2.12.2023 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

ŠUMAVA: Negativní mediální evergreen

K nelibosti drtivé většiny šumavských obcí je vládní koalice rozhodnuta dát zelenou vládní novele zákona o ochraně přírody a krajiny. Jako nejdéle sloužící starosta obce v Národním parku Šumava musím konstatovat, že bude vyjádřen souhlas s velmi nekvalitním zákonem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 3.11.2016 23:03

Re: Výborný článek!

Myslím, že my dva bychom se spolu rychle dohodli, terminologické rozdíly si vysvětlili, ačkoliv je to opravdu složité (např. ti výrobci dřeva o sobě tvrdí, že chrání tu přírodu mezi těmi vesnicemi)!

Před časem jsem byl v Prášilech a viděl, že antiekologistické výzvy, letáky, petice, prohlášení... byly téměř ve všech tamních výlohách!

Š. Hašek 3.11.2016 21:39

Re: Asi máte pravdu.

Zelený nejsem, ale použiji s dovolením Vaše slovní spojení - co chtít od výrobců překližky a cestovních kanceláří, kdy minimum hostů jest 500 all inclusive, kdekoliv se jim zamane?? Zde Šumava. To je smrtelná kombinace. Horší než tisíc JauJauBiomas!!

Zjednodušeno, hodně.

Š. Hašek 3.11.2016 21:23

Re: Výborný článek!

Pane Rybáku, prosím mírněte se v ohodnocení některých druhů v přírodě jako "smetištními, bezcennými, všude se vyskytujícími".

Tato terminologie je dost, mírně řečeno, primitivní.

Zařekl jsem se, že k boji mezi "výrobci dřeva a těmi, co si přejí aspoň kus přírody mezi pár vesnicemi", se nebudu vyjadřovat. Vyprovokoval jste mě.

Nejsem volič zelených, chodím pěšky a jsem schopen přespat na Šumavě tak, že mě nenajdete (bez psa) a ani nepoznáte, kde jsem nocoval. Snad to tam tak zvostane. Bursík jest blbec i se svou hysterkou, co ji má za šéfku doma. Zkráceno. Jest to složitý.

B. Rybák 3.11.2016 17:38

Výborný článek!

O tom, že zrušení staleté úspěšné symbiózy obyvatel Šumavy (a turistů) s tamní přírodou uškodí lidem i tamní přírodě nelze pochybovat. Příroda se tam stane smetištěm kulturní krajiny vyplněném v nejlepším případě agresivními a proto všude se vyskytujícími (bezcennými) rostlinnými druhy a v tom horším se změní na "poušť"! Popis unikátního umírání šumavské přírody je jedním ze způsobů financování ekologistů!

Pro pochopení podstaty věci je zcela podstatné, že za změnu špatného ochranářského zákona bychom byli pokutováni "Bruselem"! Ekologisté jsou jeho "pátou kolonou"!

T. Marný 3.11.2016 17:35

Re: Asi máte pravdu.

Třeba aby se v tom NP Šumava utůristovali. Přiložit ruku k dílu, které by bylo přírodě ku prospěchu, těžko čekat.

P. Lenc 3.11.2016 9:24

Re: Asi máte pravdu.

Ano, ale co chtít od zelených gengstrů.

M. Prokop 3.11.2016 8:42

Re: Nový zákon o NP - Babišův úplatek ekoaktivistům.

On vám to Rada vytmaví, až se vzbudí. :-P

Každopádně je ta motivace velmi reálná.

A. Alda 3.11.2016 8:28

Asi máte pravdu.

Raketýring na nejvyšší možné úrovni.

P. Maleček 3.11.2016 1:55

Nový zákon o NP - Babišův úplatek ekoaktivistům.

No pane Schuberte nebudu rozebírat vaše (a dalších šumavských starostů majitelů penzionů vidících v NP šanci k ještě většímu oškubávání značkou NP omámených turistů) zištné zájmy spojené se zakládáním NP Šumava, který vám pak přes uplacené ekoteroristy vyfoukla Bursíkova dřevařská lobby a dnes ne lýkožrouti, ale dotace žrouti z nejrůznějších prý vědeckých ústavů a správy NP.

Výjimečně totiž sdílím váš názor, že nový zákon povede k další devastaci Šumavy. A to jen proto, aby se v NP vyřádili nejrůznější ekoaktivisté a dali tak pokoj Babišovým smradlavým fabrikám a ničení zemědělské půdy jeho neodpovědnou kořistnickou velkovýrobou.

Což je hlavní důvod podoby nového zákona, kdy NP slouží jako Babišův úplatek jeho pak neotravujícím ekoaktivistům.