Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seA95. 93R77e83n66j81a76s97c70u
Snad si pane Grundmanne nemyslíte, že jsme si vybírali náčelníka generálního štábu sami? Stejná situace, jako když chtěl Babiš v předminulém volebním období uzavřít koalici s SPD a zavolala mu Merkel a hodila mu do toho vidle. Potom chtěl zrušit muniční iniciativu pro Ukrajinu a “předvolal” si jej americký generál a sdělil mu, že tam má přes strnada finanční zájmy Trumpovo syn a iniciativa frčí dál, byť pomaleji. Nyní to nechal na Zůnovi, než mu někdo z NATO zavolal, že na kšefty byl nejlepší Řehka a že k budování “armády”, která má pět tisíc mužům ve zbrani stejně žádný armádní generál není třeba, ale že je potřeba další ohebný kšeftař, který je již zasvěcen a bylo vymalováno...
Nemyslíte si snad opravdu, že by ČR byla nějakou nezávislou zemí? Za dob SSSR se naši situaci říkalo země s omezenou suverenitou a za dob kapitalismu se tomu říkalo kolonie... dnes se používá nejčastěji termín závislá ekonomika a závislé území... inu terminy se mění, strany rovněž, ale podstata zůstává...
M49i17l61o54s66l85a55v 62G98r92u61n88d96m94a94n12n
Přesně takové spekulace Andrej Babiš svým postupem vyvolal.
M72a80r58t79i27n 44F91l64o19r31i31a84n
je to zajímavé, ale nešlo by to zkrátit tak na 1/4 ?
P27e81t72r 84D23v87o42ř54á40k
Armáda nemá miliony vojáků, jako vítězné strany voličů. Nemá jich ani dvě stě tisíc jako za socialismu. Má jich 24 000 (slovy: dvacet čtyři tisíc), přičemž půlka z nich zajištuje gábl a shání náboje. Plus má armáda cca 2.000 aktivních záloh (slovy: dva tisíce). Zato generálů má na počet vojáků nejvíc v celém NATO.
Potom má jedinečnou raritu - zlaté polní kuchyně. Alespoň podle ceny.
Tak proč ten tyátr kolem toho, který strejda tomu bude "velet"?
R73o63m20a57n 58L64a74n55g30e98r
No, s těmi kuchyněmi opatrně, pokud vím tak je ta naše slavná armáda ještě dodneška NEMÁ.
Z98d82e80n92ě10k 28J28e52m14e25l95í44k
A proč by měl AB něco vysvětlovat?
T45o63m70a45s 27N30o75v75y
On vysvětluje rád.
A jeho vysvětlovánky pak kolují internetem a lidi se tomu smějí.
Neříkejte, že bláboly o globusu a Grónsku nebyly veselé.
Problém ale je, že tato vláda jen řeší problémy, které sama vytvořila a ještě nezačala pracovat.
R18i62c50h70a98r26d 48V31a68c78e27k
V každé rodině (i vládě) to funguje jinak. Někde mají italskou rodinu, kde o hádkách ví celá ulice a jinde vše řeší potichu.
P19e88t32r 32D11o45l87á71k
Guma by gumy do funkcí prostě jmenovat neměla. Je v tom konflikt zájmu žejó.
M66A94R45T37I38N44A 38C28H55L86U23P46O54V78Á
Politik by politiky do funkcí prostě jmenovat neměl. Je v tom konflikt zájmu ... že?
J54i89ř45í 41H19a93v82e78l95k83a
Paskvilní článek. Pokud by byl zvolen kdokoliv jiný poukazovalo by se naopak na skutečnost že nebyl zohledněn kariérní růst který by okamžitě byl hlavní.
Za mě ze všech představených kandidátů nejlepší volba. Uměl bych si naopak představit jiného kandidáta který ani nebyl v nominacích. Kdyby neviditelný pes za něco stál diskutoval by skutečnou vhodnost.
M35A96R86T55I22N40A 68C98H39L57U19P80O72V35Á
Problém není v kvalifikaci, ale ve způsobu provedení:
1. Babiš se tváří, že kandidáta vybírá Zůna
2. Zůna vybere 4 kandidáty, které prokonzultuje i s prezidentem
3. Babiš ignoruje navrhnuté kandidáty a "vytáhne z rukávu" vlastního
4. Babiš to ještě vylepší tím, že se tím před médii okamžitě pochlubí
Z21d36e69n97o 91J43a55n42e72c40e43k
to se ned cist, obrovska spousta vaty a blabolu !!
V41l85a69d35i92m88í86r 97Č60e12r41m56á81k
Pokud někdo neumí vyjádřit myšlenku v několika větách, Nečtu to. No, Umělá inteligence okecává ...
D15u24š28a23n 16P95o68l73a27n20s30k82ý
Jde jenom o kšefty. Nakupujeme tanky, obrněnce, budujeme těžkou mechanizovanou útočnou armádu, ale přitom PVO màlem nulové. A oháníme se obranou. Pohádka pro laiky.
M33i84r86o61s37l91a34v 55K21o80c54i98á72n
Ono se veřejně ví, jakou máme POV? To to vzalo obrat...
P45e68t31r 81H21a33t79i78n87a
Jestli bych si dovolil drobné vlastní vysvětlení.
Jestli pan Babiš použil argumenty o ".. kariérním řádu a na postavení Hlaváče v armádní hierarchii. ", tak tím ale potvrdil stanovisko armády, která sama označuje tuhle funkci za "rotační".
Jinými slovy, i podle armády nejde o jakousi "nejvyšší karierní funkci v armádě, forever",
ale o jednu z určitého počtu pozic ve vedení armády, na kterých rotují (střídají se) příslušníci generality, na pár let, a pak zase na další pozici ,až do penze. No proč ne - zvlášt pokud jde o období míru, kde na té kvalitě zase moc nesejde.
Samozřejmě, z hlediska politiky je věc jiná, pokud vláda aj ministr s tou armádou jakkoliv komunikuje
Třeba s ohledem na exministryni Parkánovou, kterou potom kvůli spolupráci s armádou honili přes 10 let po soudech.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz