Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PGS

P. Gabriel st.

29. 7. 2011 8:40
Je to smutné, ale zákonité.

Ochrana přírody je mou srdeční záležitostí od mladistvých let. Byl jsem s partou kamarádů velmi aktivním členem organizace TIS do doby, než ji STB zrušila a s na nás nasazenými agenty založila Český svaz ochránců přírody, ze kterého se vygenerovaly všechny další aktivistické organizace. V TISu, který byl založen přírodovědnými odborníky se velmi dbalo na odbornost a na konzervativní přístup. Velmi brzy jsme z aktivistického poznání byli přivedeni k tomu, že v podstatě vše, co chráníme, je forma kulturní krajiny a vyžaduje pečlivé a znalé obhospodařování. Od vstavačových luk, přes horské lazy až po chráněný les.

Velmi mě zlobí nekvalifikovaný aktivistický přístup různě barevných ekologistů právě k Šumavě, která byla po staletí kulturním lesem a vzácné chráněné partie ponechané přírodě blízkému samovolnému vývoji mohly být zachovány jenom díky kvalitnímu obhospodařování okolních hospodářských lesů. Dnes je mnohé z toho zničeno nekvalifikovaným hloupým, nebo záměrným postupem ekologistických aktivistů.

Je signifikantní, že v čele aktivistů a kampaně proti Stráskému jsou političtí turisté Moldan a Bursík. Ani jeden z nich se v pozici ministra ani nepokusil udělat ty nejzásadnější věci v ochraně prostředí, jako omezení skládkování a podpora ekologicky sofistikovaného využití odpadů, především v energetice. Zato se, jak vidno z článku oba zasloužili o bohaté prokrmování svých kamarádíčků ze státních peněz a o zničení podstatné části jedněch z nejkrásnějších lesů v republice nedomyšlenými experimenty. Bylo by třeba je hnát spolu s dalšími (Vlašín, Kotecký a spol.) k odpovědnosti trestní i hmotné! A autorům článku lze jenom poděkovat za to, že pomáhají rozkrývat pozadí a souvislosti ekomafie.

0 0
možnosti
JR

J. Ráž

27. 7. 2011 20:43
Hnutí Duha

se stala Českou variantou Greenpeace. O Greenpeace si snad myslí že jsou užiteční pro zdraví planety jen pár eko-idealistů. Jsem zvědav kdy bude Greenpeace zařazena do seznamu teroristických organizací.

Když kámoš z legrace vylezl na komín jedné staré cihelny (osel se hloupě vsadil)a nechtěl v euforii nad tímto "výkonem" na výzvu majitele slézt. Majitel zavolal Policii a hasiče... kámoš zaplatil pořádkovou pokutu vyměřenou přestupkovou komisí OÚ ve výši 2000Kč a hrozí mu zaplacení výjezdu hasičů cca 2500,-Kč. Nevím o tom, že by bylo podobně postupováno proti ekoteroristům se žlutými tričky Greenpeace, kteří vylezli na střechu Úřadu vlády a pod.

Idealisté přivazující se ke stromům na Šumavě jsou většinou zmanipulovaní mladí lidé, kteří se domnívají, že chrání přírodu a netuší, že slouží partikulárním zájmům úzké skupiny lidí kteří mají z podobných akcí jen bezva živobytí. Ty mladé naivky bych netrestal, ale organizátoři podobně nesmyslných akcí by měli dostat exemplární tresty, to jest pokuty v max. míře 5000Kč a přinuceni k zaplacení škod vzniklých přerušením práce dřevorubců, to jest při 10 lidech cca 2000Kč/1hod.. To by mnohé vyléčilo. Ale jak už to u nás chodí...Ne na každého platí stejný metr. Stačí se přikrýt nějakou občanskou iniciativou, pokud možno zelenou nebo pseudo-lidskoprávní a jste nepostižitelní.

0 0
možnosti
PR

P. Rada

27. 7. 2011 21:21
Re: Hnutí Duha

Opravdu mi mrzí, že zdaleka né na každého platí stejný metr. Já osobně jsem např. bez pardonu pro svou nedůslednost v kontrole faktickz provedených pladeb nyní nucen hradit 1Otis za něco co sice nikdy nejelo po silnici avšak má to SPZ.... - Česká kancelář pojistitelů takovéto ale vidí nekompromisně a bezdiskusně i kdzž data udává v nesouladu s realitou....

Daleko vážnějších trestných činů je v tomto státu ale tolik, že opilé ztroskotance co rozkradou miliony amnestuje i bez udání důvodu president a dokonce i  i vrahy pouští justice zpět na svobodu po pár letech....  Na ministry co přimhuřují oči nad tunely stamilionovými dokonce ani žádný trest nedopadne. Opravdu se to jeví tak, že třeba občansko-ministersko-politická přikrývka je ideálním bezpečím pro velké lumpárny a sladký život.

http://www.lidovky.cz/sladky-zivot-u-kovarove-namestek-mel-263-tisic-mesicne-p0j-/ln_domov.asp?c=A110727_102208_ln_domov_ogo

0 0
možnosti
ZB

Z. Bureš

27. 7. 2011 12:31
Hnutí DUHA . . . . .

. . . je už ze své podstaty teroristická organizace !!!

A pokud je mi známo - s teroristy se nevyjednává, ti se rovnou střílejí !!!

0 0
možnosti
PH

P. Hejl

27. 7. 2011 12:56
Re: Hnutí DUHA . . . . .

Ale fuj, znečisťovat Šumavu olovem. Ekologická likvidace ekoteroristů potažmo kůrovca pomocí medvědů, to je vono (viz níže).

0 0
možnosti
PH

P. Hejl

27. 7. 2011 10:19
Kecy

To sou jen hloupý kecy.

Podivejte se semky:

http://images.google.cz/search?tbm=isch&q=%C5%A1umava+k%C5%AFrovec&btnG=Hledat+obr%C3%A1zky&biw=1280&bih=816

Nad tym nejni možná diskuze, akorát ty ekoteroristy mlátit hlava nehlava.

0 0
možnosti
PH

P. Hejl

27. 7. 2011 10:21
Re: Kecy

Sorry, to měla bejt reakce na jeden příspěvek níže, vyšlo mi to na začátek.

0 0
možnosti
VV

V. Václav

27. 7. 2011 9:58
Naši otcové se v hrobě obracejí

 Přímo mne děsí, co se děje kolem Šumavy a nejen kolem ní. Na jedné straně bezohledná parta kořistníků (nazývám je Superbetonoví), kteří systémeme " Po nás potopa", hledí pouze na své ve švech praskající peněženky, kteří využili kůrovce ke svému zbohatnutí, až jim to pro nedostatek lesnické a biologické erudice přerostlo přes hlavu.

Druhý extrém - Superzelení, vyzbrojení u některých pouhým až fanatickým nadšením, jiní k tomu nadšení úzce specializovaným biologickým vzděláním, což jim umožňuje hájit pouze úzkou výseč problematiky, aniž by byli schopni komplexně tento problém vyřešit. Každý fanatizmus zatemňuje zdravý lidský rozum a časti polodí násilí. že ano, pane Vlašíne.!

Lidstvo odjekživa inklinuje k lenosti a ta své důsledky tomu lidstvu vrací. O to více to vrací leností nebo nevědomostí znásilňovaná příroda. Vrací to ale často s časovým posunem, takže technologie, vymyšlené službě lenosti, nějakou dobu fungují, v tu dobu se však připravují na generální výpad. který líného člověka zaskočí tak, že je mnohdy pozdě důsledky vyřešit a napravit.

Kůrovec v přírodě byl. je a bude. Avšak takovéto přemnožení mu umožnila lidská lenost, která chce taky tou samou metodou škodu napravit. Když starý zkušený lesník potkal kůrovcem napadený strom, tak tento strom dostal karanténu - pilu a sekeru a ven z lesa. Kůrovec se množí spirálovitě od epicentra, takže byly hlídány a ošetřovány okolní stromy, zvláště pak v monokulturním lese, který vyžadoval vždy mnohem větší péči.

Lesy byly kontinuálně omlazovány pomocí průseků kolmých na převládající vítr, aby nedochýzelo k polomům. Většina dnešních lesů obsahuje víceméně stejně staré stromy kolem 80 - 90 let, které měly být dávno omlazeny. To je spolu se špatně obhospodařovanou monokulturou vynikající prostředí pro kůrovce.Poselství pro oba tábory - superzelené i superbetonové. Co práce dalo našin předkům, než z pralesů vytvořili kulturní lesy! Staří lesníci by oběma táborům nasypali broky do kalhot!

0 0
možnosti
MP

M. Prokop

27. 7. 2011 10:50
Re: Naši otcové se v hrobě obracejí

Kde račte na Šumavě vidět ty bezohledné kořistníky mimo ty zelené šílence?

Vždyť je to jedna banda, melounisté způsobují, že se kácet musí, tak se tedy kácí.

0 0
možnosti
FD

F. Doušek

27. 7. 2011 9:56
ve včerejších TV zprávách mě zaujal rozhořčený

představitel STÍNOVÉHO akademického senátu, který vyjádřil protest proti kácení napadených stromů.

Co vše u nás existuje....

0 0
možnosti

J. Štrobl

27. 7. 2011 9:42
Mne jenom mrzí,

že naši policisté zapomněli, že mají také pendreky. Ono takových pár pendrekem přes záda by vyléčilo 90% ekologistů jedna dvě.

0 0
možnosti
VV

V. Václav

27. 7. 2011 10:03
Re: Mne jenom mrzí,

Pane Štroble, to nemyslíte snad vážně. Násilím se hloupost nevyléčí. Mám velké výhrady proti "Ekologům". I proti názvu, který již dávno ztratil svůj původní význam. Jenomže problém je oboustranný. NAdšení fanatičtí, často v oboru nevzdělaní "Ekologové"  dělají stejé škody jako nadšení  v oboru nevzdělaní technokraté. Cesta je někde uprostřed, pokorně se vrátit k mnohým zkušenostem a technologiím našich předků, které jsme pro naši lebnost dávno zapomněli.

0 0
možnosti
JK

J. Kos

27. 7. 2011 9:39
Výstižný byl plakát na jedné šumavské chalupě !

Zelení táhněte do háje, my chceme zelenou Šumavu !

0 0
možnosti
VV

V. Václav

27. 7. 2011 10:16
Re: Výstižný byl plakát na jedné šumavské chalupě !

 pane Kose, také se mi nelíbí  mi činnost "Zelených" nejen na Šumavě , ale i jinde. Měl jsem s nimi problémy, když jsem se podobnou tématikou zabýval jako vědecký pracovník, než jsem šel do důchodu. Ale nejsem si jist, jestli činnost té druhé party ,panem Žlábkem, Kužvartem počínaje a panem Stráským konče, splní vaše přání  mít Šumavu zelenou. Cesta je někde uprostřed. Je používána naprosto nevhodná, přírodu znásilňující mechanizace, která se takto v zahraničí nepoužívá. A jak je vidno, příroda si to nendechá líbit.

 Nemohu to samozřejmě vědět, stejně jako nikdo z nás, který není členem této mafie, ale vše signalituje tomu, že hlavní zájem je byznys, který není zrovna dobrým partnerem přírody.

0 0
možnosti
JB

J. Bakulová

27. 7. 2011 5:48
nejsem vědec,

tak hubení kůrovce nerozumím. Bohužel však znám aktivity některých pánů a dam z Duhy a podobných uskupení a říkám jim ne, s vámi raději do ničeho nechodit !

0 0
možnosti
PH

P. Hejl

27. 7. 2011 3:08
Hubení kůrovce medvědem

Hubení kůrovce medvědem:

- na Šumavu se vysaděj medvědi, nejlépe Grizly, - medvědi snadno zežerou ekoteroristy, antož se tito přivazují ke stromum, - bude se moc kácet, - tim se zničí kůrovec

Pokud by se někdo takové akce ujal, su ochoten sponzorsky přispět.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz