Úterý 9. června 2026, svátek má Stanislava
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

AR

Snad si pane Grundmanne nemyslíte, že jsme si vybírali náčelníka generálního štábu sami? Stejná situace, jako když chtěl Babiš v předminulém volebním období uzavřít koalici s SPD a zavolala mu Merkel a hodila mu do toho vidle. Potom chtěl zrušit muniční iniciativu pro Ukrajinu a “předvolal” si jej americký generál a sdělil mu, že tam má přes strnada finanční zájmy Trumpovo syn a iniciativa frčí dál, byť pomaleji. Nyní to nechal na Zůnovi, než mu někdo z NATO zavolal, že na kšefty byl nejlepší Řehka a že k budování “armády”, která má pět tisíc mužům ve zbrani stejně žádný armádní generál není třeba, ale že je potřeba další ohebný kšeftař, který je již zasvěcen a bylo vymalováno...

Nemyslíte si snad opravdu, že by ČR byla nějakou nezávislou zemí? Za dob SSSR se naši situaci říkalo země s omezenou suverenitou a za dob kapitalismu se tomu říkalo kolonie... dnes se používá nejčastěji termín závislá ekonomika a závislé území... inu terminy se mění, strany rovněž, ale podstata zůstává...

MG

Přesně takové spekulace Andrej Babiš svým postupem vyvolal.

MF

je to zajímavé, ale nešlo by to zkrátit tak na 1/4 ?

Foto

Armáda nemá miliony vojáků, jako vítězné strany voličů. Nemá jich ani dvě stě tisíc jako za socialismu. Má jich 24 000 (slovy: dvacet čtyři tisíc), přičemž půlka z nich zajištuje gábl a shání náboje. Plus má armáda cca 2.000 aktivních záloh (slovy: dva tisíce). Zato generálů má na počet vojáků nejvíc v celém NATO.

Potom má jedinečnou raritu - zlaté polní kuchyně. Alespoň podle ceny.

Tak proč ten tyátr kolem toho, který strejda tomu bude "velet"?

RL

No, s těmi kuchyněmi opatrně, pokud vím tak je ta naše slavná armáda ještě dodneška NEMÁ.

TN

T45o63m70a45s 27N30o75v75y

27. 5. 2026 2:21

On vysvětluje rád.

A jeho vysvětlovánky pak kolují internetem a lidi se tomu smějí.

Neříkejte, že bláboly o globusu a Grónsku nebyly veselé.

Problém ale je, že tato vláda jen řeší problémy, které sama vytvořila a ještě nezačala pracovat.

RV

V každé rodině (i vládě) to funguje jinak. Někde mají italskou rodinu, kde o hádkách ví celá ulice a jinde vše řeší potichu.

PD

P19e88t32r 32D11o45l87á71k

27. 5. 2026 0:39

Guma by gumy do funkcí prostě jmenovat neměla. Je v tom konflikt zájmu žejó.

MC

Politik by politiky do funkcí prostě jmenovat neměl. Je v tom konflikt zájmu ... že?

Foto

Paskvilní článek. Pokud by byl zvolen kdokoliv jiný poukazovalo by se naopak na skutečnost že nebyl zohledněn kariérní růst který by okamžitě byl hlavní.

Za mě ze všech představených kandidátů nejlepší volba. Uměl bych si naopak představit jiného kandidáta který ani nebyl v nominacích. Kdyby neviditelný pes za něco stál diskutoval by skutečnou vhodnost.

MC

Problém není v kvalifikaci, ale ve způsobu provedení:

1. Babiš se tváří, že kandidáta vybírá Zůna

2. Zůna vybere 4 kandidáty, které prokonzultuje i s prezidentem

3. Babiš ignoruje navrhnuté kandidáty a "vytáhne z rukávu" vlastního

4. Babiš to ještě vylepší tím, že se tím před médii okamžitě pochlubí

ZJ

to se ned cist, obrovska spousta vaty a blabolu !!

Pokud někdo neumí vyjádřit myšlenku v několika větách, Nečtu to. No, Umělá inteligence okecává ...

Foto

Jde jenom o kšefty. Nakupujeme tanky, obrněnce, budujeme těžkou mechanizovanou útočnou armádu, ale přitom PVO màlem nulové. A oháníme se obranou. Pohádka pro laiky.

MK

Ono se veřejně ví, jakou máme POV? To to vzalo obrat...

PH

Jestli bych si dovolil drobné vlastní vysvětlení.

Jestli pan Babiš použil argumenty o ".. kariérním řádu a na postavení Hlaváče v armádní hierarchii. ", tak tím ale potvrdil stanovisko armády, která sama označuje tuhle funkci za "rotační".

Jinými slovy, i podle armády nejde o jakousi "nejvyšší karierní funkci v armádě, forever",

ale o jednu z určitého počtu pozic ve vedení armády, na kterých rotují (střídají se) příslušníci generality, na pár let, a pak zase na další pozici ,až do penze. No proč ne - zvlášt pokud jde o období míru, kde na té kvalitě zase moc nesejde.

Samozřejmě, z hlediska politiky je věc jiná, pokud vláda aj ministr s tou armádou jakkoliv komunikuje

Třeba s ohledem na exministryni Parkánovou, kterou potom kvůli spolupráci s armádou honili přes 10 let po soudech.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz