14.12.2019 | Svátek má Lýdie



DISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


UDÁLOSTI: Poměrně chmurné vyhlídky



Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 159, poslední: 15.6.2007 15:32, přehled diskusí

Arogante::
Autor: Fafa Datum: 13.6.2007 22:18

Správně. Je lepší býti rozdrobeným kontinentem plným nacionalismu a nevyřízených účtů

Zvlastni ovsem je, ze presne takhle Evropa vypadala v 19.stoleti a nemela na planete zadnou konkurenci. V dobe berlinskeho kongresu se rozdelovaly kontinenty, ted se resi lisabonska agenda, abychom to evropske zaostavani aspon zpomalili. ;-D

Re: Fafo::
Autor: arogant Datum: 13.6.2007 22:31

A pak se o ty kontinenty servali jak psi, nastolili nacismus a komunismus. A dík tomu  Evropa ztratila své výsadní postavení. 

Vzpamatujou se, Herr Doleschall!!:
Autor: A. Datum: 13.6.2007 21:39

To si vážně myslej, že se Rusko třese na to aby obsadilo nějaký pidistáteček zvaný ČR?  Copak by tím asi získali? Co my tu máme a oni ne? Suroviny? Energetické zdroje? Špičkové technologie? Nenechaj se vysmát. Tady by získali leda tak ještě víc slabomyslejch voličů levice než maj doma.  O tuhle trofej tedy rozhodně nestojej. Jsou rádi, že se zbavujou těch svejch. Zkuste si zvyknout, že zkrátka nejsme pupkem světa.

Re: Vzpamatujou se, Herr Doleschall!!:
Autor: Kubeš Datum: 13.6.2007 22:13

A proč nás tedy obsadili? A nejen nás ale i menší,

Re: Re: Vzpamatujou se, Herr Doleschall!!:
Autor: A. Datum: 13.6.2007 22:16

Nějak jste nedával v dějepise nebo v životě pozor. Neobsazovali nás Rusové ale armády mezinárodního komunistického hnutí. Jako historicky první obsadily v roce 1917 právě Rusy. Ti se bránili v občanské válce. Češi si ovšem komunizmus sami a s nadšením zvolili ve volbách roku 1946. To co následovalo byl jen zákonitý nástedek.

Poměrně optimistické vyhlídky:
Autor: Vláďa Datum: 13.6.2007 18:21

Z článku "poměrně chmurné vyhlídky" je cítit neopodstatněný strach? či co? autora z ruských planých výhrůžek. To, že není v reálu redaktor, kdo jiný by proboha měl být? je jediné "chmurné"! Já osobně si každý den říkám jak je úžasné se po "bolševizmu" a studené válce konečně cítit bezpečně a patřit tam, kam jsme vždycky patřili! Do západní civilizace! Bohužel jsou kupodivu i tací, kteří by raději patřili do Ruska a nebo se z něj ještě dodnes pos.....! Co Vy na to pane redaktore?

Re: Poměrně optimistické vyhlídky:
Autor: Kubeš Datum: 13.6.2007 19:22

R^

Re: Re: Poměrně optimistické vyhlídky:
Autor: František I. Datum: 13.6.2007 20:46

To si myslí každý pacifistický pitomeček. Ale s tím se už nedá nic dělat. Nic se dnes přece nemůže stát. Něco podobného si mysleli i Židi, jedoucí do Terezína, Frantíci u své linie či rozjásaní hoši z USA na Havaji v jisté době. Ne nadarmo jakýsi hloupý Říman prohlašoval:"Chceš-li mír, připravuj válku." A dnešní doba je set sakra nebezpečná. I díky nebezpečným, slovy Lenina, užitečným idiotům.

Re: Poměrně optimistické vyhlídky:
Autor: Herakleitos Datum: 13.6.2007 21:50

Je třeba si položit jednoduchou otázku - kdo s tím začal? To si autor asi neuvědomuje. Rusko přece nemůže mlčet.

Re: Re: Poměrně optimistické vyhlídky:
Autor: pete Datum: 15.6.2007 15:32

Rusko musí mlčet. Po základně u nás je jim h..no.  Ale Rusové si své imperiální choutky nechtějí nechat zajít. Mluvil jsem nedávno s člověkem, který tam trvale pobývá a potvrdil mi, že ta touha vládnout světu, nebo alespoň jeho části je i v obyčejných lidech zakořeněná. A proto jim nevadí když jsou omezována jejich občanská práva a svobody, nevadí jim autokrat v čele státu, jen když dosáhnou ztraceného postavení z dob SSSR. Teď mi můžete začít nadávat, ale tohle je fakt.

Chceli být Rusko opravdu partnerem:
Autor: arogant Datum: 13.6.2007 16:08

Západu musí přestat se surovinovým vydíráním, podporovat nepřátelské státy jako je KLDR a Írán a nastolit opravdovou parlamentní demokracii. Zatím se s ním jedná až příliš tolerantně, než co by si tato nesnášenlivá mocnost zasloužila. Blízká budoucnost ukáže, jestli se Rusko naučilo společenským manýrům nebo zůstane ve společnosti obskurních režimů. Ale zásada je , nevěř Rusovi co říká! Většinou je to v rozporu s tím co si myslí.

Re: Chceli být Rusko opravdu partnerem:
Autor: Jindřich Datum: 13.6.2007 16:21

Psiska se můžou strhat, ale široko daleko žádná karavana.

Re: Chceli být Rusko opravdu partnerem:
Autor: V.Novák Datum: 13.6.2007 16:37

A chce být Rusko partnerem Západu i za cenu, že se podřídí Západu a bude tancovat dle západní píšťaličky? Má to chtít? MUSÍ to chtít?

Rusko udělá to, co se bude jeho šéfům jevit jako nejlepší pro Rusko. Teď už ano. A ptát se arogantů nebude. Možná neumí vytáčet kotilion - ale má fiňáry. a má to, co mnohým začíná chybět - SUROVINY!

Neobchodujte s Ruskem! Klidně se na ně vyajncvajdraj, jak ČR začátkem 90. let. Však on někdo projeví zájem o ruskou ropu, plyn a další suroviny. Třeba i USA - o naleziště v Barentsově moři měly zájem eminentní. Prozatím byly zklamány - plyn půjde do Evropy. Baltským interkonektorem.

A když ne USA - tak Čína. Jejda, jak Čína stojí o to, aby východosibiřský ropovod nešel do Nachodky, ale rovonu na jih!

Re: Re: Chceli být Rusko opravdu partnerem:
Autor: pbla4024 Datum: 13.6.2007 16:44

Rusko udělá to, co se bude jeho šéfům jevit jako nejlepší pro ty šéfy.

Re: Re: Chceli být Rusko opravdu partnerem:
Autor: arogant Datum: 13.6.2007 18:13

Jejda Novák, Rusko má jen 6% svět.zásob ropy a jejda poloviční HDP jak Itálie. Lepší je ovládat Střední Východ. A vždyt to ti hloupý Rusové ani bez cizí technologie neumí těžit. Takže klídek a doporučte jim at se radějí drží v domácí chudobě a poslouchají nové oliarchy z ČEKY. Vy se jich už zpátky nedočkáte a funkci vám nevrátí.

Re: Re: Re: Chceli být Rusko opravdu partnerem:
Autor: Kubeš Datum: 13.6.2007 19:20

R^

Re: Re: Re: Chceli být Rusko opravdu partnerem:
Autor: A. Datum: 14.6.2007 0:16

A že vám ti Rusové tak leží v hlavě? Nebo v žaludku? Nebo vám vadí, že už tam nevládne ožrala Jelcin a židovští oligarchové už nemůžou drancovat suroviny, energii a nerostné bohatství? Nebojte, poradili s importovaným komunizmem, poradí si i s jinými věcmi. Pokud ale vy chcete žít tady, a nelíbí se vám žít v chudobě, tak se radši starejte, proč tu polovina národa má místo mozku řezanku a volí bolševiky s paroubkovci.

Ať klidně zamíří.:
Autor: pp Datum: 13.6.2007 14:56

Nechal bych vyhrožování ruských generálů klidně vyšumět. Jednal bych podle úsloví "psi štěkají, ale karavana kráčí dál".

Re: Míněno Doležal ?:
Autor: Wabi. Datum: 13.6.2007 15:38

;-D

Pravděpodobně ne, míněn je asi český nácek Wabi.:
Autor: Karel Cikán Sudeťák Datum: 13.6.2007 15:55

Alespoń ze souvislosti by to mělo být zřejmé.

Re: No hleďme cikán a sudeťák !:
Autor: Wabi. Datum: 13.6.2007 16:01

!! Je dnes ještě něco takovýho možný?8-o. Tolik let po válce!!;-D

Re: Re: No hleďme cikán a sudeťák !:
Autor: Karel Cikán Sudeťák Datum: 13.6.2007 16:04

Seš typickej běloch

Pokud chcete znát skutečnou situaci Ruska a jeho postavení, sledujte tok kapitálu. :
Autor: Sch.glosátor Datum: 13.6.2007 14:41

Ten jediný je relevntní. Neschopní a chudí pohlížejí do minulosti a svůj žal utápějí v putykách, Schopní a bohatí investují. Mimo jiné v Rusku. Nádherný a perspektivní trh. Stejně tak Čína. Víte, co se říká jak jsme poznali, že Země je kulatá. Vytento jsme se na západ a enono přišlo z východu. Pod vlivem té zkušenosti jsme se podruhé vytento na východ a enono přišlo ze západu. Vzomínáte ? Prý Rusko není dobrý obchodní partner, od Ruska pryč, nic s ním nemít. Tak jsme za chvalořečení naivních idiotů, kterých se v takových přelomových časech vždycky spousta vyrojí, opustili nenesycené východní trhy a obrátili se na západ. Ten nás pochválil na naši moudrost a milostivě je od nás převzal. Včetně našich mravně zkažených a bolševismu zaprodaných obchodních zástupců a jejich kontaktů. Ti západním nositelům vyspělé kultury, demokracie a humanistických ideálů nepáchli. Tak si říkám, soudruzi, někde jste udělali chybu a pořád ji opakujete...

Sch. glosátore,:
Autor: Ivan Nový Datum: 13.6.2007 14:50

kdo je to my. My nic neměli, všechno měl stát. A zapomínáte, že v Rusku to bylo stejné, nejdřív se museli naučit platit a předtím museli mít čím platit a ne stát, ale soukromé osoby.

Vy¨jste nepatřil mezi všemulid ? :
Autor: Sch.glosátor Datum: 13.6.2007 17:38

Vźdyť to bylo i v ústavě, že majetekl patří všemulidu....;-D

Re: Pokud chcete znát skutečnou situaci Ruska a jeho postavení, sledujte tok kapitálu. :
Autor: Psí vrah Čumil Datum: 13.6.2007 14:55

Hehe, glosátore, dnes se vám daří...Tohle vám radaristé nezapomenou...!!

Ano, sleduji jejich přibývající hromadu pod mostem. :
Autor: Sch.glosátor Datum: 13.6.2007 17:39

A zaparkované traboše a ošlapané škrpály na mostě......

Re: Pokud chcete znát skutečnou situaci Ruska a jeho postavení, sledujte tok kapitálu. :
Autor: arogant Datum: 13.6.2007 16:33

No hlavně že to Rusko a Čína to nádherně museli okoukat na Západě, aby neumírali hlady. Kdepak soudruzi v Rusku udělali chybu, že jejich polovic než za cara? A možná už i tu jímavou Sibiř budou muset vracet zpět.Jistě víte jak o nich smýšlejí ti krásní urostlí Čínánci.

Re: Pokud chcete znát skutečnou situaci Ruska a jeho postavení, sledujte tok kapitálu. :
Autor: Alfred Datum: 13.6.2007 20:35

Milý Sch.glosátore, soudím, že si píši s multimilionářem, který nevytento na východ a využil skvělé platební morálky Rusů v letech 1990 - 2000 ke zbohatnutí.  Já blb jsem tak prozíravý nebyl a teď si trhám vlasy.

Samozřejmě, tos nepoznal ty mudrci?:
Autor: AndyO/X Datum: 13.6.2007 14:22

Určitě ne židofil.