4.6.2023 | Svátek má Dalibor


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Gabriel st. 29.7.2011 8:40

Je to smutné, ale zákonité.

Ochrana přírody je mou srdeční záležitostí od mladistvých let. Byl jsem s partou kamarádů velmi aktivním členem organizace TIS do doby, než ji STB zrušila a s na nás nasazenými agenty založila Český svaz ochránců přírody, ze kterého se vygenerovaly všechny další aktivistické organizace. V TISu, který byl založen přírodovědnými odborníky se velmi dbalo na odbornost a na konzervativní přístup. Velmi brzy jsme z aktivistického poznání byli přivedeni k tomu, že v podstatě vše, co chráníme, je forma kulturní krajiny a vyžaduje pečlivé a znalé obhospodařování. Od vstavačových luk, přes horské lazy až po chráněný les.

Velmi mě zlobí nekvalifikovaný aktivistický přístup různě barevných ekologistů právě k Šumavě, která byla po staletí kulturním lesem a vzácné chráněné partie ponechané přírodě blízkému samovolnému vývoji mohly být zachovány jenom díky kvalitnímu obhospodařování okolních hospodářských lesů. Dnes je mnohé z toho zničeno nekvalifikovaným hloupým, nebo záměrným postupem ekologistických aktivistů.

Je signifikantní, že v čele aktivistů a kampaně proti Stráskému jsou političtí turisté Moldan a Bursík. Ani jeden z nich se v pozici ministra ani nepokusil udělat ty nejzásadnější věci v ochraně prostředí, jako omezení skládkování a podpora ekologicky sofistikovaného využití odpadů, především v energetice. Zato se, jak vidno z článku oba zasloužili o bohaté prokrmování svých kamarádíčků ze státních peněz a o zničení podstatné části jedněch z nejkrásnějších lesů v republice nedomyšlenými experimenty. Bylo by třeba je hnát spolu s dalšími (Vlašín, Kotecký a spol.) k odpovědnosti trestní i hmotné! A autorům článku lze jenom poděkovat za to, že pomáhají rozkrývat pozadí a souvislosti ekomafie.