22.9.2023 | Svátek má Darina


Diskuse k článku

ŠUMAVA: Ticho po pěšině aneb Brabcovo skóre

Jsou to čtyři roky, co nový ministr životního prostředí Richard Brabec rozhodl zásadním způsobem změnit život a tvář Šumavy. Čtyři roky jsou dobrá doba na malé ohlédnutí, protože chyby a nedostatky se už nedají svádět na jeho ministerské předchůdce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 18.5.2018 8:48

Skóre celého ANO je tristní.

Doprava, spravedlnost, finance, atd... Dzp.

J. Lepka 18.5.2018 9:40

Re: Skóre celého ANO je tristní.

To sice máte pravdu, leč koblihožroutům, jakožto správným sektářům je to stejně fuk, jejich guru řekl, že makají a tak to prostě zůstane.

Š. Hašek 18.5.2018 9:54

Re: Skóre celého ANO je tristní.

Nejsem koblihožrout.

Ale nadáváním na nejsilnější stranu nic nevyřešíte (to si myslí nějaká partička kol Kalouska s Ferim). Jsou ve stejné partě jako Šiklová a jiní lidskokomouši, to je zajímavé, že?

Opakuji, ANO jsem nikdy nevolil. Zkráceno.

M. Prokop 18.5.2018 15:09

Re: Skóre celého ANO je tristní.

Zanadávat si neškodí, ale hlavně je třeba volit s rozumem.

F. Vejr 18.5.2018 8:18

Očekávání?

Já si nedám pomoci, ale vidím to tak, že ministr Richard Brabec v tom lítá až po uši. Už jim to možná trošku dochází, tak pan Babiš obvinil ze situace na Šumavě bývalého ministra zemědělství, pana Jurečku, s kterým seděl ve vládě. Hodně lidí, hlavně turistů se ale zajímá o stav na Šumavě a fandí ji a vidí že je tady boj normálních Šumaváků, znajících tyto problémy, s diletantskou vrchností, která se jeví často nekompetentní. Vzpomínám výrok pana Strázského, který řekl: Kdybych věděl, že za mé vlády neprosadím ani otevření Luzenského údolí, tak bych to býval nebral. A to už je nějakých roků. A dnes je to ještě horší z toho důvodu, že jednak vládu nemáme, a jednak kde kdo z nich se bojí něco udělat, protože hlavy padají, oligarcha jak je vidět neovládá jen justici, a tak problémy Šumavy zůstávají na dně šuplíku.

Š. Hašek 18.5.2018 6:54

Přeji starostovi Modravy/Mader

pevné nervy.

Čtyři roky jsou nic. Pokud je dobrým starostou, tak už jistě pochopil, že z "Prahy" pomoc nepřijde a šumavská začínající divočina si poradí i bez Brabce. A ví, že turisty Šumava a Modrava bude stále přitahovat. Možná právě ty, kteří nevzdychají nad kůrovcem a vědí, že smrková monokultura není to pravé. A výstražné tabule "že padaj stromy" a články v novinách, že "Šumava zahyne" (též bylo, že Tatry zahynou, furt něco hyne v těch novinách) jsou jim k smíchu. Jsem takový návštěvník.

Jsem nevolič Zelených.

B. Brousková 18.5.2018 11:02

Re: Přeji starostovi Modravy/Mader

Jak známo "Časy jsou zlé, Kamile." Ale nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůře. Kde jsou ty doby, kdy byla za "Šumavskou hymnu" považována tklivá píseň sudeťáka Andrease Hartauera Tief drin im Böhmerwald, neboli Hluboko na Šumavě čili Na krásné Šumavě. Daleko častěji dnes pějí tamní rodáci na tancovačkách a setkáních vlasteneckých pamětníků se slzou v oku píseň novější. Zpívá se v ní o "časech, kdy jsem tam chodíval, samopal nosíval, za dlouhých za večerů ,kopečkáře lovíval " To je jistě ta dnešní , aktuálnější šumavská hymna. Nemusím snad zdúrazňovat, že za všechno může nepochybně Kalousek a Havloidi z žumpoidní pražské kavárny!