20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

ŠKOLSTVÍ: Ministerstvo zase perlí...

Počet zaměstnanců ve školní kuchyni by se podle ministerstva školství měl řídit počtem uvařených porcí. Vzniká tak další ministerská tabulka, která bude školám něco diktovat. Po pamlskové vyhlášce je to další zbytečná regulace z dílny tohoto úřadu, kde očividně něco nepěkného řádí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lepka 24.1.2017 10:35

Vysvětlení je zcela jednoduché.

Na ministerstvu sedí moc úředníků a aby náhodou někoho nenapadlo se nad tím podivit, produkují zcela nesmyslné údaje a tak obhajují svou existenci. Bohužel se to týká obecně všech ministerstev, de facto všech úřadů.

V. Kain 24.1.2017 11:13

Re: Vysvětlení je zcela jednoduché.

Podobné hovadiny přicházejí z Bruselu,ale v mnohem větší kvalitě.(bohužel)Valachová skončí jako ministryně stejně jako Marksová.Potom se snad věci vrátí k normálu.

A. Alda 24.1.2017 13:37

Nemáte pravdu.

Když necháte úředníky na pokoji, za chvíli se ani nevšimnete, že nějací jsou. Ty problémy vytvářejí politici, nikoli úředníci. Jsou to politici, kdo mají "nápady", které pak musí úředníci odadministrovat.

Jinak nutno podotknout, že úředníci jsou nejpokrokovější vrstva lidstva. Byli to úředníci, kdo si vymysleli psaní a počítání, vzdělávání a kulturu, právo a pořádek... Byli to úředníci, kdo umravňovali mocné v jejich bezuzdnosti tím, že i bez drancování a plundrování jim dokázali dodat od porobených a podmaněných požadované bohatství, byli to úředníci, kdo bránili panstvu zbídačovat a vyhlazovat poddané obyvatelstvo a nutili je, aby se o ně starali jako ovčák o stříhané ovce...

Otevřete dějiny na stránce Uruk a tam to všechno začíná, tam se to dočtete.

P. Švejnoch 24.1.2017 14:32

Re: Nemáte pravdu.

No, tak tohle už je poněkud humoristický náhled na věc, ne? :-)

Už první souvětí je nesmysl - žádný referent odboru životního prostředí, stavebního či živnostenského úřadu (to jen abych vyjmenoval ty nejpopulárnější buziče a prudiče) není podřízený Sobotkovi či Babišovi - je tem celá škála nadřízených, vyžadujících buzerování z důvodů, které jsem popsal výše.

Také představa, že úředník (= námezdná síla, zaměstnanec) koriguje svého zaměstnavatele, je poněkud vymykající se běžnému schématu.

A tvrzení, že nejprve musel být jmenován úředník, aby mohlo vzniknout písmo, no, k tomu už vážně ani není co dodat... :-D