Neděle 14. června 2026, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Foto

B12a96y19o 46X55x

2. 6. 2026 8:19

Já bych zrušil obecně veškerou státní finanční podporu léčby narkomanů (alkoholiků a jinak závislých osob) Vzniklo by více soukromých center (jsou již nyní) kde by se léčili ti - co se léčit sami chtějí, nebo co to myslí vážně. Zbytek = Odpis. Vzhledem k tomu že se závislými jsem kdysi jako dobrovolník pracoval, vím o tom své. Instituce kde nefigurují žádné peníze nebo si je závislí finančně dotují sami fungují a léčit umí, bezpochyby. Tyto jsou nejvíce efektivní. Kdo chce, tyto skupiny si najde. 90% (ne li více) lidí si jen chodí pro drogy které jim hradí stát nebo jsou v léčebnách kde být nechtějí - fetují, chlastají potom dál. Ne, zrušit - nechat vše na soukromé bázi a kdo nechce ať se uchlastá nebo ufetuje. Lidí je dost....Kdo chce, pomoc si najde ve výše zmíněných centrech. Dost sypání do žlabu těm kteří si to nezaslouží. Dost léčby z kapes daňových poplatníků....

Foto

B88a59y15o 53X26x

2. 6. 2026 8:26

PéEs - Musíme si uvědomit že díky robotizaci, AI a dalších věcí (stresu z obav o vlastní bezpečí, zdraví, budoucnost) bude v budoucnu stále více lidí/plebsu bez práce= více závislých. Současná společnost díky tomu jak se chová bude produkovat více a více plebsu závislého na drogách. Co s těmito? Fentanyl.....a šup do pytle. Zní to hnusně? Mrkněte do velkých měst na západě od nás....pochopíte.

Foto

Když už jsme u těch drogově závislých: Když se zvýší jejich počet, svědčí to o zvýšení počtu uživatelů nebo jen zlepšením metodiky zjišťování kdo už je a kdo ještě není drogově závislým? Když člověk sleduje policejní hlášení o dopravních nehodách či silničních kontrolách, zdá se, že se zvyšuje počet těch, kteří drogy užívají a přitom řídí. Jsou tihle provinilci počítáni mezi drogově závislé nebo až poté, co způsobí nějaký masakr? Už hodně dlouho (cca 65 let) jsem k těmto statistikám dost nedůvěřivý, protože bývaly zpracovávány podle požadavků objednatele.

RL

Stačí třeba legalizovat marihuanu, a hned se nám počet narkomanů sníží minimálně na polovinu...

MS

Kdysi se jeden významný bojovník proti drogám vyjádřil, že zachytí 4% drog. Když jsem řekl, že práci se 4% úspěšností bych nedělal, málem sahal po pistoli. Celý boj proti drogám je nesmysl, je každého věc jestli to svinstvo bere, ale ať pak nečeká pomoc od státu atd

ZJ

zase antiBabis, kdy zacne antiFiala, taky toho dodrbal dost.

JJ

J52u41r74a 35J87u72r10a27x

2. 6. 2026 15:27

Když on Fiala už nemůže do ničeho kecat. Premiér je Babiš.

ŚS

Bývalý primátor se vyzná. Odešel z magistrátu čistý jako lilie, potom co rozjel se svým kámošem Opencart, kde zmizelo pěkných pár miliónků. A tuto rozkrádačku hodil na hrb dvěna následujícím primátorům a běžným úředníčkům. Přičemž jediný šel do vězení oznamovatel celého podvodu. Není divu že Bém vříská, že byl nečekaně odvolán od dalšího korýtka. Jestli tam proběhne audit, dočkáme se jistě dalšího skandálku, ve kterém ale on bude zcela jistě úplně nevinný...

JU

J49a92n 12U67r59b83a87n

2. 6. 2026 7:51

Bém přišel o korýtko. Tím nechci snižovat úroveň práce, kterou pro Babiše dělal, protože o ní nic nevím. Ale vím a věděl jsem už dřív, že konat práci pro bývalého estébáka není nejen že nic chvályhodného, ale ani prozíravého. Možná k tomu už Bém došel taky - jako Stropnický, Telička, Jourová, Charanzová.....

ŚS

Bém je lump a jeho prodrogové podnikání by si zasloužilo hloubkový audit.

RR

To se přeci dalo čekat. Je vůbec prapodivné, že Bém byl povolán a že se tam tak dlouho udržel.

Nebylo lepšího pražského primátora, než byl právě Pavel Bém. Ve srovnání s ním jsou všichni ostatní jen hromadou nadbytečného bláta, zejm. Babišova Adriana Krnáčová. Po ní, ani po nikom z dalších Bémových nástupců, nezbylo v Praze vůbec nic. Tedy samozřejmě krom Pirátů – po nich zbyly neřešitelné problémy a černé díry na peníze.

Babiš by musel skutečně velký borec, aby připustil účast někoho takového v úřadu své vlády. Podle mého o Bémově účasti, chudák, ani nevěděl. Když se to dozvěděl, konal tak, jak je mu blízké.

Museli bychom mít podstatně inteligentnějšího, vzdělanějšího a moudřejšího premiéra, abychom ve vládních úřadech mohli vidět historicky tak velké lidi, jakým je právě například Pavel Bém.

VK

V32. 66K67u91h81a33j

2. 6. 2026 12:56

Vaše první tři odstavce jsou trhlé, ten poslední je zvrhlý.

RL

Drogy LEGALIZOVAT. Všechny. A zavést na ně státní monopol!

JH

Jen abychom to viděli v kontextu a měli ty správné priority.

Ročně se léčí přibližně 25–35 tisíc uživatelů alkoholu. Závislých na alkoholu je podstatně více.

V roce 2024 bylo vidováno 7 801 trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a opilství, z nich 5 226 souviselo s alkoholem.

Ekonomické odhady celkových společenských nákladů spojených s konzumací alkoholu podle NMSPDZ dosahují 50–57 mld. Kč ročně, tedy 0,7–1,2 % HDP. Největší podíl nákladů (54 %) tvoří nepřímé náklady v důsledku ztráty produktivity zaviněné nemocností a předčasnými úmrtími a náklady na zdravotní péči (23 %). Náklady na léčbu poruch spojených s užíváním alkoholu dosahovaly v roce 2022 celkem 836,9 mil. Kč.

Počet úmrtí přiřaditelných alkoholu dosahuje 6–7 tisíc ročně, což představuje zhruba 6 % celkové úmrtnosti v České republice (10 % u mužů a 2 % u žen). U 2 až 3 tisíc úmrtí ročně je alkohol hlavní nebo jedinou příčinou úmrtí. V roce 2023 šlo o 2 257 úmrtí, z nich bylo 1 652 případů v důsledku alkoholického onemocnění jater a 506 v důsledku intoxikace alkoholem.

Hospitalizací z důvodu nemocí zcela přiřaditelných alkoholu bývá v Česku ročně hlášeno 13 až 14 tisíc. Z nich je zhruba 8 tisíc hospitalizací pro závislost na alkoholu (60 %), 4 tisíce pro alkoholické onemocnění jater (30 %) a 1 tisíc pro alkoholickou pankreatitidu (8 %). V roce 2023 bylo hlášeno 15 536 případů hospitalizací pro úraz pod vlivem alkoholu.

https://statistikaamy.csu.gov.cz/alkoholove-souvis...

RL

Vtipné je, že jsem si jistý, že podobná statistika by šla udělat třeba i na nadměrnou konzumaci mléka či vajec.

Osobně tomu vůbec nevěřím, podle mě jsou takové věci prostě NEMĚŘITELNÉ.

FN

Kozel Bém dostal k dispozici zelinářskou zahradu a samozřejmě se mu nelíbí, že by se měl jít pást někde na louce.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz