22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Babiš a burčák

Psát o našem premiérovi mi připadá jako nosit sovy do Atén. Celý národ už ví, že Čapí hnízdo alias Čapák byla habaďůra. Babiš tvrdí, že se nic nestalo, že je nevinný. Říká, že kdyby totéž udělal neznámý občan, nikdo by se o to nezajímal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krynický 15.9.2019 18:29

Je dobré, že autor ví, co se stalo a jaký by měl být výsledek. Možná by se měl přihlásit vyšetřovatelům a podělit se o informace. Tedy pokud nějaké má.

A to heslo znělo "Kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu." Alespoň tohle mohl napsat správně.

V. Čermák 14.9.2019 11:47

BABIŠ MAKÁ, FRANZ TLACHÁ...... Opět laciné dílko z oblasti antiBabiš. Babiš vyhrál drtivě volby a má stále drtivé preference. Zvýšil životní úroveň mnoha lidem, dodal optimismus investorům a nastartoval růst, dodal jistotu rodinám, takže za Babiše se rodí nejvíce dětí od doby Husáka, v zahraniční politice také dobrý, takže JE to Úspěšný premiér. Jen opouiční tlachalové mají jimý, ovšem Menšinový názor...

V. Chrastina 14.9.2019 13:22

Přikláním se k tomu, co říkáte, pane Čermáku, že Babiš maká zatímco Franc tlachá. Ještě bych k tomu dodal, že šéf bukanýrů, ten chorobný vítač muslimů nejenom tlachá, on vědomě lže, stejně tak i Kalousek, když jedovatě prohlásil, že se to prý dalo čekat. Nicméně čekat se ani nemuselo, protože byl jedním z těch, co na Babiše podali nepodložené anonymní udání, takže dobře věděl, že to trestní stíhání Babiše stojí na vodě. Tož tak!!

V. Kain 14.9.2019 17:06

Čermáku vy za to snad ani nemůžete.Vy snad dokonce těm, svým kecům věřite a o to je to horší.Vůbec nemá cenu vám ten váš blivanec rozmlouat.

V. Čermák 14.9.2019 17:38

Kaine, no tak jste si ulevil od té Závistivé Nenávisti a už je líp, že?

M. Prokop 14.9.2019 21:03

Nepochybně nemůže. Takhle blbnout, to se za peníze nedá, to jde jedině z přesvědčení.

V. Čermák 15.9.2019 13:36

K věci Nic, v šišce Hic;-O....

V. Církva 14.9.2019 8:09

K tomuto článku. Ano začít by se mělo od "burčáku". Ale ne Babiš není tak špatný premiér. Souhlasil bych s tím, že bychom měli švindl ze společnosti odstranit. ale to se nezačíná od jednostraného zaměření na premiéra a politiky když ostatní kradli víc a nesouviselo to s úřadem premiera (toto zneužití se dnes v politice kde není čistý nikdo, zneužívá i ve světě, vzpomeňme na Fillonův trestný čin kdy zaměstnal manželku zatímco chudý Macron přišel naprosto čistě k milionům). To začíná od ochrany spotřebile, rychlého soudu, od úplatků úředníků a možnosti je snadno chytit při činu, ale na druhé straně i určité tolerance k chybám které člověk neudělal tak úplně záměrně (třeba obrovské penále za nezaplacení jednoho měsíce zdravotního pojištění či jedno opomenutí splátky úvěru, nebo překročení rychlosti v obci o 9km/h jsou opačné svinstvo).

Co se týká Babiše. Nevím jestli jsme měli lepší ministry. Možná Švehlu, měli jsme Masaryka, ale autor článku spadl do jakéhosi hledání politického pána Boha. Babiš je lepší premier než nerozhodný Sobotka, či manipulátorkou ovládaný nečas a možná i než kdysi Zeman. Takže Babiš není až tak špatný premier.

V. Čermák 14.9.2019 11:49

Samozřejmě je také lepší než Topolánek, Paroubek i Klaus, takže je Nejlepší...

V. Kain 14.9.2019 17:08

Jestlipak se Čermáku každý den ke svému slunéčku jasnému modlíte?

V. Čermák 14.9.2019 17:44

Já se k Nellepšímu premiérovi samozřejmě každý den nemodlím, poněvadž to nepotřebuji. Já jsem ho jednou zodpovědně zvolil a se svojí volbou jsem zatím celkem spokojený. To mi stačí. Ale Vy každý den opakovaně propadáte panice. No a teď už máte jen ten Odér, že? :-/ Toš tak...

J. Kanioková 14.9.2019 19:23

NENÍ.

I. Mertl 14.9.2019 12:21

Milý pane Církva. Nevím, co je to "tak" špatný premiér. Jistě, měli jsme pár jakž takž ucházejících nebo neviditelných premiérů, pak dost průměrných i dost špatných - pánové Sobotka, Nečas po erotickém očarování, Gross, Paroube, třeba. Pak byli i prvorepublikoví, druho- a třeťorepublikoví premiéroví, které se necítím kompetentní hodnotit, bolševičtí, což nebyli premiéři, ale sluhové jiné mocnosti a nějací úředničtí s trochu podobným oprávněním. Proti těm špatným ("tak" špatným, Winstone?) se Andrej Babiš vyznačuje jazykovými schopnostmi, díky Bohu, konečně! a pak už nevím čím. Obrovskou aktivitou v TV, mediích i personální přítomností všude, kde si vzpomenete? Ale, pardón, to není vládnutí, ale permanentní volební kampaň. Pak rozhazováním peněz, i na penze - ale ty peníze mu nepatří, že? A sliby, sliby, sliby - na realitu už nezbývá. Snad rostoucím HDP - ale to není důsledkem okamžitého, ale minulého vládnutí a ještě spíš příznivou situací v celé Evropě, na které exportem zásadně závisíme. Řádná vláda, jestliže neřeší okamžitá reálná ohrožení, by měla pracovat pro zítřek: investovat do infrastruktury, investice soukromé podporovat, zlepšovat zdravotnictví, vzdělání, vědy i kultury. A stačí se podívat, co z toho Babišovy vláda plní (reálně, ne verbálně). Odpovězte si sám,Winstone, slušně. Nic! Nic! A k tomu soukromé ostudy vašeho Andreje, střet zájmů, co nemá v civilizovaném světě obdoby. Čapák je banální detail, podvůdek prý v miliardářském světě běžný. Skutečně? A to vše, milý Církvo, říká Babiš je tak špatný, mimořádně špatný premiér. A co si s tím počne jeho paní Jourová, hlídačka právní úrovně EU, Bůh vi.

M. Prokop 14.9.2019 21:08

Otázka je, co to je "až tak".

Skutečně jsme měli i horší premiéry, vesměs z ČSSD. Každopádně Bureš má štěstí, že premiéruje v době (jím nezpůsobeného) růstu. Až ten růst skončí, ukáže se, co vše nám "uvázal na krk" svým populistickým rozdáváním.

R. Gramblička 14.9.2019 7:47

Ty bláho, nebýt článku, úplně bych letos zapomněl na burčák! 8-o

Půjdu si opět koupit pár litrů do Chrámců

M. Klas 14.9.2019 6:21

Hloubáte o burčáku zbytečně, je vidět, že jste se nikdy v obchodě nepohyboval. Cena má jediné kritérium: je zákazník ochoten ji zaplatit? Žádná taková kategorie jako "mravná" a "nemravná" tady není.

V. Církva 14.9.2019 8:30

No, fungující "pravicové" pojetí společnosti znamená svobodu podnikání, ale ne anarchii (to se jmenuje pravěk), proto zároveň musí existovat právní stát a trestání podvodů. V praxi to znamená vyrábějte si co chcete, kvalitní drahé i levné šunty, když je lidi chtějí. Ale na ten šuntovní rohlík co není z mouky se to musí napsat, jinak je to matení spotřebitelů (stánek totiž nefunguje celoročně a tak s ním nemá zákazník zkušenost a neodborník nemusí poznat nekvalitu hned) a toto "pravicový" stát kontrolovat má. Proto už ve středověku máčeli pekaře podvodníky v řece.

Z. Lapil 14.9.2019 9:05

1/ Pan Klas má pravdu: nikdo u mě nestojí s flintou, abych si ten burčák koupil. Tudíž ho kupuju svobodně. Mimochodem - stojí-li hluboko pod stovku, je výrazně levnější než víno hodné toho jména.

2/ Burčák je sice polotovar, ale dost nestabilní. Rychle přestává být burčákem jaksi z podstaty kvašení. Víno koupíte, kdykoliv si vzpomenete. Ale taky se nedá koupit do zásoby, to je pravda.

3/ Je ZÁSADNÍ rozdíl mezi cenou burčáku ve stánku, ať na Staromáku nebo u silnice, a ve sklípku u sudu.

4/ Za dost důležitou mám i skutečnost, že burčák je ze zákonné definice moravského původu. Kdyby byla připuštěna konkurence z Rakouska a Slovenska, třeba by ty ceny vypadaly jinak. Třeba; proto je důležitý svobodný obchod, já ani vy ani Babiš cenu "této" sklenice/lahve "tohoto" burčáku určit nedokážeme.

Já nepochybuju, že to víte, ale nějak mi přišlo důležité to vám i p.t. publiku zopakovat.

A. Pakosta 15.9.2019 9:10

YES (příčí se mi psát kapitálkami slovo "ano") KONEČNĚ na to někdo kápl. Cena burčáku je tržní, to znamená nejvyšší, jakou si prodejce odváží nasadit a jakou je zákazník ochoten zaplatit. Nic víc a nic méně v tom není, burčák je prostě v módě a poptávka je vysoká, tedy i cena. Jediné svinstvo do toho zase vnesla regulace státem, když slovo "burčák" se smí používat jen pro kvas vyrobený z hroznů, které byly sklizeny na území našeho státu. Pokud slovácký vinař (pro neználky: Slovácko je oblast na Moravě) doveze hrozny za Slovenska nebo z Rakouska, pak se zcela totožný produkt musí označit názvem ČZVM, neboli "částečně zkvašený vinný mošt".

R. Langer 14.9.2019 6:11

Já vám nevím, burčák je u nás stejně drahý jako vloni a předloni. Kde tedy žijete, mezi samými zloději? Možná byste se měl trochu zamyslet nad tím, jak se vám to stalo... :-P

L. Písařík 14.9.2019 6:07

Franci, když hnojit, tak hnojit. Když to nejde Čapím hnízdem, budeme hnojit jinde. protože "celý národ ví...."

Kdyby se té zásady drželi zemědělci, nemuseli by mít problém s humusem v půdě - he?;-D