27.7.2021 | Svátek má Věroslav


Diskuse k článku

ŠUMAVA: Draze zaplacený cirkus

Aktivisté Hnutí Duha a jejich přátelé se 15. července přestěhovali do šumavské Modravy, aby demonstrovali proti postupu stávajícího vedení Správy Národního parku Šumava. Nebudu hodnotit fakt, že kritizují postup, který jim za vedení bývalých ředitelů Aloise Pavlíčka a Františka Krejčího nevadil. Chtěl bych se spíše zabývat reálnou příčinou dnešních manévrů Na Ztraceném.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Gabriel st. 9.8.2011 9:19

Aktivisté ničemu nepomohou

Aktivista, jakýkoliv, nemůže být svědomím. Z principu. Jedná pouze na základě dojmů a pocitů a většinou ignoruje racionální složku poznání a jednání.

Je vrcholnou zpozdilostí myslet si, že prales se z kulturního hospodářského lesa, kalamitně narušeného škůdci, emisemi a klimatickými výkyvy, vytvoří tak, že se tento les ponechá sám sobě! To znamená udělat kříž za lesem jak ve druhé zóně kolem ptačího potoka, tak v prvních zónách okolo. takový postup může napadnout opravdu jenom naprosté hlupáky!

Co tedy? Odkornit na stojato a nebo pokácet a odkornit a na uvolněné mýtiny rychle dosít a dosázet dřeviny, které les přiblíží původní druhové skladbě a přeruší výletové koridory lýkožroutů.