2.6.2023 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

SKANDÁLY: Hlavním viníkem Mynářových průšvihů je Miloš Zeman

Mynář jaksi nepochopil, že je rozdíl mezi soukromým podnikatelem a pracovníkem státní správy a obojí si spojil v jedno. Něco ve stylu Sám sobě s.r.o. On se domníval, že je nedotknutelný a může vše.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Rybnická 4.3.2023 23:47

Skoro půl století bez jakýchkoli morálních hodnot. vypnuty hodnoty po staletí zastupované církvemi, často šlechtou, stovkami zámožných továrníků, a jednotlivců, charitativní činnost, angažované řádové sestry, milosrdní bratři a více a více. Dokonce i někdo jako Beneš a manželka podpořili v různých případech nezaviněně do bídy upadnoucí občany.

Ale půl století zřejmě udělá své. pokřiví charaktery, jak hradního pána tak jeho sluhy.

Věřme tedy že to nebude trvat zase pár století než se z toho dostaneme. V okamžiku trochu svítá.

P. Diviš 5.3.2023 11:44

K morálním hodnotám potřebujete instituce?

H. Rybnická 5.3.2023 12:20

Já ne, ale postkomunistické země ano.

P. Diviš 5.3.2023 15:24

Morální hodnoty v institucích budou vždy jen odrazem morálních hodnot v lidech.

O. Seliger 4.3.2023 20:50

Kam se hrabou celý hrádky na Hradě na legrácky nejlepšího premiéra ODS Mirka Topolánka. To byly časy jeho páníčka pandurovýho Dalíka, bez něhož by Topol nebyl vůbec nic !!! Jen nastoupil letěl si vládním speciálem na lyžovačku. Pak ta Černýho Vondrova Entropa, co zaplatil Babiš. A jak to Evropě osladíme. A přítel Berlusconi, ale také III.energobalíček, kdy odborníci poukazovali na budoucí průšvihy unijních debilních nápadů, na které únie dojela v roce 2021 krachem burzovní neviditelný ruky energotrhu a kdy CZ ERÚ pevný ochránce spotřebitelů, selhal na celý lajně. A také další privatizace, také army matroše, což žádnou kontrolou, skončilo možná mankem, výbuchy muničáků u Vrbětic. A s největší pravděpodobností, to naformulovala BIS jako zlovolný akt neobyčejně výkonných Pata a Mata z Širé Rusi. Což konečně přispělo k vyrovnanému stavu diplomatických pracovníků a zároveň k energodrahotě a fialovic ;-(inflací.

V. Vlk St 4.3.2023 18:55

Autor je b_l-b .Mynář to odsíral proto, že protizemanovská hysterická banda na Zemana nic nemohla najít a asi by to ani neprošlo a tak se soustředila na lidi kolem něj. Kdyby byla pravdivé jen 1% z toho, co na Mynáře všichni kydali ( pak to bylo vždy odloženo anebo se ukázalo, že o žádný trestný čin nešlo) , tak by Mynář už dávno seděl. Lidské nuly tady blijí ....

J. Jurax 4.3.2023 22:21

No, neseděl. Ono ručka ručku myje. Kancléř si jenom trošku přikrádal, no a?

Není náhodou kancléř dodnes bez prověrky, požadované pro jeho funkci? Asi on sám i jiní vědí proč.

I. Kučerová 5.3.2023 12:10

Pan generál prověrku má?

P. Diviš 5.3.2023 15:24

Zajisté.

J. Jurax 5.3.2023 20:46

Má.

P. Diviš 5.3.2023 11:46

Pravdivé to je, spíš lze předpokládat, že se zatím neví vše.

Mynář by neseděl, Zeman by ho amnestoval. Na to je naděje až teď, protože do lochu Mynář nepochybně patří.

J. Majzlík 5.3.2023 23:53

Zeman jako jeden ze spolutvůrců našich současných poměrů, jako oběť sebeklamu, že se bude držet jedné linie i v době, plné importovaných i vnitřních otřesů, jako člověk, často odolávající realitě dne i malicherným útokům tisku, jako osoba, vytrvale zesměšňovaná estrádními pseudoumělci, rád si pamatující i zapomínající. Zeman jako potrava pro budoucí bakaláře i magistry i jako cvičný boxovací pytel.

Zcela nestranně je nutno po dnešní debatě s M. Zemanem nutno připomenout žalování na Mynáře ohledně odstřelu jelení zvěře v L. oboře. Současně si každý průměrný TV divák občas poslechne stesky lesníků o přemnožení lesní zvěře a o souvislosti se škodami na porostech a o problémech s genetikou uzavřeného společenství. I Mynář by si měl při hodnocení výkonu jeho úřadu zasloužit trochu spravedlivosti, a to i v případě, kdy se na něj naleznou nějaké sporné prohřešky.

J. Černý 4.3.2023 18:06

Od zastupitele ODS to je dobrý vtip. Mynář není anděl, ale že se novináři nezajímají třeba o miliony co tečou do Fialovy neziskovky, kde jsou údajně zaměstnaní i jeho synové . ;-D

J. Jurax 4.3.2023 22:23

Budou se - možná - zabývat, až Fiala půjde od válu a ztratí krytí.

C. Berka 4.3.2023 14:22

https://www.hrad.cz/cs/pro-media/vyvracime-dezinformace-1

P. Diviš 4.3.2023 16:35

Informace z Hradu? Radši počkám, až se tam vymění manšaft.

V. Braun 5.3.2023 23:37

Docela by mne zajímalo, proč tam je ticho po pěšině o těch stromcích, že by to nakonec byla pravda?

P. Brich 4.3.2023 11:56

"Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský už dříve uvedl, že považuje Miloše Zemana za přítele, ale nikdy nepochopí, proč na Hradě drží to strašné trio Mynář, Ovčáček, Nejedlý, ..."

Předcházelo výroku proti Agrofertizaci Hradu.

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský není soudce, ale politruk!!

J. Farda 4.3.2023 12:12

Výrok "... že považuje Miloše Zemana za přítele, ..." - zřejmě platil v době, kdy ještě Pavel Dostál mohl Zemanovi říkat Bimbo. Dostál umřel dřív, než mohl upadnout v nemilost ... :-(

J. Vorlický 4.3.2023 12:21

Pan Rychetský není ani soudce, neboť Ústavní soud není soud v normálním slova smyslu. Je to údajně speciální česká soudní instituce. Tak si aspoň hraje na politika politruka. Pan Zeman si zase hraje na soudce a vše pak hlídají orgány moci veřejné pomocí metodických pokynů a prováděcích předpisů. Všichni se tváří velmi vážně -takový důstojný kocourkov.

J. Vorlický 4.3.2023 12:42

. . . ještě dodám, kdyby se někdo ptal, kdo tedy pan Rychetský je:

Je to zřejmě vysoký státní úředník, který má výhodu v tom, že si sám rozhoduje co bude dělat a kolik za to dostane. Jako státní úředník by do politiky tedy neměl mluvit, ale to mu zase umožňuje instituce, které předsedá. A protože ta instituce není soud - nejspíš tedy jakýsi speciální úřad, a on jí předsedá, tak prostě rozhodne (nejraději pomocí nějakého prováděcího předpisu), že prostě do politiky mluvit může a bude!

Nevím, co se na tom panu Brichovi až tak nezdá?

P. Diviš 4.3.2023 16:36

Asi už to nasralo i jeho. Ne, že bych se tomu divil.

L. Novák 4.3.2023 10:06

Několik dní před příchodem týmu zvoleného prezidenta Petra Pavla vyslal hradní kancléř Vratislav Mynář svého úředníka Jana Nováka na služební cestu do Londýna. Jejím účelem je prohlídka Buckinghamského paláce. Cestu hradí prezidentská kancelář.

Šéf Správy Pražského hradu Jan Novák se obrátil v předchozích dnech na kancléře Vratislava Mynáře s požadavkem, aby mu Hrad umožnil cestu do Londýna. Mynář nápad posvětil, a Hrad tak jeho podřízenému zaplatil služební cestu. ...

https://denikn.cz/1094237/sluzebni-cesta-last-minute-mynaruv-podrizeny-se-jel-podivat-na-prohlidku-buckinghamskeho-palace/

I. Širůček 4.3.2023 10:26

Neměl ho raději poslat na prohlídku Kremlu?

J. Černý 4.3.2023 18:09

Kdo vyslal Pekarovou s manželem na koupačku do SAE ? ;-D

M. Valenta 4.3.2023 9:58

Obávám se, hradní lumpárny budou pečlivě inventarizovány a tím to skončí.

P. Brich 4.3.2023 11:58

Pečlivě inventarizovány budou proto, aby se nepomíchaly s budoucími lumpárnami:-P

J. Jurax 4.3.2023 22:25

A s minulými taky. Pořádek musi bejt!

J. Ptáček 4.3.2023 9:34

Je to tak, hlavním viníkem (nejen) Mynářových průšvihů je Miloš Zeman. Pětiminutový rozhovor s tím primitivem měl Zemanovi otevřít oči před jeho jmenování kancléřem. Jestli někdo z nich na toho druhého něco ví, nelze vyloučit. Jméno Mynář lze hravě nahradit jmény Balák nebo Ovčáček se stejným výsledkem. Je překvapivé, že jediné jméno, Martin Nejedlý, mně tam nepasuje.

J. Vorlický 4.3.2023 9:15

Je-li panu Pánkovi (a asi i jiným lidem) zřejmé, že pan Mynář zneužíval nejen státní peníze, ale i majetek (což chápu jako, že kradl), pak to musí být zřejmé i policii. Očekával bych tedy, že během dvou tří týdnů bude pan Mynář řádně obžalován z rozkrádání státního majetku a postaven před soud. Jinak to jsou všechno jen další pindy ala kauza Babiš pro pobavení některých občanů.