Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seP86e93t30r 42D57o45l10á88k
Předluženost států se musí smazat vyšší inflací, jiná cesta neexistuje, vlády si to uvědomují, proto jim nějaká rozpočtová pravidla jsou u něčeho....proto v ČNB mají Michla.....zbylá střední třída má peněz jako hnoje, takže že nás čeká vyšší inflace je jistota....nadnárodní elity však toto nepálí.
P41e28t95r 89H32a21t55i20n91a
Víte, ta úvaha je pravdivá jen zčásti. Totiž, aby šlo využít inflace ke smazání starších dluhů je sice možné, ovšem a pouze, pokud se během té inflace nevrší další.
F10r19a52n92t93i10š93e82k 25N47a96v32r41á19t79i90l
Vláda má několik možností:
1. Podobně jako fialová vláda švindlovat a za pomoci progresivistických médií předstírat, že dodržuje rozpočtová pravidla.
2. Zkrouhnout státní rozpočet a začít šetřit na investicích do dopravy, energetiky a dalších oblastí důležitých pro chod ekonomiky.
3. Klidně dál rozhazovat miliardy, protože to tak dělají všechny eurovlády, které tak na bruselské směrnice kašlou.
4. Přiznat pravdu o překročení limitu a postupně bez hurá akcí překročení stahovat.
Hlavně si ale nevšímat pokřiku komentátorů, kteří všechno ví, všude byli a to nejméně dvakrát. Kteří předkládají protichůdné recepty a problém by vyřešili levou zadní, kdyby to uměli.
P21r84o33k38o82p 13P46r31o45p42e29s
Nepochybně dojde na bod 1, jen s jinými médii, než progresivistickými.
Na bod 2 ne, na bod 3 ano, na bod 4 vůbec ne.
Následek bude rostoucí zadlužení, ještě větší korupce a časem buďto inflace, nebo krach podobný řeckému.
P57e50t37r 19H65a12t69i35n78a
No jistě, jenomže, tady je nutno rozlišit dvě věci.
1) To že státní dluh skutečně dlouhodobě roste - a žádná, žádná vláda ho nesplácí tím způsobem aby došlo k jeho redukci. Tedy - aby se někdy podařilo vytvořit rozpočet s přebytkem a tento přebytek pak vláda použila na splácení toho státní dluhu, z dřívějška I toto už je politická fikce sama o sobě,
Takže - a sorry, státní dluh se skutečně nesplácí , ať je v té vládě kdokoliv.
A až tedy potom je ta druhá věc, kterou sice vymyslela už předešlá Fialova vláda ale používá ho nyní i Babišova
Totiž a skutečně - rozdělení toho každoročního deficitu na veřejný - viditelný - to je ten co se prezentuje veřejně a v médiích. A pak tu druhou, neveřejnou, která se už tak neprezentuje - nicméně dohledat jde taky, pokud to někoho víc zajímá .
Nicméně a samozřejmě, stát dlouhodobě nesplácí a splácet nebude, ani jednu z těch částí..Ať je v té vládě kdokoliv.
V71l91a93d35i58m41í97r 12V66é10r19o25s98t41a
a z toho dluhu taky není potřeba platit těch 100 miliard úroků ne?
J10a69n 85Č62e26r15n15ý
Poraďte to USA,Francií,Itálii nakonec Německu
P71a58v66e73l 35K74o19z87e65l38s48k54ý
Tak je čas je po Fialovi a jeho vládě začít bez milosti vymáhat. Těch 2,4 bilionu budou muset vytáhnout z vlastních kapes!
Z21d27e28n90o 96J79a50n15e44c64e45k
zajimave je, ze to musi pouze Babisova vlada a ne ta minula.
Neni to srani si do vlastni huby, Fialky ??
V32l13a57s18t37a 48M79o49k52r29ý
NO TAK K TOMU
je nutné,
nerozhazovat zbytečně a nesmyslně peníze a začít i šetřit,
ŽE
J72a10n 43Č36e61r33n66ý
Nevyhazovat za nesmyslné zbraně
K88a23r10e70l 70U70r87b23a80n78e88c
dovky.cz/
A=
Jiri Erben
7. 5. 2026 10:44
Kam odtéká nejvíc peněz, si můžete na pár kliknutí zjistit sám - není to tak těžké, například zde:
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2026 -38.
A zjistíte, že z celkové sumy výdajů 2 427 837 146 587 Kč směřuje 722 240 600 000 (třetina rozpočtu) na starobnídůchody, 207 055 193 645 na základnía střední školství, 157 700 000 000 transfery ostatním ústředním veřejným rozpočtům (neptejte se mě, co to znamená), 125 604 820 328 na výstavbu silnic a železnic, .109 966 880 286 na úroky a poplatky dosavadního státního dluhu, 71 000 000 000 členský odvod do EU atd.
+0
-0
možnosti
reagovat Načíst další
V82l75a10d70i17m23í44r 70Č76e65r80m49á85k
Ovšem není zde uvedeno, kolik set miliard ročně odtéká z ČR na dividendách k našim spojencům do EU....
P88a94v34e48l 27S84u64r45a
" .... milé děti a vnoučátka, myslete hlavou a ne jako Alena Schillerová ....
A čím tedy paní ministryně myslí ?? (... já bych věděl ....)
J55a83n 25Č30e63r73n61ý
Čím myslel.Stanjura ? To je záhada
D42u69š93a55n 69P90o66l76a29n12s91k30ý
Všechny vlády se zatím chovaly nezodpovědně. Jen mám pocit, že Babiš zařadil vyšší kvalt.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz