6.3.2021 | Svátek má Miroslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Cícha 17.1.2021 19:35

K tomuto textu mohu dödat ještě to, že je namístě vážit si národa, jehož příslušníci mají smysl pro humor a umí si ze sebe dělat legraci. Ne nadarmo jsou nejskvělejší a snad nepočetnější právě židovské anekdoty!

V. Podracký 17.1.2021 16:35

Abychom začali od začátku, musíme připomenout, že Palestinci byli z velké části z území Izraele vyhnáni v r. 1948. Potom žili v uprchlických táborech v okolních zemích, které je používaly k útokům na Izrael a uměle udržovali jejich nenávist. Ti lidé se nenaučili pracovat, stali se z nich profesionální teroristé. A to je hlavní problém, který se vždy vynoří, když se objeví nějaké "usmiřování". Musíme si ovšem uvědomit, že tito Palestinci původně nikomu nic špatného neudělali, pouze překáželi, nebyli tedy vyhnáni na základě nějakých zločinů jejich etnika.

H. Lukešová 17.1.2021 18:49

A to se právě mýlíte. 1) Tzv. Palestince většinově nikdo nevyháněl, odešli na výzvy okolních arabských států, kteří proti Izraeli začali vyhlazovací válku. Naopak Izraelci velkou část palestinských Arabů přemlouvali, aby neodcházeli, když odešli, jejich problém.

2) Palestinští Arabové začali s teror proti židovskému obyvatelstvu již od 20. let 20. století, pogromy z let 1921, 1929 masakry Židů v Hebronu a v Jeruzalémě, 1936-1939 Arabové zabili během své vzpoury stovky Židů a během WW2 kolaborovali s nacistickým Německem a plánovali genocidu palestinských Židů. Takže palestinští Arabové jsou vinni válečnými zločiny podobně jako Němci, viz příklad jeruzalémakého muftího Husseiniho.

H. Lukešová 17.1.2021 20:05

.........začaly..........

jeruzalémského

K. Křivan 17.1.2021 19:03

"..Palestinci původně nikomu nic špatného neudělali,.."

Dovolím si odporovat. Nejdřív prodali Židům půdu, a když ti měli úspěch, tak jim poráželi stromy a zabíjeli kibuzníky. Takže nic špatného ? Paní Lukavská by nám mohla napsat přehled řádění arabů v době mezi válkami.

H. Lukešová 17.1.2021 19:05

Děkuji, nějaké články se o tomto tématu protižidovském běsnění Arabů proti židovskému obyvatelstvu psala.

K. Křivan 17.1.2021 15:54

"..Izrael ošetřuje zdarma ve svých nemocnicích Palestince, kteří jej nenávidí .."

To je ovšem hloupost, proto že Israel tím nic nedokáže. I kdyby se stavěl na hlavu a odstrkával se ušima, i kdyby palošům prrrdel pozlatil, nenávist v nich zůstane. Jedinné co tu nenávist z nich vyžene je kulka mezi oči.

V. Petr 17.1.2021 15:55

R^R^R^

M. Šejna 17.1.2021 10:22

Ach jo, to je zas ideologická agitka od poslankyně ODS.

Mě by zajímalo, kdo u nás nenávidí Izrael?

Když je prý za tou nenávistí levicový pseudohumanismus, tak kdo konkrétně to je? A prosím jmenovitě, tedy osoby nebo partaje.

Pokud jde o palestinskou samosprávu, tak tady opět paní poslankyně z ODS předvádí svou ideologickou rozpolcenost. Na jedné straně uznává tuto samosprávu, ale její financování kritizuje.

Podle mě by palestinská samospráva neměla vůbec existovat. A pravicová ODS by to měla jasně deklarovat. Jenže na to nemá ODS koule. To se radši chová v tomto ohledu levicově pseudohumanisticky.

Palestinská území (Gaza a Západní břeh) by měla být nedílnou součástí Izraele a Palestinci tam žijící by měli mít izraelské občanství.

Pokud si ale hrajeme na to, že Gaza a Západní břeh jsou Palestinou a máme tu dokonce jejich velvyslance, pak nám nezbývá, než tuto pitomost financovat.

M. Valenta 17.1.2021 10:42

Černochová se vlamuje do otevřených dveří, v tom máte recht, ale vypustit dva miliony potenciálních teroristů vybavených občankou mezi obyvatelstvo, to by nedopadlo asi moc slavně.

M. Šejna 17.1.2021 14:42

pane Valento,

velká část Palestinců z Gazy a Západního břehu jezdí pracovat do Izraele. Takže jsou tam vypouštěni každý den.

V. Povolný 18.1.2021 12:26

Máte naprostou pravdu. Palestinci jsou rádi, když je Izrael zaměstná. Pokud si ovšem myslíte, že kvůli tomu přestanou Izrael nenávidět, tak se hluboce mýlíte.

H. Lukešová 17.1.2021 10:49

U nás nenávidí Izrael např. ultralevičáci na Britských listech, Deníku referendum, A2Larmu...Stačí si přečíst jejich články.

Jinak naprosto s Vámi souhlasím, v Zemi izraelské by měl být existovat pouze Stát Izrael s poskytnutím občanství palestinských arabských obyvatel. Souhlasím bez výhrad.

J. Kadeřábek 17.1.2021 13:14

No všichni co souhlasí s politkou EU, tedy socialisti především.

K. Křivan 17.1.2021 16:06

Paní Lukavská, Israel by si měl pečlivě vybírat koho vyznamená propůjčením občanství. Pochybuji že se mezi paloši vůbec někdo najde, který by byl něčeho takového hoden ? Byl by to vůbec ještě Arab ?

K. Křivan 17.1.2021 15:56

Palestinci tam žijící by měli mít izraelské pohřební papíry.

V. Petr 17.1.2021 15:57

Proč bychom tu pitomost museli financovat??? Financuje snad někdo nás???

M. Grundmann 16.1.2021 21:56

Obávám se, že asi není možné se vyhnout asimilaci po dobu 2000 let a přitom se nechovat způsobem, který by ostatnímu většinovému obyvatelstvu vadil. Asimilace je přirozený proces, kterému se jen těžko dá zabránit. V Evropě došlo k asimilaci všech dávných menšin. Bez ohledu na náboženství a kulturu těchto menšin.

Současní Židé se asimilují do západní společnosti a je otázkou, za jak dlouho s touto společností splynou.

Sionismus má smysl.

H. Lukešová 16.1.2021 22:43

S poslední Vaší větou naprosto souhlasím. Sionismus má smysl a zachránil židovský národ. Prvním sionistou nebyl Theodor Herzl, ale z pohledu náboženských sionistů to byl Mojžíš, který vyvedl zotročený židovský národ z egyptského otroctví a zavedl je do Země izraelské, leč Mojžíš mohl už jen spatřit tehdejší Zaslíbenou zemi, tam již nevstoupil.

Zakladatelem náboženského sionismu byl Avraham Yitzchak Hacohen Kook, ten spojil sekulární sionismus s ortodoxním judaismem. A sionismus s judaismem přímo souvisí, neb celý Starý zákon zvaný Tanach mluví o vztahu Země izraelské (Eretz Yisrael) a Lidem izraelským (Am Yisrael) a Tórou izraelskou.

A i sekulární sionisté judaismus tolerovali, sám socialista David Ben Gurion, otec zakladatel Státu Izrael řekl, že "socialismus je pro nás stejně důležitý jako Bible".

Nejvíce asimilaci podlehli američtí Židé? Proč? Opustili myšlenky judaismu a sionismu ve prospěch neomarxistického progresivismu. A asimilace znamená genocidu ducha, co zbyde s židovské kultury, která odmítne judaismus a sionismus? Vůbec nic, takový Žid přestane existovat jako Žid. Hitler a nacisté prováděli násilnou genocidu těla, asimilace znamená genocida ducha a ta nakonec Židy zničí také.

M. Grundmann 16.1.2021 23:13

Asimilací však Židé přispějí k prosperitě ostatních národů. Sami sice zaniknou jako samostatná entita, jejich děditství však bude žít dál.

H. Lukešová 16.1.2021 23:23

Co z dědictví? Nejdůležitější je přežít jako národ, proto považuji asimilaci za velmi zhoubnou a pro židovský národ likvidační. A hrdí Židé prospějí světu v Izraeli, který vyniká na poli vědy, zemědělství a průmyslu.

K. Křivan 17.1.2021 16:14

Nejlépe byli němečtí Židi assimilováni za cisaře Vilíka a pak za Adenauera a Kohla. Myslím že v předválečném Československu byli taky velice dobře integrováni.

H. Lukešová 17.1.2021 18:52

Ano a co jim to pomohlo? Pro antisemity byli jen Židé, typický židovský asimilant a odmítač sionismu byl Karel Poláček a byl zlikvidován v Osvětimi a prolítl komínem jak ti chasidští Židé z ulraortodoxního štetlu.

P. Moravčík 16.1.2021 23:37

Som presvedčený, že kým budú Židia musieť čeliť ľubovoľnej hrozbe, neasimilujú sa. Jedine taký postoj im zaručí prežitie a perspektívu ďalšej existencie. Možno jednotlivci, ale určite nie Židia ako národ.

M. Grundmann 16.1.2021 19:31

Hlavním problémem legitimity Izraele je neuznání nároku nějakého národa vrátit se po 2000 letech na nějaké území obývané svými předky a toto území znovu ovládnout. Takový nárok neuznává v podstatě nikdo. Židé jsou tedy vnímáni jako kolonisté, kteří vytlačili domorodé obyvatelstvo v Palestině a ovládli jimi obývané území.

Levicová hnutí navíc neuznávají materiální aspekty života a zejména princip dědičnosti a přínos pracovitých Židů je pro ně nepodstatný. Levice navíc nevidí žádný rozdíl mezi různými lidmi a ani tedy nevidí, proč by potomci Židů měli mít nějaké speciální právo usídlit se v Palestině.

Pravicové názory jsou pro stát Izrael příznivější.

H. Lukešová 16.1.2021 19:36

Židé jsou původními obyvateli Země izraelské. Lokální Arabové, kteří si říkají "Palestinci" jsou kolonialisté, pocházející z Egypta, Sýrie, Libanonu, kteří vnikli do Země izraelské spolu s moderní židovskou alijou. Takže tzv. "Palestinci" nejsou domorodci, původními obyvateli jsou Židé, kteří jediní mají nárok na Zemi izraelsskou. Ale vy jste jak kolovrátek a líčíte jen palestinskou propagandu.

M. Grundmann 16.1.2021 21:45

Podle oficiální zprávy britské vlády v Palestině z roku 1920 bylo v Palestině 700 000 lidí, z toho pouze 76 000 Židů. Před rokem 1850 údajně v Palestině téměř žádní Židé nebyli. V roce 1915 žilo v Palestině podle tureckých zdrojů 39 000 Židů.

Židé tedy byli začátkem 20. století v Palestině pouhou malou menšinou obyvatelstva. Tato statistika je hlavním problémem legitimity státu Izrael.

H. Lukešová 16.1.2021 22:22

Však píši, že před moderní židovskou alíjou byla země pustá, prokletá, země bez obyvatel. Moderní alíja začala roku 1880, to byla i bez Arabů. Roku 1920 následuje po roku 1880. Dokládají to mnozí cestovatelé, kteří navštívili Zemi izraelskou v 19. století.

Americký spisovatel Mark Twain napsal roku 1867 cestopisnou knížku "The Innocents Abroad" o svých zážitcích v Evropě a Palestině. S ním cestovalo několik dalších amerických svědků. O stavu tehdejší Palestiny napsal: "V údolí Jeezrel a Galileji není jediná vesnička. V okruhu 30km oběma směry jsme nepotkali živou bytost. Nazaret je pustý, Jericho je zřícenina, Betlém i Betania liduprázdné, všude jen pustota a plevel. Strom nebo keř jen tu a tam, dokonce ani odolný olivovník nebo kaktus není k vidění. Palestina je v dezolátním stavu".

Kvůli pravdivému popisu země obviňovali arabští vůdcové Marka Twaina z rasismu. Twainovo svědectví potvrdili i jiní svědkové. "Palestina je v desolátním stavu", napsal v 18. století francouzský historik Francois Volney.

"Země je opuštěná, neviděli jsme žádné zvíře, jen pár ptáčků" napsal roku 1844 William Thackeray v cestopise "From Jaffa To Jerusalem". Britský konzul James Finn napsal v roce 1857: "Země je bez obyvatel je zapotřebí ji obydlit". V roce 1896 projel Palestinou na koni H. Allen Tupper junior. V New York Times pak napsal: „Setkal jsem se jedině s obchodníky na velbloudech a s divokými kmeny beduínů, kteří zůstali na jednom místě nejdéle dva měsíce.“ Velkou důležitost má zpráva Britské královské komise z roku 1913: "Země je poloprázdná, ekonomika stagnovala až do příjezdu prvních sionistů roku 1880. Silnice z Gazy na sever byla sjízdná pro přepravu jen v létě. Domky byly z bláta, bez oken, pluhy ze dřeva, hygienické podmínky hrozné, školy žádné, vesničky řídce obydleny, všude samé ruiny“.

H. Lukešová 16.1.2021 22:24

Podobná svědectví dokládají cestovatelé Alphonse de Lamartine, Sir George Gawler, Sir George Adam Smith, Siebald Rieter, priest Michael Nuad, Martin Kabátník, Arnold Van Harff, Johann Tucker, Felix Fabri, Edward Robinson a jiní.

Před Peelovou komisi v roce 1937 prohlásil vedoucí představitel Arabů Auni Bey Abdul-Hadi: "Nic takového jako Palestina neexistuje. Tento pojem vynalezli sionisté! V Bibli není žádná Palestina. Naše země byla po staletí částí Sýrie (Jerusalem Post, 2.11.1991). H. Allen Tupper junior v New York Times pak napsal: "Setkal jsem se jedině s obchodníky na velbloudech a s divokými kmeny beduínů, kteří zůstali na jednom místě nejdéle dva měsíce."

V květnu 1947 řekl poslanec Nejvyšší arabské rady v OSN: "Palestina je syrskou provincií." O několik let později řekl Ahmed Shuqeiri, pozdější předseda OOP, před Radou bezpečnosti: "Každý ví, že Palestina nebyla nic jiného než jižní Sýrie." Vedoucí britského oddělení pro rozvoj Palestiny Lewis French napsal : "Narazili jste tam jen na drobné zemědělce v hliněných chýších, těžce postižené malárií... Pokud nebyli sami zloději dobytka, ochotně poskytovali úkryt jiným pachatelům... Rozsáhlá území byla neobdělána... Jednotlivé parcely měnily každý rok svého majitele. Veřejná ochrana neexistovala a drobní zemědělci se sami stávali obětí útisku a plundrování ze strany jejich beduínských sousedů.

H. Lukešová 16.1.2021 22:26

A nejvýznamnější výrok, který bere "vítr z plachet" všem antisionistům, je výrok Zahíra Músejna, člena výkonného výboru PLO v rozhovoru poskytnutém holandským novinám Trau, 31. 3. 1977: "Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'. Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem."

Tož asi tak. Neexistuje palestinský národ, neexistovala nikdy žádná "arabská Palestina", nic takového. A upřímně nechápu, proč Vám vadí židovský Stát Izrael. Nikdo jiný nemá větší nárok na svou zemi než Židé. Jednak historickým nárokem, jednak Biblí a samozřejmě, že po holocaustu potřebovali Židé svou zemi. Nechápu, proč chcete zvrátit průběh dějin.