27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Západ už zachránit nelze

Šedesátá léta byla pro mladého inteligentního člověka fantastická. V roce 1964 vyšel měsíčník Tvář, první nekomunistický časopis, rok co rok vycházely zajímavější a méně cenzurované knížky, především beletrie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Podracký 26.8.2018 20:46

Výborný článek

Není co dodat.

J. Kanioková 26.8.2018 20:12

Kde vidíte jakési "vychvalování" křesťanské civilizace?

Vždyť jde především o to, že nepatříme k ŽÁDNÉ jiné civilizaci než k té anticko-křesťanské. A je spolu s naším územím naším dědictvím. A naší povinností je o to pečovat, tak jako o budoucnost dalších generací našeho "klanu".

KAŽDÁ civilizace má své skvělé i horší období, nejen v současnosti. A žádnou jinou civlizaci, zvláště muslimskou tady nechceme. Natož nějaké mísení.

V. Braun 26.8.2018 16:02

On ten svět přece jen nebude černobílý

Pokud si pamatuji tak ta vychvalovaná křesťanská civilizace vedla ke dvěma světovým válkám, takže nějaké nedostatky měla také.

P. Portwyn 26.8.2018 13:16

Re: Vzpoura

Jo, přesně tohle myslím.

U nás šlo o smysluplný politický pohyb. Tam šlo o mnohdy nesmyslný protest pro protest.

P. Portwyn 26.8.2018 13:14

Re: Vzpoura

Já snad ani nepovažuju pubertální vzpouru za ideály... ty se hledají dodatečně, aby se odůvodnil pud k destrukci ;o)

B. Lukáš 26.8.2018 11:53

Chmurná předpověď.

Evropa stala staletí na křesťanství a rodině. Ony byly hlavními svorníky společenství státních útvarů z nichž vycházely osobnosti s charaktery udržující společnost pohromadě, aby se nerozpadla a rozvíjela. Novodobý kulturní trend "pokrokářů" starý a osvědčený způsob života bourá, ideologii křesťanství i rodiny považují jak metody zastaralé a překonané.Výsledek jejich činnosti nenechal na sebe dlouho čekat. Nízký počet rozených původních obyvatel Evropy je varující , doplňují ho imigranti zemí Islámu, v menší míře obyvatelé nepřizpůsobivých. Jejich ženy nejsou pod vlivem fanatických feministek a novodobých scestných multikulturních hnutí. Mají životní poslání být především matkami a plodit děti, aby jejich rody nevyhynuly. Jak to dopadne viz :

https://www.youtube.com/watch?v=74iYg1SQREo.

.

M. Mikulec 26.8.2018 11:28

Re: Pokud si co geront pamatuji,

Hehe, tak jak je možné, že ve své moudrosti sestavila EU vyšší rozpočet, jako by měli 30 členů =a všechny plátce? Neuhnou ani o milimetr.

P. Grigar 26.8.2018 9:42

Re: Pokud si co geront pamatuji,

.. s tím souhlasím, také si to pamatuji. Sand jen k těm dopadům pro obě strany.. posuzováno čistě pragmaticky, proč se Brusel tak brání odchodu Británie, čistého plátce?

"Po odchodu Velké Británie z Evropské unie by v rozpočtu EU mohlo chybět 20 miliard eur (526 miliard korun), nechal se slyšet evropský komisař pro rozpočet a lidské zdroje Günther Oettinger. Británie do rozpočtu jakožto čistý plátce přinášela deset až jedenáct miliard eur ročně. Vzhledem k novým iniciativám v oblasti obrany a bezpečnosti však bude „díra” po Británii až dvojnásobná."

J. Farda 25.8.2018 23:23

Pokud si co geront pamatuji,

tak v době stávky anglických havířů, co reakci na ekonomická opatření Margaret Thatcher, bylo do Británie dováženo v rámci stávkazectví polské uhlí, a děti britských havířů byly dováženy na prázdninové tábory, o jiných soczemích mi žel neznámo, do ČSSR. Summa summárum, můj dík Británii za Churchilla a za Thatcher. O dopadu Brexitu na obě strany si dnes predikovat, byť s těžkým srdcem středoevropana, sorry jako, :-( netroufám ... :-(

P. Grigar 25.8.2018 21:57

Re: Vzpoura

..chybou je předpokládat nějaké ideály u někoho, komu jde jenom o vlastní prospěch, i když vše maskuje právě za ty ideály. Celé to stojí na leninském principu výlučnosti revoluce či pokroku, říkejte tomu jak chcete. Hybatelé pokroku přece nemohou řešit otázky prostého přežití, oni jsou vyvoleni (sami sebou) k vyšším úkolům, k orientaci úsilí mas. Určují směr.

Je načase posoudit prospěšnost jejich knížecích rad a odmítnout je.

J. Kanioková 25.8.2018 21:30

Výborný článek,

J. Kanioková 25.8.2018 21:29

Ano,fňuk

V. Pavelka 25.8.2018 16:31

Re: Vzpoura

Mao ce tung , poslal sfanatizovanou mládež na vlastní rodiče ,učitele,a vše co bylo starší než on,říkalo se tomu kulturní revoluce.I Pařížská omladina v ruce Maovy verše a chtěla na barikádách škol sociální spravednost . Pak sedla na svoje skůtry a citroeny a jela se navečeřet a vyspat ,ke svým buržoazním Rodičům .Kousek na východ obsazovali Rusové Československo! a lidi utíkali na západ ...zasranej socialismus a jeho varianty !

M. Prokop 25.8.2018 15:18

Dost dobrý.

.

S. Donát 25.8.2018 14:12

Hodně depresivní čtení

Konec evropské civilizace tak, jak ji známe. Zajímavé časy na nás :-(

M. Mikulec 25.8.2018 10:07

Re: Je v tom

Spíše hořkosti nad tím, že na Západě není v pořádku už nic.

K. Janyška 25.8.2018 9:42

Ale no tak. Jen vaše iluze možná.

Civilizace a spontánní řád lidského světa se nás, lidí, na nic neptá. Plně jim podléháme. Vždyť tzv. pravidla správného chování spontánním řádem evolučně vyprodukovaná, tvoří naši mysl... Dzp.

J. Cyrany 25.8.2018 8:32

Je v tom

spíš maličko hořkosti nad plynoucím časem , že ?

P. Portwyn 25.8.2018 8:26

Vzpoura

"V jejich antidiskriminačním úsilí vidím nenávist vůči většinové čili normativní civilizaci Západu (...), jež nutně vede k anarchii."

Ano, to je ten "svěží vítr mládí". Člověk v pubertě odmítne to staré, aby z toho časem vyrostl, a zjistil, že ne všechno, co bylo, je špatné. Říká se tomu "dostat rozum" :o) Něco z toho nového přetrvá, a tohle "něco" posunuje vývoj vpřed, ale to staré zároveň stabilizuje společnost.

Problém je v tom, že tihle "puberťáci" z toho nevyrostli, a uchopili moc. Chybí protiváha, tudíž mají možnost učinit to, co se skutečnému puberťákovi ani nesnilo: opravdu zrušit všechno, co bylo.

M. Bouček 25.8.2018 8:05

Pochmurné

Pochmurné. Katastrofické scénaře se obvykle naplňují.