29.6.2022 | Svátek má Petr, Pavel


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Vrbětice jako součást zpravodajské války?

Předložené rozuzlení víc než šest let starého výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích způsobilo i výbuch v domácí politice a vyvolalo mnoho otázek. O

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Herodek 27.4.2021 21:09

V tomto případě účel skvěle světí prostředky. Je úplně jedno, co si neznalí myslí. Pokud má být výsledkem odlehčení země od dalších Rusáků, jedině dobře a kdyby si s sebou vzali i toho senilního sumce z hradu, tak to by bylo fakt nejlíp. Ruská ambasáda byla beztak přerostlé sršní hnízdo.

V. Čermák 27.4.2021 22:42

Pár nenávistných havloidních jedinců, ke kterým také patříte má samozřejmě radost z té hysterické reakce našich představitelů proti Rusku, bez důkazů, jen dle not BISky a jejích amerických poradců. Vy ovšem žádnou zodpovědnost nemáte a Rusko si samozřejmě nenechá takové jednání líbit a oplatí ho i s úroky. Dopadne to na zcela nevinné České firmy a jejich zaměstnance, jakožto i na finance ČR. To se mi zdá trochu drahé za pár rozradostněných nenávistných Rusofobů bez zodpovědnosti...;-D

P. Milan 27.4.2021 23:24

NehysTerčete, šaChystoši. JeNže, co bYste potom Dělal?

V. Čermák 27.4.2021 18:50

Debaty jestli jde ve vyšetřování o jednu, nebo dvě verze je slovíčkaření. Prioritní verze je ta špionská. V areálu je sice nikdo neviděl, ale v ČR v té době asi byli, takže jim to líní a povrchní vyšetřovatelé ihned hodili na triko. Nechápu ovšem vládu, opozici a ostatní rusofoby mající jasno bez bližších důkazů. Co když ti špioni tady špionoli úplně v jiné záležitosti, která s Vrběticemi nijak nesouvisí? Podle mě jde o hru tajných služeb, jejichž cíl je velkorysý, konečně z EU vystrnadit nejen Rusko, ale hlavně Ruský plyn a nahradit ho plynem Americkým, kterého je dost pro všechny, ale je o dost dražší, ale na Peníze přece nemůžeme hledět. Dukovany jsou pak jen třešnička na dortu pro Americké poradce BISu, kteří celou hru vymysleli. Po hystercké reakci ČR měla následovat i hysterická reakce našich spojenců z EU, které se někteří naši havloidní rusofobové dožadovali. No, naštěstí nenásledovala, možná i díky Zemanovi....;-D

S. Rádl 27.4.2021 13:49

Ono je to těžké, ten Bellingcat "dokázal", že Asad vyráběl sarin tím, že se do Sýrie dovezl isopropanol, který se používá při výrobě sarinu. Z otevřených zdrojů zjistil, že ho bylo přes tisíc tun (tedy dohromady s propanolem, který samozřejmě použít nelze). Bohužel isopropanol je běžné rozpouštědlo, třeba hlavní složka směsi do ostřikovačů. To už ale nikdo nekomentoval.

V. Bok 27.4.2021 14:39

Bellingcat je účelová organizace CIA, stejně jako Transparenci a jiné, údajně lidskopravni organizace, zřízené na manipulaci veřejného mínění. To přece neni žádné tajemství.

V. Halašta 27.4.2021 16:02

To je možné, jen ty fota a informace jim jaksi sedí a kdokoliv si je může ověřit na netu. To se ruským švábům nelíbí, tomu rozumím.

J. Vlček 27.4.2021 13:04

Z celé diskuse zúčastněných vyplývá, že kromě dluhu naší rozvědky, uvést důkazy svých obvinění, nám navíc bezostyšně naše slavná BIS čůrá na nohy, v přesvědčení, že většina národa jsou úplní primitivové, kteří sezobou její fantasmagorie i s navijákem. Důkazů tedy není zapotřebí. !! :-P

J. Vágner 27.4.2021 11:45

Panu Kaiserovi patří úcta. Připravil a vedl diskusi jako novinář a ne jako propagandista. Žádné jedině přípustné názory. Vzácné, v dnešní době nesmírně vzácné. A legrace je, jak to někteří už absolutně neumí přijmout.

M. Valenta 27.4.2021 10:02

Druláka jsem slyšel párkrát a bohatě to stačilo.

J. Vlček 27.4.2021 12:52

Ten měl, na vás, příliš rozumné názory, že, pane Valento. ;-D

M. Valenta 27.4.2021 14:51

Snad ještě pořád ty Vašim podobné má. Nebo taky kovid?

J. Vlček 27.4.2021 15:25

Covid nechte na pokoji. Mně na něj zemřeli dva kamarádi a jedna kamarádka. Není to sranda. ;-(

J. Kraus 27.4.2021 9:38

Poučný rozhovor humanistických intelektuálů. Škoda, že nebylo přizváno taky pár vojáků, nejlíp odborníků na výbušniny a na zbraně. I když, kdyby věcně uvedli možné i nemožné varianty celého případu, znamenalo by to nejspíš konec jejich kariéry.

M. Baloun 27.4.2021 15:33

R^

P. Král 27.4.2021 9:00

Dlouho jsem neviděl někoho si tak moc defekovat do úst jako pana Paďourka. V každé větě tolik snahy obrátit její význam a tvrdit, že říká pravý opak toho, co říká... a v poslední instanci tomu prostě jen zarytě věřit. Ale to je asi v oblasti analytiky současný trend a přednost. Holt i ve zpravodajství je na některých pozicích rozhodující kvalitou absolutní slepá loajalita.

V. Pokorný 27.4.2021 8:46

No tak hlavně že ten Paďourek vychází z toho, že jsme suverénní, demokratický a právní stát. Fuj. Blafe a pindá. Co se týká Vrbětic a spoušti, kterou v tomto ohledu spustila koloniální vláda Česka a věcí okolo toho, jsou zajímavé rozbory na Exanpro, nebo Kosa nostra zostra a dalších webech. To ti chcípáčkové v Respektu a dalších novinách můžou jen čumět. I s ohledem, že musí plnit zadání, které jim přikáže jejich páníček. Fuj.

J. Nevrkla 27.4.2021 7:45

Nemyslím si, že je Rusko osamoceno. Už jsme ho dotlačili do docela pevného spojenectví s Čínou.

L. Polehla 27.4.2021 8:25

A klidně se to může projevit na té evropské burze komodit. Po dokončení plynovodu do Číny může Rusko dodávat do Evropy méně plynu. A pak bude rvačka. Teda kromě Německa. Merkelová je chytrá!

I. Pávek 27.4.2021 8:33

R^

J. Ráž 27.4.2021 11:59

A jestli Američané nedovolí připojit Evropu na South Stream, (zatlačí na Řecko, Bulharsko a Itálii) má většina Evropy jedinou možnost. Kupovat předražený americký zkapalněný plyn.

Možná, jako své kolonii, Němci z Ingolstatu dodají plyn z North Stream i k nám.

L. Polehla 27.4.2021 8:40

Už jsem to sem jednou dával, ale pak to zmizelo.

Klidně se, po dokončení plynovodu z Ruska do Číny, může stát, že Rusko bude dodávat na komoditní burzu méně plynu. A pak bude rvačka. Teda kromě Německa. Merkelová je chytrá!

L. Polehla 27.4.2021 8:42

Omlouvám se, ale ten server se chová nějak divně.

R. Vacek 27.4.2021 6:52

BIS předkládá nezvratné důkazy opakovaně. Teda alespoň tak nezvratné, že jim stále ti samí politici okamžitě věří::-)

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ricin-ondrej-kolar-zdenek-hrib-pavel-novotny-milos-zeman-bezpecnostni-vybor-bis_2005071601_zit

L. Polehla 27.4.2021 8:27

Podle mne ty důkazy jsou nezvratné! Ale taky nedostatečné!

J. Ráž 27.4.2021 12:02

Jsou stejně nezvratné, jako byly informace CIA o zbraních hromadného ničení v Iráku. Taky tomu tehdy uvěřilo hodně vlád a podpořilo pak americkou válku v Iráku. Kterou, když budeme objektivní, tak Amíci nakonec prohráli.

J. Lukavsky 27.4.2021 6:08

"Američané ukazovali nezvratné důkazy o zbraních hromadného ničení v Iráku" V internetu lze bez problému najít informace, že tam chemické zbraně opravdu byly. Jednak staré, "zbytky po Kurdech" a jednak nové. Ty nové "neexistující" zlikvidovala potom anglická armáda na speciální lodi na moři. Nenápadně se o tom zmínily i naše "informační" média. A na odvezení jaderných zbraní do některé spřátelené země nebo schování doma měl Saddám rok času. Ale nebyl jsem tam, prodávám jak jsem koupil. J.L. end

J. Koubek 27.4.2021 5:55

Vrbětice a Charta 77 jedno je. Odsoudit a neptat se.

Z. Koutecký 27.4.2021 2:06

Proboha, proč tu všichni mluvíte o nějakém sdělení nebo zprávě BIS. Možná jsem něco takového přehlédl, ale celou tu kauzu, jak je dnes všude šířena si každý může se všemi podrobnostmi, údaji o aktérech, jejich cestách, telefonátech i s fotografiemi, přečíst už od 20. dubna na webových stránkách novinářské společnosti Bellingcat. Stejně tak o otravě Scripalových a všech možných dalších akcích ruských agentů 007 po celém světě, o kterých jste tu možná ani neslyšeli. Všechny ty zprávy maistreamu u nás jsou převzaty prakticky doslova odtamtud. Z žádných údajů BIS, ta přece všechno utajuje.

S. Zemitý 27.4.2021 7:07

Nepřehlédl jste "něco", ale trám v oku svém. Tihle "zvonečkové" na stránce https://www.bellingcat.com/news/2021/04/20/senior-gru-leader-directly-involved-with-czech-arms-depot-explosion/ popisují podrobně pohyb nějakých rusáků po Evropě a - to je jeden z bodů důkazu - taky ve vzdálenosti několika hodin jízda autem od Vrbětic, ale pak přiznávají: "zatím není jasné, jak se tým GRU dostal k muničnímu skladu, aby uložil výbušniny" ... to totiž sledováním komunikace v éteru, ani provozu na webu zjistit nejde, že ano. No a pane rozmilý, ten sklad začal nejdřív hořet; dokonce k němu přijeli i dobráci, víte ? Takže by muselo to GRU nejřív polít vnitřek skladu bezínem a pak škrtnout sirkou ... Fakt jsem četl už daleko lepší fiction. Jo a mýlívají se i zpravodajci, ale ti zvonečci jsou důvěryhodní absolutně ? Neuvěřitelné