Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
L93u12i35s 32Z52í18d82e65k
Na takové otázky většina voličů prostě nemá schopnosti...
F86r51a56n30t54i84š28e83k 27N46a40v58r77á78t82i38l
Autorka se mýlí, když mluví jedním dechem o sociálních dávkách a důchodech. Důchodci totiž desítky let pracovali a platili si důchodové pojištění. Důchod není sociální dávka, ale pojistné plnění. Důchodový fond by měl být oddělen od státního rozpočtu. Z důchodového fondu by byli vypláceni jen důchodci, kteří si pojištění platili a ne lidé, kteří nepracovali, nepracují a pracovat nebudou a přesto berou více peněz než ti, kteří si pojištění platili. Tím spíše by měli být z důchodového systému vyloučeni nefachčenkové nebo feťáci a alkoholici s propáleným kotlem, u kterých nebyl důvodem k invaliditě pracovní úraz nebo nemoc z povolání.
J45a17n 38D83o23b19e18š
U duchodového fondu je problém optimalizace podnikatelu . Pěkný příklad je Babiš a jeho duchod .
Rozumě to mají v německu , kde jsou odděleni zaměstnanci a podnikatelé mají svou pojištovnu.
J55i13r50i 20M33a66c80h72o12t81k95a
Trochu černobílé. Například, z této části:
"Náklady všech státních úředníků, ministerstev, státních orgánů a organizací, které se věnují správě státu. ... Musí všechno tohle stát z vašich daní platit? Zcela jistě nemusí a pro chod státu to není nezbytné" je jisté, že nějaké úředníky stát bude potřebovat vždy. Třeba pro správu agendy výběru a výplaty prostředků na důchody.
To neznamená, že by tyto agendy běžely optimálním způsobem a počet (a tím i náklady) by nebylo možné snížit.
Pokud se však zeptáme, které agendy by bylo možné zrušit a které optimalizovat, resp. o kolik (a za kolik), dostaneme se do oblasti spekulací.
Prvním krokem by tedy mělo být nastavení mechanismu, který nám začne poskytovat zpětnou vazbu o vynakládaných prostředcích. Nikoliv ovšem výhradně z perspektivy salda, ale z perspektivy toho, co jsme si za ně "nakoupili". Návrh na tento postup je k dispozici zde: https://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomika/navrh-...
Je však takový požadavek v současnosti prosaditelný? Dost pochybuji, současný politický boj neprobíhá o tom, jak na tom něco změnit, ale o tom, jak se dostat k veslu.
Ś52á94r45k79a 82S37v29o16b82o22d54o59v22á
Připomínka: díky tomu, že všichni platí všem, dostane se šance na vzdělání dětem bohatým i chudým. Trh práce preferuje vzdělané před nevzdělanými, nikoliv bohaté před chudými.
V případě, že by se vzdělání platilo, chudí by měli utrum, nebo by půl života spláceli studentské půjčky. Teprve pak by byli hendikepováni (na druhou stranu by to omezilo všechny ty magistry státní správy).
No a chtít po bohatých, aby si museli vzdělání pro své děti platit, ale přitom ho platili i chudým, to už zavání. Nakonec to někteří stejně to dělají, když platí svým dětem prestižní zahraniční univerzity.
V24á28c96l86a45v 79N97ě52m76e42c
A tak nám tady studuje, co já vím, 40% populace, velmi často obory, které nikdo nepotřebuje.
VŠ studium platit, nemajetným ze zvýhodněných půjček! Však ti dobří najdou v žádaných oborech práci a půjčky splatí do 10 let. Studium je investice jako každá jiná.
Prospěchová stipendia, granty z podnikatelské sféry pro potřebné obory, to ano.
O11d27s13t74r94a27n45ě72n37ý 76U81ž35i86v91a65t33e10l
V64l16a36s94t10a 52M37o94k14r68ý
Vorlický 6:06
žádný postupně, hezky jak se říká - z jedný vody načisto,
tak to přece šlo po " sametu ", při zavádění krajů, musí to jít i nyní,
jenom k tomu zvolit ty, kteří to budou schopni uskutečnit,
5kolka to však není / nebude
J93a36r32o82m53í74r 62V44o61r79l62i34c88k46ý
Věřím, že paní Kovářová je slušná, hodná a snaživá senátorka. Bylo by ale věcnější své poznatky a pohnutky adresovat svým kolegům v Senátu, pakliže to již nedělá, a HLAVNĚ pak nás informovat o výsledcích.
Takto mi připadá, že si jen podobně jako já ulevuje od svých každodenních starostí, když zde přispěji.
J49o27s82e40f 87P41o15k30o22u78t43n45ý
To, že informuje voliče těch senátorů, kteří sněmovně odkývají kdejakou pitomost, za pozitivní činnost nepovažujete?
M50a46r10t74i75n 78P89e57c51i46n15a
Jako první by měl stát zrušit všechny daňové úlevy pro vyvolené. Tím by mohla klesnout daň z příjmu, protože by ji začali platit všichni.
V92l37a60s34t56a 14M53o47k40r27ý
A k tomu aby s daněmi bylo náležitě zacházeno, je nutná i revize Ústavy i změna uspořádání státu -
návrat k ke 3zemím + Praha v historických hranicích, s domovským právem, chudobincem, pastouškou, šatlavou, pohodným/rasem / viz 1. republika, k tomu konečně ze světa převzatými osvědčenými zákony k ekonomice, daním
J88a55r82o69m95í16r 72V63o72r23l53i49c18k34ý
k Vlasta Mokrý 20.5.2025 6:26
Souhlasím.
Změn pan Mokrý popisuje hodně. Nejspíš pak nebude uskutečněna žádná. Kterou změnu pan Mokrý by považoval za zásadní, tedy za změnu, pomocí které budeme uskutečňovat další, jednu za druhou?
Popřípadě, co nám brání v tom takovou zásadní změnu uskutečnit?
V25l43a86s13t82a 43M40o94k12r21ý
Současné daně přežiju, když s nimi bude zacházeno náležitě ve prospěch státu a pracujícího občana -
to se však neděje hned od " sametu ", bohužel
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz