26.5.2020 | Svátek má Filip


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 221, poslední: 7.5. 2007 22:11, přehled diskusí

26.4.2007 9:31

Re: Premisa číslo 1 je chybná !

Nechápu s čím máte problém. Když například já budu proti radaru a Vy budete pro radar, tak máme různé cíle. Nevím, jak k tomu přistoupíte Vy, ale pro mne budete v tom případě protivníkem.

26.4.2007 8:53

Obdivuji vaši toleranci

Jen mi nějak připadá, že žijete na jiné planetě.

Předpokládám, že jako Čech žijete v této zemi, nebo alespoň v Evropě. Pak se musíte rozhodnout, co je pro nás i celo Evropu menší zlo.

Pokud ale, například, kladete důraz na absolutní objektivitu, pak určitě rovněž nechápete, jak mohou být křesťané, židé i vyznavači jiných kultů tak hloupí, když Bůh (arabsky Allah) ústy proroků sděloval pravdu tak dlouho, až ústy Mohameda řekl všechno.

Jiná pravda, než ta boží neexistuje a kdo tvrdí opak, je hlupák určený k zatracení. :-/

Vaše relativita je cestou k podobným závěrům. I když se vám to nemusí líbit.

26.4.2007 8:59

BERANe nejmenším zlem je hájit své zájmy sám a nenechat se zatáhnout do cizích svinstev

Prozradím Vám, že žádná boží pravda neexistuje a musíte se spokojit jen s malými lidskými pravdičkami.

Ostatně judaismus, křesťanství i islám jsou jen různé představy jednoho "Boha" a jsou stejně agresivní a nebezpečné. Ostatně jsou to jen perverzní pojišťovny věčného života mající své agenty a majitele.

26.4.2007 9:03

Re: BERANe C a nenechat se zatáhnout do cizích svinstev

Šťasten ten, kdo má ve všem jasno.

26.4.2007 10:35

Re: Re: BERANe C a nenechat se zatáhnout do cizích svinstev

a blahoslaveni jsou chudí duchem, neboť jim bude patřit království nebeské. Také obdivuji věřící, rád bych byl jednim z nich, bohužel však nejsem schopen v této záležitosti udělat jasno. Pokud se ten Pámbíček opravdu někde schovává, tak se o všechny církve, věřící nebo nevěřící zajímá asi tak, jako Vy o mraveniště. Nebo znáte jeho telefonní číslo?

26.4.2007 9:02

Re: Obdivuji vaši toleranci

Proti islamistům se samozřejmě bránit musíme, a bude-li užitečný radar, sem s ním.

Ovšem proč se divit ruskému prohlášení. Američané by na podobné zařízení v blízkosti svých hranic zareagovali stejně, lampasáci jsou placeni od toho, aby se preventivně připravili na všechna možná ohrožení.

26.4.2007 9:45

Re: Obdivuji vaši toleranci

1) To není o toleranci - to je o objektivitě. Doležalův článek je manipulativní a z Ruska se snaží vyrobit našeho nepřítele.

2) Naším cílem by mělo být prosazování NAŠICH zájmů. A naše zájmy nejsou nutně totožné se zájmy USA ani Ruska. V této chvíli nás nic nenutí, abychom se přiklonili na jednu nebo druhou stranu - tak proč se nechat omezovat?

26.4.2007 9:54

Re: Re: Obdivuji vaši toleranci

Prosazování NAŠICH ZÁJMŮ a umístění obranného zařízení na našem území nejsou v rozporu.

Naopak snaha o aktivní obranu před islámským, nebo, jak vyplývá z prohlášení ruských generálů, ruským agresorem, je naším NEJVLASTNĚJŠÍM ZÁJMEM.

To nemá s přikláněním na něčí stranu nic společného.

26.4.2007 10:25

Re: Re: Re: Obdivuji vaši toleranci

Američané v nedávné době přepadli Afghánistán a Írák. Írák přepadli pod smyšlenou záminkou a zcela jej rozvrátili. V současné době tam předvádějí přímo karneval neschopnosti. K tomu obklíčili Írán a nepokrytě mu vyhrožují. Dále Američané mají přes 700 základen ve více než 60 zemích světa. Podíl USA na celosvětových výdajích na zbrojení činí 48%, tj. téměř celou polovinu! Američané vyhlásili doktrínu preventivních úderů a otevřeně vyhlásili ochotu použít jaderné zbraně jako první.

Na základě těchto faktů hodnotím USA jako největší hrozbu pro tuto planetu. Je jen otázka času, kdy se proti této hrozbě zformuje zbytek světa. Spojovat své osudy s USA tak NENÍ v našem zájmu.

26.4.2007 10:46

Re: Re: Re: Re: Obdivuji vaši toleranci

Na základě vašich faktů je nejlepším spojencem Čína. Sice naposled přepadla Tibet a před tím Koreu, ale to bylo už před půl stoletím.

A Thaiwan napadnou až tak za dvacet let. Naopak v ekonomice provádějí přímo karneval schopností. Která ekonomika roste tak rychle?

Moje i vaše argumenty vycházejí ze stejných medií, tak to asi obojí bude pravda

26.4.2007 11:04

Re: Re: Re: Re: Re: Obdivuji vaši toleranci

Moje tvrzení jste nezpochybnil a jen bezmocně kličkujete. Uvedená fakta nebyla o agresivitě Číny nebo o ekonomice Tchajwanu. Ta fakta byla o prokazatelné agresivitě USA. Na jejich základě lze důvodně předpokládat, že spojovat se s USA je krátkozraká hloupost.

26.4.2007 11:14

Neberu vám vaši víru

Doporučuji stanovisko oakmana po desáté hodině na toto téma. I když jsem jej ironicky nazval politicky nekorektní, mohl bych jej klidně opsat, jako odpověď  vaší naivitě.

Žijte dál... ve vašem spravedlivém bludu. Doufám jen, že o mé bezpečnosti nebudou hlasovat v referendu blouznivci, jako vy.

26.4.2007 11:25

Re: Neberu vám vaši víru

Budoucnost rozhodne, kdo z nás dvou je ten naivní.

26.4.2007 8:16

Berane, Vám se asi bez radaru a USSáků špatně dýchá.

Samosebou, že Klaus dostane na stůl dva papíry, jeden bude popsaný nabídkou kontraktů za desítky miliard na leta dopředu a na tom druhém čistém papíru bude napsáno jenom slovo radar.

26.4.2007 8:42

Re: Berane, Vám se asi bez radaru a USSáků špatně dýchá.

Rozhodně se mi dýchá lépe, než za Rusáků (abych použil vaši češtinu). A rád bych aby tomu bylo i nadále.

Vám zase vyhovoval ten smrad koncetračního tábora.

Musíme si oba vybrat, co chceme dýchat a kde.

Já chci dýchat svobodu zde, proto navrhuji, když se vám stýká po tom starém odéru, běžte tam, kde vám to voní lépe.

26.4.2007 8:53

BERANe Váš pojem "svobody" ve stínu Velkého bratra je poněkud trapný a

nejvíc ze všeho právě připomíná ten smrad koncentračního tábora. Nikdy nepochopím ha/jzlíky Vašeho typu, co drze žvaní o svobodě a volném dýchání, když jsou sami zapřaženi do chomoutu, o kterém tvrdí, že vlastně neexistuje a když už ho musí přiznat, tak dokonce žvaní nesmysly o tom, že je vlastně nadnáší :-(((

26.4.2007 9:00

Re: BERANe Váš pojem "svobody" ve stínu Velkého bratra je poněkud trapný a

Včera tu někdo psal, že Ivan Mládek publikuje na NP i pod touto značkou.

Asi na tom něco bude

26.4.2007 11:38

Re: Re: BERANe Váš pojem "svobody" ve stínu Velkého bratra je poněkud trapný a

Berane, berane! Být Vámi, tak se Ivanovi Mládkovi vyhýbám velkým obloukem!

26.4.2007 8:46

Re: Berane, Vám se asi bez radaru a USSáků špatně dýchá.

Jakou Vy máte předvídavost, jeden aby Vám závidělRv

26.4.2007 8:57

Re: Berane, Vám se asi bez radaru a USSáků špatně dýchá.

jeden bude popsaný nabídkou kontraktů za desítky miliard na leta dopředu

A bude se jmenovat DEBLOKACE RUSKÉHO DLUHU

26.4.2007 9:01

Pane Bohumile, napsal jste to dobře!!

Čecháčství, které je v lidech z dob totality zakořeněno - hlavně nevyčnívat, se tady opět ukazuje jako  důvod odmítnutí radaru..........Za komunismu volilo komouše přes 90% lidí, aby neměli problémy.........hlavně co se nás přímo netýká, to neřeším..........

bohužel se pletou, protože Američani si najdou i jiná místa , kde by mohl radar stát, a ta hrozba se odmítnutím radaru nikam neztratí, ta tady reálně zůstane, ovšem Rusi nebudou chránit naše zájmy a Američani budou mít zájmy v sousedních zemích.......

pokud budeme mít radar, budeme mít i vyšší úroveň protiteroristické ochrany.......

teroristům se nejlépe útočí tam, kde je stupeň ochrany nízký, čím víc lidí zemře při jejich útoku, tím lépe...........JSEM PRO RADARR^R^, za spojence si přeji USA, pro které byl VŽDY lidský život více než!! technika, u Rusů to bylo vždy opačně, pamatujete na ponorku a mrtvé námořníky, jen aby se k nim západ nedostal dříve?!!!!Nechali je tam umřít, i když to nebylo nutné.............a nejen námořníky.....................

26.4.2007 18:28

USA nikoho neochrání viz Guantanámo

Bylo by nevýslovným štěstí pro ČR, kdyby si našli USA jinou zemi ke kolonizování svým přiblblým multikulturalismem. Ostatně to, co předvedli jejich firmy v ČR za necelé dvě desítky let bohatě stačí.

26.4.2007 9:07

Pane Doležal,

s tím obklopeným Jepiševem se Vám tak trochu splývá, jak to bylo a jak by to bývalo mohlo být, ostatně by to mohla ČT příležitostně vykrámovat z archivu.

Ale ještě k podstatě věci. Jak je v Česku zvykem, opomíjíte rozhodující skutečnosti, jako: Česko nepatří k západní civilisační oblasti (dokazuje to nejenom takový Neff a celá česká média, ale i všeobecné představy o fungování státu, o právu, .... Češi se liší od Západu i úrovní vtipů. K tomu přijde trucovitost a sklon k recesi, jako úniku před realitou). Do radaru se to promítá, jako neschopnost se s takovým problémem vůbec kvalifikovaně zabývat. Takové Německo jenom čeká, že Amis nadhodí něco o možnostitoho grilu v Sasku a je to odháknuto. 

26.4.2007 9:17

AndyX a septik

jsou ceske fenomeny, z kterych se mi mota hlava. Zatimco septik horuje pro svobodu bez ochrany spojencu (Mnichovska zkusenost bude halt pro takove pristim rokem halt 70 let starou zalezitosti) a AndyX dokonce holduje te nehorazne drzosti, hazet USA s Putinovskym Ruskem do stejneho pytle.

Jde tady vlastne o krasny priklad projekce. Svou nebetycnou ignoranci projikuji tyto tva fenomeny - a s nimi mozna bohuzel znacna cast ceske verejnosti - do celeho sveta a tak vy- nebo lepe dopada jejich politicky nazor. Jak s takovymi ignoranty budovat pravni stat zalozeny na zodpovednosti a ... urcite urovni liteligence?

Je videt stale zretelneji, ze jsme si svobodu nevybojovali, ze nam ji jaksi omylem podstrcil Gorbaccov. I po pomalu 18 letech, tedy dobe kdy i pubertaci dostavaji rozum.

26.4.2007 9:26

Nepřeháníme?

Ruská prohlášení jsou určena pro jejich veřejnost, aby se demonstrovalo, že soldáti jsou ostražití, bedlivě si všímají každého, byť potenciálního nebezpečí, takže ruble pro armádu nejsou zas tak do luftu vyhozená věc.

 Kdyby Rusko chtělo uplacírovat radar někde ve Venezuele nebo Mexiku, tak by se zajisté i v USA ozvaly znepokojené hlasy, co s tím bude armáda dělat. Odpověď by byla patrně obdobná, - budeme sledovat, a dojdeme-li k závěru, že by mohly znamenat vychýlení rovnováhy sil,  učiníme pro případ konfliktu přípravy.

 IMHO jsou teď přes občasná silácká prohlášení Rusko a USA odsouzeni ke spolupráci, nebezpečí (militantního) islamismu si musí uvědomovat i v Rusku, to se svým mnohonárodnostním složením a neveselým demografickým vývojem majoritní populace určitě nesní o konfliktu se Západem. Samozřejmě, vliv si chce udržet, když to nebude moc stát, i tvrďácká prohlášení působí dobře na sebevědomí, ostražiti buďmež, leč celou věc nepřeceňujme.  

26.4.2007 9:32

"CSSR"

Ja nechapu, ze to nikdo nevidi. Nejde prece vubec o nejakou zakladnu, jde o pristup/vstup americke armady na uzemi CR.

Zakladnu by si mohli vybudovat nejakych 70 kilometru smerem na zapad, na uzemi Nemecka, kde uz je americka armada jako doma.

A proc pan Dolezal pise "CSSR" a "sovetska" mi take neni vubec jasne. Mysli si, ze Sovetsky svaz nebo CSSR neexistovali?

26.4.2007 10:14

Re: "CSSR"

Ja taky pisu "Treti Rise" v uvozovkach. Nemel bych? Je pro Vas co je psane to je dane? Byl i Heydrich byl sveho casu pravne korektne dosazenym protektorem, ne jinak nez o pouhych 26 let rusti ochranci? S Dolezalem souhlasim: vsechny totalitarismy patri pro mne, ohledne jejich statopravnosti, do uvozovek. Asi vite, proc jste pro "pravni kontinuitu" s vsemi spojenymi lotry sveta. Pan poslanec, ktery nam to prosadil po revoluci, konec koncu v padesatych letech psal o burzoazii coby tride urcene k likvidaci. Jste pro to, aby Jicinsky tuto vetu dal do uvozovek anebo pro pravni kontinuitu nazoru naseho autora porevolucni ustavy. Pak by ovsem musel byt odsouzen: za propagaci zlocinu komunismu. Pokud vim, nestalo se to ani u Vase...

26.4.2007 10:52

Re: Re: "CSSR"

Bez pravni kontinuity by se muselo zacit s budovanim statu uplne od zacatku: Zazadat o vstup do OSN a ostatnich mezinarodnich organizaci, zacit uzavirat mezistatni smlouvy, propustit vsechny vrahy a zlocince z vezeni, vsechny smlouvy o prodeji a koupi nemovitosti by byly neplatne, prestaly by byt i neplatne penize, uspory, druzstevni byty, skolni diplomy atd.

To by byl pekny bordel!

26.4.2007 10:27

Re: "CSSR"

existoval také "Protektorat Böhmen und Mähren, Gau Niederdonau a Drittes Reich", abychom ty paskvily na demokracii měli všechny pohromadě.

Čím víc se řvalo o demokracii a vládě lidu, tím více bylo represálií proti politickým protivníkům.

Těch 70 km na západ je za Šumavou, která by zastínila obzor tím rozhodujícím směrem na jihovýchod. Alternativa bude spíše Rumunsko nebo Bulharsko, tam je ale spíše problém s infrastrukturou, to se však vyřeší. V Turecku, pokud vím, už něco takového je, nepíše se ale a nemluví o tom. V Polsku jsou ty rakety vyzbrojené těžkými kuličkami asi dobře na trase, v rozhledu však vadí Tatry a Ukrajina, takže potřebují velín na výhodnějším místě. Balkán je příliš blízko, i ty brokové rakety potřebují čas k odpálení a vzestupu na výšku asi 180 km, to je v Polsku ideální. Dále na západ hrozí, že se hlavice útočné  rakety už rozletí na různé cíle, optimální je zásah těsně před rozdělením.

Rusům zřejmě vadí, že USA získávají zkušenosti s protiraketovou obranou, to jim bere do budoucna určité opce.

26.4.2007 10:46

Re: Re: "CSSR"

Nepletete si jih se severem? Jihovychod se severovychodem? Podivejte se na mapu a uvidite, kterym smerem Sumava "stini".

A "stineni" Tater a Ukrajiny, to je primo smesne!

V Brdech budou stinit Brdy, Cukrak a petrinska rozhledna!!!!!!