16.12.2019 | Svátek má AlbínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


UDÁLOSTI: Nebojme se ruského vyhrožováníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 262, poslední: 20.6.2007 18:15, přehled diskusí

Hlavně se bát strašidel:
Autor: Ivan Datum: 19.6.2007 21:51

Ruských výtečně fungujících raket není třeba se obávat. zato je třeba se bát neexistujích Iránských a Korejských raket s neexistujícími jadernými hlavicemi. Taky je třeba se bát toho, že by se ty neexistující rakety mohly dostat do rukou teroristů. Propagandisté placení za prosazování USA agresivní politiky ale budou tvrdit jakýkoliv nesmysl. jen když za to něco kápne.

Re: Hlavně se bát strašidel:
Autor: pete Datum: 20.6.2007 13:23

Vaše argumentace je : 1/ argumentací blba , 2/ argumetací pro blby. Platí a i b.

Takhle se správně mlží a oblbuje !!!!:
Autor: Cato Datum: 18.6.2007 23:13

Tohle už je demagogie vyšší ligy. Odvést fakt, že se nám sem vnucují Američani se svojí (s pro nás naprosto nepotřebnou a navíc vysoce nebezpečnou) základnou na rovinu diskuze "dokažme Rusům, že se jich nebojíme tím, že k nám pustíme Američany", tak to by uměl snad jenom Goebbels.

Kolik je u nás prostých sekáčků trávy, kteří tohle bez řečí spolknou? Že by co volič, to blbec?

Re: Takhle se správně mlží a oblbuje !!!!:
Autor: Paul Sender Datum: 19.6.2007 0:01

Když politik říká to, co říká, - je to vůl. Ale když pisálek píše to, co píše, - je to Shakespeare.

Re: Takhle se správně mlží a oblbuje !!!!:
Autor: mik Datum: 19.6.2007 12:25

Tak se mame ppoossrraatt pred fasistou putinem? Uz jen kvuli jeho agresivite nelze radar nestavet.

Re: Re: Takhle se správně mlží a oblbuje !!!!:
Autor: jk Datum: 19.6.2007 18:11

Doležal už má předplacené místo v protiatomovém krytu v Německu. Jen se to připosere tak zmizí. Vy ostatní si schovávejte alespoň igelitové sáčky, atombordel není na trhu.

Re: Takhle se správně mlží a oblbuje !!!!:
Autor: Ludva Datum: 19.6.2007 21:36

Problém není jenom vojenský. Je pravděpodobné, že USA jsou "silnější" vojensky, ale Rusko je pro nás významnější ekonomicky. Pokud zvolíme "bezpečnější" místo pod sukní silnějšího, určitě to odneseme ekonomicky. Putin tady nemlátí hubou naprázdno a nechá nám to pořádně sežrat, už proto, že jsme vždy byli nejpevnější spojenec SSSR. Zrada se neodpouští. V naší pozici bylo lépe zalézt pod stůl a moc se neukazovat. Amíci se na nás ekonomicky vybodnou.

Re: Re: Takhle se správně mlží a oblbuje !!!!:
Autor: Cato Datum: 20.6.2007 14:27

Bohužel, tak to je, jenže tohle se v synagogách nekáže. Proto je nutné strašit, mlžit, zatloukat a vymášlet neustále nové propagandistické lži.

Pravda je taková, že nám to ekonomicky velmi uškodí a USA se na nás stejně jako vždy vy..bodnou. Pokud je pravdou, že hlupák se nepoučí z vlastních dějin, jsme na tom dost bídně...

Re: Takhle se správně mlží a oblbuje !!!!:
Autor: miroslavb Datum: 19.6.2007 21:57

ale my se tech postsovetskych rusu prece bojime! nebojime se americanu, nebot ti jsou daleko a mezi nimi a nami lezi cela zapadni evropa (evropska unie), ktera neni zavisla na americanech - a doufam, ze ani na rusech. rusove jsou prima, russti sovetstici jsou hrozbou (podobne jako nasi postsovetsti komuniste a oblbeni socialni demokrate. jsem pro rakety -s temi mame prece jiz sovetskou zkusenost (dostali jsme je dokonce beze smlouvy); no a jsem i pro ty radary (aspon neco).

Re: Re: Takhle se správně mlží a oblbuje !!!!:
Autor: Paul Sender Datum: 20.6.2007 18:15

Studená válka je už snad za námi, ale vzpomeňte si, co se dělo, když sověti chtěli instalovat rakety na Kubě.  Proč tenkrát nevypukla 3.světová, je dodnes záhadou !

Ruskému vlivu se ubráníme :
Autor: arogant Datum: 18.6.2007 20:21

především tím , když omezíme místní pátou kolonu, která zde posluhovala již od vzniku samostatného Československého státu a zažila svůj vrchol po r.68. Bez ní by zde nebyli ani okupační vojska, ani místodržící Červoněnkové. Po  vymetení stepního národa z republiky, se opět snaží po ropné křísící infůzy Ruska, dostat náš stát i přes mizerné zkušenosti pod jeho neblahý vliv a udělat z něj nárazníkové pásmo, stejně jako v minulosti. Rusko nebylo, není a nebude přínosem. To jsou historické zkušenosti nejen u nás. Prodat zemi pouze za suroviny by bylo opravdu krátkozraké. Ani Rusko jich nemá nejvíc a nejsou nevyčerpatelné.

Re: Ruskému vlivu se ubráníme :
Autor: pavel Datum: 18.6.2007 21:01

Krásná slova (slova, slova, slova....) - nejlépe tesat je do kamene na Váš pomník, v němž Vám vděčný národ vzdá hold, čest a nehynoucí vděčnost jako JEDINÉMU bojovníkovi, který (nejspíš s mečem v ruce) vymetal stepní národ z naší republiky. Och - jak záslužné, jak statečné - a jak bezprecedentně skromné, že o Vás doposud neměl vděčný národ povědomí (a nechal na tom stepním národě, aby se více-méně zpakoval odtud sám, když už neměl prachy na to, aby si tu vydržoval armádu).

Dal jste si přiléhavý nick (jen nevím, zda si uvědomujete, že arogantní není totéž, co chytrý). Hodně štěstí při výrobě dalších hesel - za totáče by z Vás měli radost komunisti, teď možná zase potěšíte pravověrné (a nekritické) vyznavače modrého ptáka.:-D

Re: Re: Ruskému vlivu se ubráníme :
Autor: AeroKarel Datum: 18.6.2007 21:03

Jste potrefená husa?

Re: Re: Re: Ruskému vlivu se ubráníme :
Autor: pavel Datum: 18.6.2007 21:13

V jakém smyslu?

Re: Re: Re: Re: Ruskému vlivu se ubráníme :
Autor: AeroKarel Datum: 18.6.2007 21:15

No člen té páté kolony, ne? Nebo že by neexistovala, jen užiteční idioti?

Re: Re: Re: Re: Re: Ruskému vlivu se ubráníme :
Autor: pavel Datum: 18.6.2007 21:31

Ach tak - samozřejmě že existovala - a existuje dodnes. Vyznačuje se tím, že ji tvoří lidé, kteří byli včera komunisty (kandidáty KSČ), pak rychle přehodili výhybku - s odůvodněním, že v té partaji být museli, aby mojli dělat něco "smysluplného", ale ve "skutečnosti" bojovali proti bolševikům. (Jak prosím pěkně - členstvím v okresních, krajských a dalších sekretariátech a výborech?) Právě tihle lidé okamžitě zase změní své "vyznání", jakmile budou mít pocit, že v jiném režimu by mohli dělat ještě "smysluplnější" práci. A že jich tu je - jen co se jich hemží v Parlamentu, ve vládě, na našich ambasádách, v městských zastupitelstvech atd.;-)

Re: Re: Ruskému vlivu se ubráníme :
Autor: Cruton Datum: 18.6.2007 21:40

R^

Re: Re: Ruskému vlivu se ubráníme :
Autor: Cato Datum: 18.6.2007 23:15

je to trouba a argumenty nepochopí, protože nemá základní vzdělání. Škoda slov......

Re: Re: Ruskému vlivu se ubráníme :
Autor: arogant Datum: 18.6.2007 23:22

Pouze se vztekáte Pavko.Tím nic nezměníte, i když tou politikou asi žijete dost intenzivně. Jinak jste, co? No přece irelevantní a ztráta času. Nic nevíte a jako typický chám převádíte vše hned do osobní roviny. Jinak ono je to jedno, proč byl ten váš oblíbený ale poražený stepní národ nucen opustit to, co ho stálo tolik obětí a usilí. Víte, kdyby ho tu chtěli( Evropa, Kavkaz, atd.), tak by tu dřepěl dosud.

Re: Re: Re: Ruskému vlivu se ubráníme :
Autor: pavel Datum: 19.6.2007 0:32

Víte, já se naopak výborně bavím. Ano, opravdu mne politika zajímá a taky jsem si opradu oddychl, když Sověti odtud táhli domů. Připouštím ale, že mne opravdu vyvádějí někdy z míry takoví "hrdinové" jako Vy, kteří by chtěli naznačovat, že to byli právě oni, kdo ty Rusy vyhnal.  Takových hrdinů je plná každá hospoda a snad ještě víc se jich najde v Parlamentu. Pak většinou člověk zjistí, že ještě na podzim 1989 hrdě třímali rudou knížku, bojovali proti kapitalistickým imperialistům (a lezli okresnímu tajemníkovi KSČ do zadku).  Svou masku však v roce 1990 odhodili a konečně se skromně národu přiznali, že to byli právě oni, kteří rozkládali KSČ zevnitř. Je to dost směšné, ale i trapné a nemohu se zbavit dojmu, že pokud máte aspoň tolik let, abyste tu dobu před rokem 89 zažil coby dospělý, byl jste jedním z nich. Už jsem měl tu čest totiž poznat celou řadu takových vzorných synů a dcer národa. Pokud jste snad mladší, omlouvám se, že Vám křivdím a Vaše svaté nadšení považuji jen za mladickou nezkušenost.:-)

Re: Ruskému vlivu se ubráníme :
Autor: Wabi. Datum: 18.6.2007 21:21

Další hrdina!!;-D. Rusové jsou daleko, tak do nich.

Nejsi jeden z těch plamenných bojovníků, co vlastní modrou knížku?8-o

Re: Re: Ruskému vlivu se ubráníme :
Autor: A. Datum: 18.6.2007 22:09

Největší neštěstí tohoto národa spočívá v mentalitě sluhů, jak o ní, s povzdechem, psal TGM.  Pokud si národ neumí představit svou existenci bez lezení do pozadí někoho velkého, jednou na západě, jednou na východě, je to tragedie a nevyléčí ji žádný radar. Laskavě si uvědomte, že tenhle národ, jako snad jediný na světě, ve svobodných volbách roku 1946 volil nadšeně komunisty a polovina národa je volí, pod různými názvy, dosud. Proč hledáte vinu někde jinde, než ve vlastní mentalitě? Proč ze svého selhání obviňujete ruský národ, který se komunizmu bránil v občanské válce a stal se s 80 000 000 mrtvých jeho největší obětí?  Češi dokonce ani nedokáží být hrdými na bratry Mašíny, kteří se jako jediní bolševizmu postavili se zbraní v ruce a označují je za zločince. Zkuste se zamyslet napřed sami nad sebou, dřív než budete soudit ostatní.

Re: Re: Re: Ruskému vlivu se ubráníme :
Autor: čtenář Datum: 18.6.2007 22:32

To jsou tvrdá slova, pane. Jen bych připojil, že před tím rokem 46 kromě klasických neutrálů (Švýcarsko, Švédsko, Irsko) a tehdejší europeriferie (Španělsko, Portugalsko) jediné české země nebyly účastny v bojích WW2, coby státní celek. Ovšem ty slavné odbojové prasečí zabíjačky načerno ............ !!!! ;-D

Re: Re: Re: Ruskému vlivu se ubráníme :
Autor: LadaHaksna Datum: 18.6.2007 22:36

Zase jeden trouba, který dělá téma z tzv. české mentality. My jsme totiž úplně stejní jako ostatní a jestli si myslíš ty, že jsi horší než statní, tak asi jo.

Re: Re: Re: Re: Ruskému vlivu se ubráníme :
Autor: A. Datum: 18.6.2007 23:01

Milá Haxno, copak vás tak popudilo? Nebo nevěříte výsledkům voleb v roce 1945? Nebo posledních voleb? Nebo snad nevěříte úsudku Tatíčka Masaryka?  Nebo se snad pan president odhodlal dekorovat někoho z Mašínů? Pravda naštve. Ale pokud si budeme namlouvat, že je to tady všechno v pořádku tak se z toho marazmu nevyhrabem nikdy.

On ten Mojžíš věděl, proč vodil židy 40 let po poušti a nepovolil, dokud nevymřely ty dvě generace zmršené otroctvím do nepoužitelné podoby...

Re: Ruskému vlivu se ubráníme :
Autor: mik Datum: 19.6.2007 12:32

Presne, dnes zatim nejsou nebezpecim ruske rakety ale uzitecni iiddiioottii, kteri poskakuji jak moskva piska. Jsou to stale titiz lidi: pred valkou byli proti vystavbe opevneni, za valky kolaborovali, udavali, presvedcovali lidi, ze cile ceskeho a nemeckehod elnika jsou stejne - porazit americky imperialismus, po valce staveli koncentraky pro ty, kteri se nechteli nechat znarodnit, zdruzstevnit, po 68 zrazovali CSR a pomahali okupantum, ted jsou z nich najednou velci humaniste, kterym vadi kdyz teroristi dostanou pres hubu nebo kdyz v zajmu obrany pred asijskymi diktaturami zde nekdo chce postavit radar a v Polsku par raket.

Doležale, co voni dělali za bolševika, že jsou teď "na koni" ?:
Autor: Wabi. Datum: 18.6.2007 20:20

Adam Michnik : Nebyl jsem s vámi zbabělý , tak nemusím teď být s vámi statečný !!

Re: Doležale, co voni dělali za bolševika, že jsou teď "na koni" ?:
Autor: čtenář Datum: 18.6.2007 22:34

Bohumil Doležal byl členem disentu. Tak mu v tomhle ohledu nic nepodsouvejte, pane.

Re: Re: Doležale, co voni dělali za bolševika, že jsou teď "na koni" ?:
Autor: Cato Datum: 18.6.2007 23:21

Po 45 stejně jako po 89 roce se vynořilo výrazně více členů disentu, než bylo členů KSČ a SSM dohromady. Každý, kdo byl v kotelně, byl disident, každý alkoholik, kterého vyhodili z práce, kde mohl něco rozbít byl také disident. A největší disidenti byli emigranti v Německu, kteří nám statečně od bavorského piva a párků prostřednictvím RFE dlouhé roky tvrdili, jak se máme špatně a jak je to beznadějné. Po návratu byli první, kteří privatizovaliI.

Za minulého režimu totiž slušný člověk mohl být slušný, zatímco lumpové zůstali lumpy i za demokracie, jenže teď ve výrazně větším měřítku a mnoho z nic je ve vládě.

Ruského vyhrožování se bojím pouze pokud se pomíchá :
Autor: zlý kukuč Datum: 18.6.2007 17:47

s neoconskou hloupostí a českým sklonem k lokajství, což je přesné složení koktejlu zručně míchaného naší moudrou vládou. Kdyby to aspoń dělali za peníze, oni to dělají z čiročiré omezenosti.:-)