Diskuse
VLÁDA: Stát povede debatu se samosprávami…
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J74a55r59o82m49í14r 49M19ü45l75l71e34r
Já vám nevím...
Jaký je rozdíl mezi platem kuchařky nebo uklizečky ve škole a těchže profesí v soukromém sektoru nebo dokonce, nedej bože, v rámci pracovních agentur ? Nějak mám dojem, že budou spíš nižší než vyšší.
Pleru se ?
Z53v34i42r81e59t30n13i91k 73L22a95p45i42l
Jen poznámka k těm 23 hodinám týdně. Jedná se o hodiny vyučovací, tedy nezahrnující dozory, pracovní pohotovosti, přípravy a opravy a hodnocení školních prací. Také jednání s rodiči, individuální konzultace s dětmi, všelijaká školení a porady včetně porad klasifikačních a věřte nevěřte - někteří učitelé se dokonce dále vzdělávají.
J40a10r71o62m26í38r 30M41ü21l52l69e15r
Dalo by se to nějak konkrétně časově vymezit ? Dejme tomu jestli to skutečně zabere těch zbylých sedmnáct hodin týdně a celé prázdniny, kdy se nevyučuje.
J39i52ř75í 51Š37a44m55á51n19e50k
Stát povede debatu se samosprávami... no potěš pánbu
O85. 17M89.
Správnější je úvaha, zda nezvednout rodičovský příspěvek - oběd za 30 - 40 Kč (byť dětská porce), když jinde ho pod stovku nepořídíte, to je směšná cena. Klidně bych ho o pětikorunu zvednul a tu pětikorunu dal těm kuchařkám - hned by každá měla tak o tisícovku vyšší výplatu.
M84i86r73o72s21l62a59v 24K50o19c13i77á55n
To si představujete moc jednoduše - z každé koruny, kterou stát vybere, dorazí k příjemci tak 70 hal. V případě platů, před zdaněním.
O29. 46M51.
Paní Kozumplíková, nutno dodat, že "studené krabičky" jsou v severských státech běžné všude, nejen ve školách (a pak to dohánějí bohatou teplou večeří). Tudíž, napřed byste musela přesvědčit všechny tuzemce, že pořádný teplý oběd je něco nenormálního. U mě by se vám to nejspíš nepodařilo, mně ty věčné sendviče už po týdnu lezly krkem.
M92i42r80o71s75l29a77v 36K50o46c77i49á93n
Navíc naši lékaři tvrdí, že nacpat se navečer není zrovna zdravé. A co když mají pravdu?
J32i88ř23í 64K72i41n51d55l
Základní školy spadají pod samosprávu. Školní jídelny spadají pod stát. Kdyby ve školních jídelnách nekrmily důchodce, který se zaplatí jeden oběd, ale odnáší si dva a ještě zůstane na večeři, zbylo školním jídelnám více peněz i na platy.
J68i98ř89í 20K90i88n43d71l
Být kuchařkou ve školní kuchyni je velmi, velmi žádané. Místo lze získat jenom známostí. Kuchařky jsou placeni jako státní zaměstnanci tabulkově. Takže každá z kuchařek má jiný plat. Ty, co to dělají několik let mají větší plat a jsou v jiné platové třídě.
T72i80b24o19r 98M26e18n15y44h23é65r18t
"... rozzlobení odboráři. Ti by měli také vědět, že pracovní úvazek učitele ZŠ je 23 hodin týdně."
Pri takejto logike majú riaditelia škôl len 6 hodinový úväzok, podobne vysokoškolskí učitelia.
Učím na základnej škole a keď pred dvoma rokmi vypadla kolegyňa a suploval som za ňu 5 hodín týždenne, takže som učil 28 hodín týždenne, prichádzal som domov ako zbitý pes. Krátkodobo sa to dá, ale dlhodobo sa to buď odrazí na zdraví alebo poklesne kvalita vyučovania, či oboje.
Autorka ešte mohla dodať, že sú to len 45 minútové hodiny, takže učitelia majú úväzok len 17,25 hodiny týždenne.
Ale dosť bolo irónie. Učiteľ je v škole aspoň 15 minút pred začiatkom vyučovania, keď má voľnú hodinu, tak v škole naďalej je a buď sa pripravuje na ďalšie hodiny alebo robí rôzne administratívne práce. Po skončení vyučovania sa často konajú rôzne porady a školenia, rodičovské združenia, konzultácie. Keď príde domov, tak nemá padla, ako si neučitelia myslia, ale pripravuje sa na hodiny, ktoré bude mať ďalší deň, študuje, opravuje písomky, robí administratívu, triednemu učiteľovi neraz zavolá rodič aj po 20:00.
L47u31b74o84m19í29r 27Ž29a89l23o81u86d93e95k
Z jakéhosi záhadného důvodu panuje přesvědčení, že stát je povinen nějakou formou přispívat na stravování. Dětem, důchodcům, zaměstnancům, politikům, bezdomovcům, prostě všem kromě OSVČ. Ti si svůj oběd ani nemůžou dát do nákladů, i když by ho platili (diety jsou jiný případ).
Kolik to tak může ročně stát?
F34r43a90n61t84i39š44e63k 77N64a62v40r94á16t80i18l
Souhlasím s tím, aby samosprávy mít širší povinnosti při vzdělávání dětí. Současně ale musí dostat větší pravomoci a vyšší podíl z daňových příjmů. Tím by se jednak zabránilo, aby stát mohl libovolně manipulovat s penězi na vzdělání a jednak by obec rozhodovala o tom, zda budou mít do škol přístup parazitické státem placené neziskovky, aby děti infikovaly zelenými nesmysly a deviacemi.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz