Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VALORIZACE: Obstál prezident v první velké zkoušce?

Aby nebylo pochyb: rozhodnutí Petra Pavla ve věci nižší valorizace důchodů hodnotím jako důchodce. Jistě, kdybychom oba, já a manželka – také penzistka, dostali přidanou nesníženou částku, bylo by to fajn.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
IK

Po prvé: Jestli se prezident ČR Pavel domnívá, že znásilnění zákona o valorizacích od koalice je protiústavní neměl zákon podepsat.

Po druhé: Zákon měl dát předem (před podpisem) prozkoumat na Ústavní soud. Současné rozhodnutí je alibistické a svědčí defacto o jeho servilnosti ke koalici. Takhle si zasypávání příkopů ve společnosti nepředstavuji. Pan Stejskal má možná jiný, mainstreamový názor, ale má v demokracii na to právo.

0 0
možnosti

P10e32t48r 77Č97e84c93h

17. 3. 2023 8:42

Naprosto s Vámi souhlasím. Prezident opět předvedl to, jak se skutečný prezident chovat nemá. Rozhodl, nerozhodl. To ovšem není prezident, ale šašek politických stran a hnutí STAN.

0 0
možnosti
FN

Jenerál nevyšešil dilema s podpisem s moudrostí Šalomouna, jak blaženě sténá autor, ale v souladu se svým charakterem. Normální člověk podepíše to, s čím souhlasí. Pavel podepsal okradení důchodců a vyjádřil svůj nesouhlas. Odpovědnost alibisticky přesunul na ústavní soud a zřejmě je předem jistý, že Rychetského parta jeho podpis posvětí. Stejně lehce ještě jako žoldák podepisoval, že bude bránit socialismus a milovat Sovětský svaz, aby vzápětí podepisoval, že bude bránit svobodu a demokracii. Čert mu věř!

0 0
možnosti

P46e30t85r 22Č10e53c28h

17. 3. 2023 8:46

Autor předvádí jediné. Konkrétně to, že vůbec netuší, jak rozhodoval král Šalamoun. Ten král totiž rozhodoval jednoznačně, rozhodoval. Prezident rozhodl, nerozhodl. Přesně tak, jak to dělají téměř všichni naši politici, zástupci nikoliv občanů, ale politických stran a hnutí.

0 0
možnosti
RT

Tak to přirovnání silně kulhá. Když nejde o život, jde o ho.... No, možná že rezident Pávek tak akorát zbaštil Šalamounovo lejno.

0 0
možnosti
RV

Projevil se jako prezident. Zakon podepsal, protoze se tim usetri desitky miliard a duchodci stejne dostanou prachy navic (na rozdil od velke casti normalnich zamestnancu). To jestli je zakon ustavni, necha posoudit Ustavnimu soudu, ktery jediny na to ma pravomoc. A jak to dopadne? Ustavni soud to uzna, protoze Ustavu splnuje - hrozi velke ztraty v rozpoctu, starsi zakon se novejsim zakonem meni porad. ANO to vi.

0 0
možnosti
PV

stačí nekrmit ukrouše...nakonec to veřejně tvrdí i republikánští kandidáti na USA prezidenta...

0 0
možnosti

P97e66t52r 73Č67e52c46h

17. 3. 2023 8:30

"S moudrostí hodnou krále Šalamouna"???

Pokud je mi známo, tak král Šalamoun rozhodoval moudře. Ale co dělal zásadně - rozhodoval. Máte snad pocit, že náš prezident nějak rozhodl? Mohl rozhodnout, to ano. Obecně vzato, pokud o něčem nejsem úplně přesvědčen, potom se rozhodně nechovám tak, jako se zachoval prezident. On totiž opět rozhodl, nerozhodl. Zákon podepsal ale. Ale hodlá věc předat Ústavnímu soudu. Správný prezident, tak jako i král Šalamoun by zákon nepodepsal až do chvíle, kdy by se k němu ten Ústavní soud vyjádřil. Měl celou věc ÚS předat k vyjaádření a až potom jej s rozhodností podepsat a nebo nepodepsat. Takto se zachoval nikoliv jako "chytrá", ale jako hloupá horákyně, jejíž činy patří snad jen do pohádek (O princezně koloběžce), ale rozhodně nikoliv do státnického rozhodování.

0 0
možnosti
DL

Pan Stejskal povazuje za "Salamounskou moudrost", jestlize nekdo nejdriv nekomu neco sebere a ex post necha zjistit, jestli je to tak v poradku? O je!

0 0
možnosti
VP

To "píp" Pávek by mělo skončit jako bývalý president Srí Lanky, ne li jako Ludvík XVI!

0 0
možnosti
JR

První politické rozhodnutí, které Pavel učinil a takový kočkopes. Pokud má Pavel dojem, že takovým rozhodnutím bude prezidentem všech a nebude rozdělovat národ, jak se vyčítalo jeho předchůdcům, tak je ne omylu. Bude pro všechny prdelka, který neumí bouchnout do stolu a rozhodnout. ́Takovej vońavej čajíček.

0 0
možnosti

P78e56t88r 25Č27e14c56h

17. 3. 2023 8:39

Vy se snad divíte? V České republice se přece veškeré rozhodování provádí systémem "ani nahá, ani oblečená", "ani pěšky, ani na voze" atd. Je to dáno volebním systémem podle zásad poměrného zastoupení, nepřímými volbami. Volebním systémem, který předjímá a vyžaduje handlování všelijakých koalic jen proto, aby bylo dosaženo nenormálním způsobem demokratické "většiny". O většinu občanů totiž nejde. jde o kvazivětšinu jen v parlamentu, dosažení většiny vládnoucích poslanců. Naprostá většina občanů pláče pod knutou politických stran a hnutí nad výdělkem. Tak to ve skutečnosti je. Skutečně většinové rozhodování občanů ve věcech, které se jich všech přímo dotýkají mohou tito rozhodovat jen sami a pomocí zákona o obecném referendu. Referendu, které nesmí být jakkoliv a ničím omezováno a jehož výsledky musí být pro všechny obecně závazné. To je skutečná demokracie!

0 0
možnosti
LH

Musím přiznat, že mě hodně překvapilo přiznání tehdy ještě budoucího prezidenta o tom, že má IQ kolem stovky. 107 je moc pro vojáka z povolání, to ví každý absolvent ZVS. Tedy tuze optimistický odhad logických schopností jenerála. Teď už chápu strategii jeho externího CML Koláře: předem jsou omilostněna všechna hloupá rozhodnutí a moudra pana pRESIDENTA. Všem, kdo se ještě diví a budou se divit připomenu jedno české ( asi mezinárodní ) přísloví: kde nic není, ani smrt nebere. Pro milovníky říznějších rčení: z .ovna bič neupleteš. A když upleteš, nezapráskáš. A když zapráskáš, tak jen sebe.

0 0
možnosti
RM

...mně také vnitřní hlas napovídal, že to podepíše, autore. a podepsal. --dále mi vnitřní hlas napovídal, že byl takto rozhodnutý od samého začátku--a vše ostatní kolem bylo jen divadlo pro naivní obecenstvo. 8-o

0 0
možnosti
RT

Přesně tak, představení pro důchodce.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz