Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seB12a96y19o 46X55x
Já bych zrušil obecně veškerou státní finanční podporu léčby narkomanů (alkoholiků a jinak závislých osob) Vzniklo by více soukromých center (jsou již nyní) kde by se léčili ti - co se léčit sami chtějí, nebo co to myslí vážně. Zbytek = Odpis. Vzhledem k tomu že se závislými jsem kdysi jako dobrovolník pracoval, vím o tom své. Instituce kde nefigurují žádné peníze nebo si je závislí finančně dotují sami fungují a léčit umí, bezpochyby. Tyto jsou nejvíce efektivní. Kdo chce, tyto skupiny si najde. 90% (ne li více) lidí si jen chodí pro drogy které jim hradí stát nebo jsou v léčebnách kde být nechtějí - fetují, chlastají potom dál. Ne, zrušit - nechat vše na soukromé bázi a kdo nechce ať se uchlastá nebo ufetuje. Lidí je dost....Kdo chce, pomoc si najde ve výše zmíněných centrech. Dost sypání do žlabu těm kteří si to nezaslouží. Dost léčby z kapes daňových poplatníků....
B88a59y15o 53X26x
PéEs - Musíme si uvědomit že díky robotizaci, AI a dalších věcí (stresu z obav o vlastní bezpečí, zdraví, budoucnost) bude v budoucnu stále více lidí/plebsu bez práce= více závislých. Současná společnost díky tomu jak se chová bude produkovat více a více plebsu závislého na drogách. Co s těmito? Fentanyl.....a šup do pytle. Zní to hnusně? Mrkněte do velkých měst na západě od nás....pochopíte.
L88a45d88i23s40l60a71v 48H60a97r92v86á54n92e24k
Když už jsme u těch drogově závislých: Když se zvýší jejich počet, svědčí to o zvýšení počtu uživatelů nebo jen zlepšením metodiky zjišťování kdo už je a kdo ještě není drogově závislým? Když člověk sleduje policejní hlášení o dopravních nehodách či silničních kontrolách, zdá se, že se zvyšuje počet těch, kteří drogy užívají a přitom řídí. Jsou tihle provinilci počítáni mezi drogově závislé nebo až poté, co způsobí nějaký masakr? Už hodně dlouho (cca 65 let) jsem k těmto statistikám dost nedůvěřivý, protože bývaly zpracovávány podle požadavků objednatele.
R23o34m27a79n 26L71a95n97g46e70r
Stačí třeba legalizovat marihuanu, a hned se nám počet narkomanů sníží minimálně na polovinu...
M21i79r36o43s93l41a98v 55S18y74l29l32a
Kdysi se jeden významný bojovník proti drogám vyjádřil, že zachytí 4% drog. Když jsem řekl, že práci se 4% úspěšností bych nedělal, málem sahal po pistoli. Celý boj proti drogám je nesmysl, je každého věc jestli to svinstvo bere, ale ať pak nečeká pomoc od státu atd
Z59d29e41n82o 77J45a63n32e19c19e64k
zase antiBabis, kdy zacne antiFiala, taky toho dodrbal dost.
J52u41r74a 35J87u72r10a27x
Když on Fiala už nemůže do ničeho kecat. Premiér je Babiš.
Ś49á90r76k69a 49S90v21o27b13o60d86o97v84á
Bývalý primátor se vyzná. Odešel z magistrátu čistý jako lilie, potom co rozjel se svým kámošem Opencart, kde zmizelo pěkných pár miliónků. A tuto rozkrádačku hodil na hrb dvěna následujícím primátorům a běžným úředníčkům. Přičemž jediný šel do vězení oznamovatel celého podvodu. Není divu že Bém vříská, že byl nečekaně odvolán od dalšího korýtka. Jestli tam proběhne audit, dočkáme se jistě dalšího skandálku, ve kterém ale on bude zcela jistě úplně nevinný...
J49a92n 12U67r59b83a87n
Bém přišel o korýtko. Tím nechci snižovat úroveň práce, kterou pro Babiše dělal, protože o ní nic nevím. Ale vím a věděl jsem už dřív, že konat práci pro bývalého estébáka není nejen že nic chvályhodného, ale ani prozíravého. Možná k tomu už Bém došel taky - jako Stropnický, Telička, Jourová, Charanzová.....
Ś28á61r81k47a 11S70v70o89b61o65d73o67v44á
Bém je lump a jeho prodrogové podnikání by si zasloužilo hloubkový audit.
R73o12m82a68n 52R71e43z85n33i46c28e57k
To se přeci dalo čekat. Je vůbec prapodivné, že Bém byl povolán a že se tam tak dlouho udržel.
Nebylo lepšího pražského primátora, než byl právě Pavel Bém. Ve srovnání s ním jsou všichni ostatní jen hromadou nadbytečného bláta, zejm. Babišova Adriana Krnáčová. Po ní, ani po nikom z dalších Bémových nástupců, nezbylo v Praze vůbec nic. Tedy samozřejmě krom Pirátů – po nich zbyly neřešitelné problémy a černé díry na peníze.
Babiš by musel skutečně velký borec, aby připustil účast někoho takového v úřadu své vlády. Podle mého o Bémově účasti, chudák, ani nevěděl. Když se to dozvěděl, konal tak, jak je mu blízké.
Museli bychom mít podstatně inteligentnějšího, vzdělanějšího a moudřejšího premiéra, abychom ve vládních úřadech mohli vidět historicky tak velké lidi, jakým je právě například Pavel Bém.
V32. 66K67u91h81a33j
Vaše první tři odstavce jsou trhlé, ten poslední je zvrhlý.
R29o22m26a38n 31L38a93n31g47e30r
Drogy LEGALIZOVAT. Všechny. A zavést na ně státní monopol!
M50i36r51o93s23l39a49v 74S90y29l98l17a
Souhlasím, ale bez monopolu státu.
J21a54r41o38s45l29a53v 47H14y32k69e83l
Jen abychom to viděli v kontextu a měli ty správné priority.
Ročně se léčí přibližně 25–35 tisíc uživatelů alkoholu. Závislých na alkoholu je podstatně více.
V roce 2024 bylo vidováno 7 801 trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a opilství, z nich 5 226 souviselo s alkoholem.
Ekonomické odhady celkových společenských nákladů spojených s konzumací alkoholu podle NMSPDZ dosahují 50–57 mld. Kč ročně, tedy 0,7–1,2 % HDP. Největší podíl nákladů (54 %) tvoří nepřímé náklady v důsledku ztráty produktivity zaviněné nemocností a předčasnými úmrtími a náklady na zdravotní péči (23 %). Náklady na léčbu poruch spojených s užíváním alkoholu dosahovaly v roce 2022 celkem 836,9 mil. Kč.
Počet úmrtí přiřaditelných alkoholu dosahuje 6–7 tisíc ročně, což představuje zhruba 6 % celkové úmrtnosti v České republice (10 % u mužů a 2 % u žen). U 2 až 3 tisíc úmrtí ročně je alkohol hlavní nebo jedinou příčinou úmrtí. V roce 2023 šlo o 2 257 úmrtí, z nich bylo 1 652 případů v důsledku alkoholického onemocnění jater a 506 v důsledku intoxikace alkoholem.
Hospitalizací z důvodu nemocí zcela přiřaditelných alkoholu bývá v Česku ročně hlášeno 13 až 14 tisíc. Z nich je zhruba 8 tisíc hospitalizací pro závislost na alkoholu (60 %), 4 tisíce pro alkoholické onemocnění jater (30 %) a 1 tisíc pro alkoholickou pankreatitidu (8 %). V roce 2023 bylo hlášeno 15 536 případů hospitalizací pro úraz pod vlivem alkoholu.
R50o47m31a57n 72L60a39n57g50e94r
Vtipné je, že jsem si jistý, že podobná statistika by šla udělat třeba i na nadměrnou konzumaci mléka či vajec.
Osobně tomu vůbec nevěřím, podle mě jsou takové věci prostě NEMĚŘITELNÉ.
F64r82a19n76t63i18š36e27k 26N89a13v30r15á14t83i88l
Kozel Bém dostal k dispozici zelinářskou zahradu a samozřejmě se mu nelíbí, že by se měl jít pást někde na louce.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz