27.2.2021 | Svátek má Alexandr


ÚVAHA: Mlčící většina II

29.9.2017

Když jsem ve svém předvolebním zamyšlení slíbil, že po volbách oznámím, koho jsem volil, snesla se na mou hlavu oprávněná kritika. Je to opravdu s křížkem po funusu.

A tak své rozhodnutí vyhlašuji již teď s dostatečným předstihem, protože jsem si již vybral. Vzhledem k pokročilému věku bude možná má volba poněkud překvapivá, ale věřte, věnoval jsem tomu dlouhou dobu, i když díky internetu jsem nemusel vyjít ze svého azylu v Domově seniorů. Prošel jsem si programy, prohlédl kandidátky mně jakž takž blízkých stran v Praze, u své posléze vyvolené mnohem podrobněji, poté jsem spustil i volební kalkulačku na iDnes. Kupodivu mi mou volbu jednoznačně potvrdila.

Dvacátého října vhodím do volební urny lístek s číslem 15, tedy České strany pirátské. Není pro mne novinkou, dostával jsem ve svém dřívějším bydlišti do schránky jejich noviny, které mě zaujaly, a pak jsem sledoval, jak si vedou na pražském magistrátu, byť v opozici, podle mne úspěšně. Projevili i charakter, neboť nepřijali nabídku koaliční spolupráce, protože mají ve stanovách, že nebudou spolupracovat s ODS.

Kandidátku jsem si prošel, jsou v ní již osvědčení zastupitelé na magistrátu i městských částí, je tam jeden student a jeden důchodce, jinak pestrá směs povolání, průměrný věk necelých čtyřicet let. Účes páně předsedův se mi moc nelíbí, ale nehraje roli v mém rozhodování, jsa pamětliv, jak se zacházelo s mými dětmi kvůli dlouhým vlasům nebo džínám.

Očekávám, že pokud se dostanou do sněmovny, přinesou do opozičních řad svěží vzduch, kterého je tam nejvýš zapotřebí, když hlavním představitelem je zatím soudruh Filip.

Doufám, že mé očekávání nezklamou, držím jim palce, snad nebudu sám v tomto věku, kdo se pro jejich podporu rozhodne, i když jádro voličů bude jistě z mladých lidí.

P.S. Piráty miluji od dětství, mou nejmilejší knihou byl Kapitán Blood, kterému jeho španělští nepřátelé říkali Don Pedro Sangre. Dodnes na ni vzpomínám s okouzlením. A tak přeji příznivý vítr do plachet české pirátské lodi.Babské rady: zaručené tipy, jak bojovat proti neustálým virózám
Babské rady: zaručené tipy, jak bojovat proti neustálým virózám

Nudle u nosu, opakované virózy, nachlazení, pokašlávání –? nikdy nekončící kolotoč, ze kterého začínáte být šílení? Posbírali jsme ty...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.