Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

JP

Máte pravdu paní senátorko, právě proto žádný senát nepotřebujeme. Přetvoření senátu nejde realizovat, to tvůrci ústavy pečlivě ošetřili výměnou 1/3 členů volbami, takže i kdyby byli zvoleni 1/3 racionáálné lidé, vše zůstane při starém. Senát stejně bude při změně systému rozpuštěn a vypuštěn.

ZJ

Řekl bych, že o nepodstatných věcech - zástupných problémech - se debatuje v Poslanecké sněmovně ještě o mnoho více.

PU

P98a14v14e16l 33U32r47b70a20n

12. 6. 2024 11:30

Slyšel jsem, že seriál "Jistě, pane ministře" je v Británii vnímán jako satira. Nikoli jako zobrazení kýženého stavu, kdy státní správa jakž takž funguje.

MK

Satira,o které každý Angličan věděl, že je v podstatě pravdivá. Jak to tam maj blbý dneska vidíme,zlatej Humprey.

MV

Jasně. Identický případ řešit 100 x samostatně je výhodné pro advokáty, extrémě zdržující pro soudy a finančně a časově náročné pro občana.

MK

Něco jako každoročně opravovat nově postavené silnice.

KA

K76r50e23i29d69l 72A46.

12. 6. 2024 8:20

Vzhledem k tomu, že podle našeho ústavního soudu pohlaví není pohlaví, vzhledem k tomu, že u mezinárodního soudu je Izrael obžalován z genocidy (kvůli údajným genocidním výrokům politiků), zatímco Hamás, který má genocidu ve své zakladatelské listině nikdy obžalován nebyl, tak si říkám: Co nás má ještě překvapovat? Takovéhle věci pak mohou vypadat skutečntě jako prkotina.

Foto

Spoustu progresivistů šokuje, že např. bývalí "východní Němci", kteří zažili totalitu a nechtějí si ji zopakovat, tak volili jinak než kavárensko - progresivně zmasírovaní "západní Němci" a kavárenský Berlín.

Tak jako u nás kavárenští progresivisté, kteří jsou už třicet let od školy zmasírovaní, tak za totalitu považují tak leda vraždu Milady Horákové. Vůbec neví, že totalita má tisíc podob, třeba jako mazání profilů. Nebo každého, kdo nechce rovnou spálit Rusko na popel, označit jako ruského švába nebo Putinova agenta.

Ona právě ta Milada Horáková byla také označena jako agent, ale "Západu".

Foto

Popravdě fungování Senátu mě vůbec nepřekvapuje. Také jsem nikdy do Senátu nevolil. Proč bych také měl?

IK

No myslím že by si měl proč? protože tam to buď zákon schválí nebo neschválí, ale musí tam být lidé pro které ten zákon je. Pro ty co za to co nahoře vymyslí za peníze ze st. rozpočtu tak tam být nesmí ,nesmí tam být lidé z obcí starostové hetmani, a státn učitelé lékaři ze st. nemocnic.- Protože to jsou všechno zákony na vybírání peněz od nás a oni si to tak vymysleli po dobu 10 15 let aby to měli to jejich vládnutí usnadněné. Zjrátka je senát potřeba ale musíme tam být my soukromí podniktelé malí velcí, živnostníci, a my všichni ostatní co nakupojeme a žijeme spotřebováváme elektriku a zaměstnanci podnikatelů OSVČ .

RS

Pi. senátorka od definice TC očekává, že pachatele odradí ...? To musela být, chudák, v praxi chronicky frustrovana. Odstrasujici funkci trestních řízení sabotují hlavně směšné tresty.

Že se mohou davidci proti Goliášovi spojit je v pořádku, jeden z mála posunu k lepšímu.

Foto

To chápání, to je problém, že.

NE! "Pi. senátorka od definice TC očekává, že pachatele odradí ...?"

Neočekává. Poukazuje na blbost a zbytečnost takové novelizace. Ale diskuse k tomu byla jistě dlouhá a nadmíru "odborná".

Foto

Kdyby těm nepodstatným věcem věnovali místo hodin jen minuty a byli by bez práce. A někdo (jako podnikatel Baťa) by mohl přijít s nápadem, že by se dalo ušetřit na zahraničních cestách a senátoři by normálně pracovali a schvalování té trošky zákonů by zvládli jen takbokem třeba vneděli navečer.

MK

Andorra na to vyzrála - tam se schází parlament jen jednou ročně, v nevytopené místnosti. A když jsem tam byl naposled, všechno tam fungovalo skvěle.

VN

Senát v ČR je užitečný stejně jako Evropský parlament, a to velmi. Pro jejich členy a aparáty, jako výtahy ke snadnému nabytí majetku.

Foto

Bohužel o politice jako nejsnadnějším výtahu k nabytí moci a peněz je to všeobecně známo již několik století. Proč by jinak např. do Senátu lidé kandidovali?

JM

Není neobvyklé, ale ani podivné, že každý dělá to co nejlépe umí, nebo co ho baví a co ho taky dobře uživí. Ani senátoři nejsou vyjímkou.

Foto

Když je to takhle, tak toho senátoři moc jiného neumí.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz