Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seP73e58t39r 49H47á86k
Souhlasím s panem Grundmannem, že by se předseda ÚS neměl politicky angažovat. Pokud to učiní, jednoznačně to snižuje důvěru v ÚS, a že by to nějak zvelebovalo demokracii, to tedy opravdu ne.
B66o86h95u28s69l44a80v 10N19o61v19á60k
Předseda ústavního soudu se chlubil, že posílají s manželkou milionu chvilek peníze.
A61. 57R11e72n82j61a41s67c47u
Autore Babiš Agrofert již nevlastní, ale vložil jej do fondu, tak jak jste si přáli...
https://ekonomickydenik.cz/babis-vlozil-agrofert-d.../
Slova pana Baxy - i když je otázkou, zda by předseda US měl pronášet politická prohlášení, když musí být apolitickým viz etický kodex soudce - jsou možná přínosná, ale měla přijít již v době, kdy zde nějaký plukovník vyřvával veřejně do mediálního prostoru, že část obyvatel jdou zombie a svině, že je potřeba kolem nich vykopat hluboký příkop, aby nenakazili další, protože je zde velká část, která není odolná vůči nákaze... a nebo aspoň v době, kdy zde vládní představitelé skrze vládní web Braňme Česko vyzývali občany ČR k udávání, což si zde od padesátých let nikdo veřejně nedovolil... proč tehdy Baxa mlčel a probudil se až nyní je záhadou...
A65. 53R65e83n45j70a19s30c59u
Jinak mnohem důležitější projev nezˇ Baxa přednesl v Terezíně prezident Pavel, který oběti tohoto koncentračního tábora de facto připsal vlastnímu národu, byť u Pavla, který vyjadřoval pochopení pro okupaci Československa a vyjadřoval obdiv k režimu okupanta je otázka, zda vnímá ČR jako vlastní národ. Dříve to u něj vypadalo na SSSR a nyní na Německo...
Na oběti našich historických chyb nesmíme zapomínat. Nesmíme zapomínat na rodiny ani jednotlivce, kteří šlapali pěšky, s těžkými zavazadly v rukách z nádraží v Bohušovicích do Terezína, a domnívali se, že jedou za prací a že se o víkendu vrátí domů. Domov, bohužel, už mnozí z nich nikdy nespatřili. Podle historiků každý čtvrtý vězeň v Terezíně zemřel. Téměř 90 tisíc osob odvezly transporty do vyhlazovacích táborů...
... Odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové, musíme přijmout a poučit se z nich...
P87e86t26r 88H45á95k
Jo aha, ona je kritika zeleného blbnutí EU "fašistická". Tak to jo.
A postoj Čechů k imigraci, kdy neprobíhají nejen násilnosti, ale ani demonstrace, je "hysterický". Tak to jo.
Myslím, že článek je skvělou ukázkou toho, jak nedemokratičtí jsou lepšolidé, jak černobílé mají myšlení. Rozlišují jen dva stavy - to, co si myslí oni, a fašismus/komunismus. Vnímají svět jako boj mezi sebou a nepřáteli.
Ovšem PŘESNĚ TAKHLE uvažují totalitáři - například oni fašisté, kterých se tak bojí pan autor.
R96o67m95a33n 90L42a73n51g75e14r
Jo jo, kritika zeleného blbnutí EU je fašistická, ale sjezd Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně je vyjádřením vzájemné důvěry a spolupráce. 🤣🤣🤣
F10r74a76n18t78a 48P11a42v40e44l34k72a
Eurofašismus, zde představovaný "liberální" opozicí, podporovaný "liberálními" médii, nátlakovými organizacemi typu Milion chvikek i pouličními bojůvkami typu Oganesjan gang je reálným ohrožením demokracie i občanských svobod. Proti tomuto fašismu je třeba se vymezovat a odeslat jej na smetiště dějin, i s jeho věrozvěstem Lobkowiczem.
H70a79n59a 52L33u80k72e69š84o83v46á
Babiš nepronásleduje lidi s odlišným názorem, nestaví koncentrační tábory pro názorové odpůrce, nezakazuje vůči němu kritická média, ČR pod vedením ministra zahraničí Macinky bude nadále podporovat Izrael, když se včera v Praze Macinka sešel s izraelským ministrem zahraničí Gideonem Sa ́arem, tak potvrdil pokračování proizraelské orientace, dále že bude blokovat další sankce proti Izraeli, i kdybychom byli jediní a že ČR bude s Izraelem spolupracovat na poli obchodu, vědy a vzdělávání, naopak kritizoval evropský liberalismus, respektive neomarxismu, proislamismus. Jen doufám, že vláda nepřijme migrační pakt. Takže o jakém nebezpečí vlastně pan autor citující pana Maxu píše? Mračna se stahují nad islamizovanou Evropou.
A65. 43R10e51n42j61a32s20c92u
No přeci mračna, která způsobila, že pražská a brněnská kavárna prohrála volby do PS a v nejbližší době snad prohraje i ty prezidentské...
Nebo měl možná sebekriticky na mysli to, že nejvyšší pozice ve státě obsadili komunisté, přičemž on sám je jedním z nich...
P94e14t29r 83D41v76o10ř48á85k
Baxa upozornil na klíčový rys současného nebezpečí: nenápadnost.
Baxa jistě nemyslel i jistého Foltýna, který byl nápadný až moc a rovnou (pro začátek) chtěl posílat lidi za příkop . . . nebo kam.
D82u57š11a70n 33P95o25l72a48n19s92k78ý
Autorovi asi také ušlo, že postupně dochàzí k většímu a většímu propojení politické a soudní moci za asistence prokuratúry a policie Tohle propojení vice a více vládne společnosti na úkor jiných volených demokratických orgánů. Dnes je možné beztrestně hrubě nadávat občanům s jiným názorem než je ten oficiální. Takhle dnes vypadá naše demokracie.
V37l20a73s78t96a 67M80o18k34r41ý

R77i66c59h75a20r55d 79T33i83c12h35ý
Plané řeči.
Babiš je u moci, protože Fiala byl neschopný.
Hysterické výkřiky o fašistech a nacistech jsou směšné a jen přispějí k Babišově úspěchu v dalších volbách.
R45o94m20a14n 35L68a22n23g26e24r
Příklad, jak to mělo být původně napsáno správně:
"Baxa upozornil na klíčový rys současného nebezpečí: nenápadnost. Přesně to charakterizuje Fialovu strategii. Petr Fiala sám zůstává tváří „umírněného“ manažera, který „jen chce pořádek“. Špinavou ideologickou práci – proimigrační hysterii, maximalizaci pomoci Ukrajině, podporu zeleného fanatismu nebo snahu posílit neziskový sektor – nechává na koaličních partnerech TOP09 a Pirátech. Tím dosahuje něčeho rafinovaného: ODS zůstává voličsky přijatelné pro střed, zatímco celá vláda se posouvá výrazně doleva. Je to klasický příklad toho, co Hannah Arendt nazývala banalitou zla v moderním, administrativním hávu – nikoli dramatický vpád barbarů, ale pomalé, racionálně vypadající požírání veřejného prostoru soukromým zájmem a mocenským pragmatismem."
P89r83o13k55o30p 12P30r51o27p11e49s
Nezůstává, to by neměla nějakých 15%.
O nějaké hysterii ani nemluvě, tu předvádějí komouši a dezoláti třeba ve věci folklorního sjezdu.
K76r39e55i38d65l 96A37.
To je tak. Babiš kope za sebe, ale aby v politice uspěl, tak musí něco udělat i pro normální voliče. Pak se tomu říká populismus. Bývalá Fialova koalice kope za celou oligarchii, hlavně tu nadnárodní, řadovým voličům nadává do dezolátů a sviní, pokud mají nějaká jiná přání než oligarchie... No a tomuhle se pak říká pravá liberální demokracie.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz