc. Pokusil bych se všechny pozvat do Prahy na mírový sumit.

Pavel – To jsou nesmysle. Od toho zde máme NATO

Ten scénář zataření našich mužů do frontových linií Ukrajiny si z výše uvedeného dokážu plně představit. -- Rusové zaútočí v odvetě na například na Slovensku ležící letiště USA. Nebo dokonce provokaci. Nějaká raketa dopadne do nedalekého Ukrajinského přeshraničí. Například na železniční shromaždiště zbraní určených pro Kyjev v Rumunsku. --- President Pavel kontaktuje NATO. To NATO, kde mají vše již, jak řekl předpřipravené. Zde aktivují článek 5.--- Následně toto oznámí Fialovi, že zde máme aktivovaný článek 5. Fiala formálně svolá vládu, ta to posvětí v souladu s předpřipravenými plány NATO a jde se za nadšeného hýkání médií na Rusa --- Nejprve stálá armáda, hned po ní aktivní zálohy. V krátkém čase mobilizace vybraných ročníků. V odvetě začínají dopadat Ruské rakety na česká letiště, zbrojovky, železnice, elektro trafostanice...

V kombinaci s novelou, kterou vláda aktuálně tlačí, že se nebude již po novu muset ptát žádného parlamentu, zda-li s aktivací článku 5 také souhlasí, v jaké podobě a zda-li vůbec, s generálem v presidentském křesle, vše dohromady, považuji za smrtící koktejl!

https://cz24.news/rodice-manzelky-dedove-babicky-ctete-a-sdilejte-pavel-pavek-valka-videa

M. Husovice 26.1.2023 10:50

Chceme na Hradě důstojného prezidenta?

nebo Chceme na hradě důstojníka prezidentem ??

M. Husovice 26.1.2023 10:47

Slova mají větší váhu než činy ? Obratný rétor by byl lepší prezident ?

V. Petr 26.1.2023 10:34

Také Emil Hácha byl "důstojný president..."

M. Hoblík 26.1.2023 10:11

Zvolením Babiše by nastal problém ,jak ho naučit rychleji myslet, než mluvit. U nás babišově stylu mluvení říkáme, že "ťápe jak mladá vrana"!

J. Kouk 26.1.2023 6:39

Pro mne je hlavní to, že když má koalice pod kontrolou oba parlamenty sněmovnu i Senát, tak aby měla svého kandidáta i prezidentem, je pro mne hrozbou, protože je pravděpodobnější, že nevetuje žádný zákon ať se týká nasazení našich vojáků v zahraničí, či cenzurní zákon, než když bude prezidentem ten, koho koalice nesnáší úplně bytostně a který není na nikom závislý.. když by to bylo naopak budu mít názor stejný a podpořil bych druhou stranu. Jak se říká, moc korumpuje a zatemňuje rozum..

V. Kuhaj 26.1.2023 10:08

Souhlasím!R^!

M. Hanko 26.1.2023 6:33

Mám tři dotazy:

1) Přísahal Pavel věrnost komunistům?

2) Dodržel svoji přísahu?

3) Přísahal Babiš věrnost komunistům?

V. Kuhaj 26.1.2023 10:09

Ano. Ano. Ne.

M. Hanko 26.1.2023 6:13

Důstojného? V rámci možností. Rozhodně tam ale nechci prezidenta se sluníčkářským podhoubím, prezidenta ctícího všechny gender a trans trendy, klimaticky uvědomělého, který je navíc evidentně loutkou někoho a já netuším nevím koho.

J. John 25.1.2023 22:12

Nechci za prezidenta důstojného seladona z důstojnické kantýny, vaškoleného prý i KGB, na který sloužil oběma stranám a mají na něj kompro na obou stranách. Tuší někdo, komu ve skutečnosti slouží? Vystudovaný špion to samozřejmě neřekne. Vzpomínám na další úspěšné české špiony, např. Karel Köcher

Mně by vyhovoval ten chytřejší, i když jsem si původně představoval jiného prezidenta.

V. Kolman 25.1.2023 23:42

Holt budete volit toho, kdo je vám bližší. Já také budu volit "svého koně";-D;-D;-D

P. Brecík 25.1.2023 22:04

Když byl důstojným Venca Lahev a je důstojný Bidon, tak snad každý !!!!

J. Krásenský 25.1.2023 21:32

Generál Pavel je kandidát podporovaný pětikoalicí, která tvoří vládu. O této vládě prohlásil Václav Cílek, že je "nejvíc prolhaná" ( https://www.radiouniversum.cz/cilek-vaclav-1d-nedavno-prisel-zlom-nastalo-obdobi-certu/ ) jakou jsme kdy měli. Proč tedy důvěřoval osobě, kterou pětikoalice vybrala. A k Pavlovi jen střih ze Starců na chmelu, který ho popisuje lépe než stohy psychologické rozbory: "https://youtu.be/a48CDhyVJcE?t=13

J. Černý 25.1.2023 21:23

Bude Pavel důstojným prezidentem ? Řada žen bude jistě spokojená, protože ty při pohledu na uniformy vonnou i když to je jen nádražák. A co ostatní ?

J. Vintr 25.1.2023 20:30

Říct o "výkonu" moderátora Řezníčka, že byl výborný, že může jen člověk zcela zaslepený nenávistí k AB. Je jisté, že Řezníckův úkol od jeho zaměstnavatele zněl jasně. Babiš nesmí projít. Ovšem jeho horlivost při plnění tohoto úkolu překračovala všechny meze. Nedovolil Babišovi prakticky dořict jedinou větu, natožpak myšlenku. Jeho "moderování" vůči Babišovi se spíš podobalo výslechu na gestapu. Zato se mohl přetrhnout servilitou k soudtuhu generálovi, za kterého většinou i (správně) odpovídal, aby mu to usnadnil.

My na hradě nepotřebujeme důstojn(ick)ého prezidenta. Doba si žádá člověka, který bude brzdit současnou vládu v její slepé poslušnosti vůči Bruselu a Washingtonu.

J. John 25.1.2023 22:15

Přesně! Řezníček se choval tak, že by mezi normálními lidmi za takové jednání dostal po papuli. Byl to hNuS v přímém přenosu. Stejně tak na NOvInKY,

A. Renjascu 25.1.2023 20:09

O tomhle autor asi psát nebude?

„Velký vliv na mé pozdější názory mělo léto roku 1968. Tehdy byli u nás na návštěvě přátelé ze Sovětského svazu, právě na kontrastu mezi nimi na jedné straně a protisovětskými náladami na druhé mi otec srozumitelně k věku vysvětlil podstatu situace. Bylo to účinnější než cokoliv jiného a také trvalejší. Posměch ve škole ze strany spolužáků pro mou obhajobu našich přátel mne v názoru pouze utvrdil,“ stojí v Pavlově vlastnoručně psaném životopise, jehož znění má deník Echo24 k dispozici.

Z mých příbuzných, přátel a známých se nikdo politicky negativně nevyvíjel, nedopustil se protistátní ani protispolečenské činnosti ani právních přestupků.

Nejvíc dojmů ve mě zanechala měsíční cesta po Sovětském svazu, kterou jsme v roce 1978 podnikli autem na pozvání našich přátel. Byla pro mě otevřenou učebnicí v praxi a plně odpovídala mým představám o dovolené.

https://echo24.cz/a/S9fTh/zpravy-domaci-general-petr-pavel-zivotopis-prezidentske-volby-kandidati-komunismus

A. Renjascu 25.1.2023 20:10

Členství v KSČ mě ovlivňuje ve dvou směrech. Na jedné straně mi dává dobrý pocit, že se mohu osobně účastnit a ovlivňovat řešení společenských i pracovních problémů, na druhé straně mě motivuje k dosahování lepších výsledků než ostatní i ve vztahu ke kolektivu.

Snažím se na svém stupni uplatňovat zásady XXX, které v současnosti hýbou společností, což u mě konkrétně znamená snižovat počet kázeňských přestupků vojáku a cestou efektivního výcviku dosahovat výtečných výsledků v bojové a politické přípravě podřízených. V této snaze jsem v uplynulé době dosáhl řady velmi dobrých výsledků a jsem tedy názoru, že v tomto směru jsem povinnosti člena KSČ plnil dobře. V posledním výcvikovém období se mi však nepovedlo stanovené úkoly beze zbytku splnit, především v oblasti kázně podřízených vojáků. Tyto nedostatky nebyly však odrazem mé nechuti nebo nezájem, byly důsledkem mých chyb v řídící práci.

S prosazováním politiky strany proti dílčím nesprávným názorům se potýkám často při vedení politického školení vojáků. Vycházím přitom ze znalostí získaných ve škole, z trvalého sledování současné vnitřní i mezinárodní situace a ze samostudia.

V současné době si nejvíce hrdosti zaslouží iniciativa, zodpovědnost a pružnost Sovětského svazu a ostatních socialistických zemí, se kterou předkládají světu mírové návrhy všeho druhu, dále způsob řešení problémů v sovětské společnosti, který přebírají i ostatní země socialistického tábora.

K. Vojtíšek 25.1.2023 19:54

Pane Stejskale, co ze slibů komunistického rozvědčíka, který v touze po kariéře zradil všechny, kterým přísahal, bude platit po jeho doosazení západními šíbry na Hrad?

J. Farda 25.1.2023 17:50

Bývalý ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák získal loni na odměnách rekordních 410 tisíc korun. Balák byl loni pravomocně odsouzen kvůli ovlivňování veřejných zakázek v Lánské oboře. Prezident Miloš Zeman mu ale udělil milost. Za celé devítileté působení Hrad Balákovi vyplatil i s odměnami zhruba 10,8 milionu korun hrubého.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/byvaly-sef-lesni-spravy-odmeny-lany-milos-balak.A230125_101031_domaci_ihav

Herakles už nežije, a Vltava je hluboko pod Hradem, takže její očistná funkce nepřichází v úvahu - ale přesto je žádoucí ten zaneřáděný augiášův chlév, po vyhnání milců jeho excelence, v březnu minimálně vyvětrat a důkladně vydesinfikovat ... ;-)

A. Alien 25.1.2023 15:27

Přísahal Pavel (agent Pávek), že bude bránit socialismus? Přísahal. - Bránil ho? Nebránil.

Jako chlap je takovou lží odporný, jako prezident by byl pro smích.

T. Diblík 25.1.2023 16:53

P. Pavel přísahal věrnost pracujícímu lidu vedenému Komunistickou stranou Československa. Pracující lid ústy dělníků ČKD zvolal NEJSME DĚTI a poslal KSČ do prdele. Že na ten odchod lid nedohlédl byla jeho chyba.

Dále Pavel přísahal, se bude připravovat na boj, aby mohl na rozkaz prezidenta a vlády Československé socialistické republiky co nejlépe bránit svou vlast a její socialistický řád proti každému nepříteli.

Byl rozkaz? Nebyl. Tak odchod brečmo.

V. Kuhaj 25.1.2023 15:20

Rozumím. Když už jsou oba gauneři, a Pavel zjevně větší Babiše, volit Pavla aspoň proto, že je důstojnější. No nemůžu sloužit, nemůžu sloužit...

P. Han 25.1.2023 16:09

Chápu. Sloužíte jiným.

P. Vychodil 25.1.2023 13:42

tato otázka je v dnešní situaci naprosto nepodstatná.

Podstatná je budoucnost našeho národa, a uvědomění si, kam nás naše elita vede...

Soros v 1993 prognozoval souboj západu s RF, v rozhovoru zmínil "... the combination of manpower from Eastern Europe with the technical capabilities of NATO would greatly enhance the military potential of the Partnership because it would reduce the risk of body bags for NATO countries, ..."

Dochází vám, co se děje a kam to směřuje ? A chcete alibisticky diskutovat o důstojnosti prezidentského kandidáta ?

Dochází vám, že jsmen jen kanonen futter pro boj v zájmu USA ? Obávám, se, že minimálně 50ti% našeho ovčnstva tento fakt uniká...

Samozřejmě, při dnešním ukotvení (vlezdoprdelismu) našeho státu v řiti bruselu a fašingtonu je směr vlaku do boje na ukrajině nevyhnutelný...

ovšem vždycky je rozdíl mezi hrdým pochodováním na jatka v čele pelotonu, či se pomalu loudat někde na ocase. Proto volím AB, který sice nemá koule dlouho odolávat NATO mašinerii, nicméně bude sypat písek pod jeho kola...zato PP ? Co myslíte ?

J. Bárta 25.1.2023 13:56

Problém je v tom, že se mediím podařilo zmanipulovat větší část národa v neprospěch zdravého rozumu.

V. Kuhaj 25.1.2023 15:17

Děkuji za vynikající reflexi!R^!

P. Molík 25.1.2023 13:16

Důstojnost je relativizována, důstojně si počínající může být i diktátor polpotovského střihu. Důstojnost je jen povrchní skořápka, pod níž může být nejagresívnější hniloba podobná svojí ničivostí nejagresívnějšímu druhu rakoviny.