20.4.2021 | Svátek má Marcela


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kuhaj 1.3.2021 16:30

Kdo bude stíhán za nedodržování opatření vlády, tomu nabízíte své služby?! V téhle době nabádáte k bojkotu vládních opatření? To jste mě tedy dost (nemile) překvapila. Asi poprvé, jinak jsem Vaše příspěvky vždycky čítal rád.

V. Církva 1.3.2021 19:24

Ano, to je slabší část tohoto článku. S některými věcmi souhlasím, s jinými ne. Paní Kovářová je jindy rozumná. Má pravdu, že vláda měla 1 rok na to pohlídat si právní rámec i jasně stanovit kompenzace postiženým podnikatelům.

S některými částmi článku souhlasím míň, s tou podporou porušování ne.

V. Petr 1.3.2021 16:19

Uvědomte si, že hospody se staly SEMENIŠTĚM NÁKAZY! PROTO bylo třeba je uzavřít! Nebyla to libovůle vlády a nikdo nemá právo na náhradu (stejně jako podnik, kde vypukla nákaza salmonelou). Kdyby nebyly hospody semeništěm nákazy, nikdo by je neuzavíral. To platí i pro další podniky.

A HLAVNĚ. Zejmémna pravicová opozice zapomíná na to, co jenak vehementně hlásá. STÁT NEMÁ JINÉ PENÍZE, NEŽ TY KTERÉ SEBERE OBČANŮM. Nejde tedy o někomu neco dát, ale o to něco někomu napřed SEBRAT a dát poté jinému (ať už sebrat formou daní nebo formou inflace!)

J. Jurax 1.3.2021 19:00

No semeništěm nákazy ... nevím, ale budiž. Jenže stejnými semeništi jsou obchody - ty ještě nezavřené - MHD, vlaky a taky pracoviště.

Hospody se liší leda tím, že k životu jsou výrazně méně nezbytné než ty výše vyjmenované entity. Neboli stejně zbytné jako kina, divadla, muzea, galerie, fitcentra, koncerty, plovárny, davy na sjezdovkách a fandění na ochozech stadiónů.

V. Církva 1.3.2021 19:35

No, že hospody a hlavně noční bary byly semeništěm nákazy je pravda a logické.

To že jsou to i firmy je částečně pravda, částečně chyba statistiky. Nakažený kolega se snadno nabízí a trasuje. Ti co chytli Covid na party to ani přiznat nemusí. Ale v práci se potkávají stejní lidé, není to totéž co hospoda.

MHD, vlaky s tím naprosto souhlasím a divím se že tím někdo jezdí, důchodce nemusí a pracující člověk má většinou auto.

V. Petr 1.3.2021 19:50

Jsou na to americké výzkumy. Nejnebezpečnější jsou hospody, hlavně takové, kde je hlava na hlavě. Noblesní kavárny nejsou tak nebezpečné. Na druhém místě jsou kupodivu fitcentra.

Nebezpečí, že se někdo nakazí v samoobsluze je podle těch výzkumů malé, lidé jsou poměrně daleko a nezůstávají dlouho na jednom místě.

Pokud jde o MHD, jezdím akorát metrem a to je dost prázdné!

J. Jurax 1.3.2021 20:07

No, chodím již tři desetiletí do téže vesnické hospody a pravím, že se tam potkávají víceméně ti stejní lidé, není to totéž co (některá) práce :-)

A ještě - divím se že tím (MHD etc.) někdo jezdí, důchodce nemusí a pracující člověk má většinou auto, pravíte.

No, i důchodce občas, některý i často musí a ne každý člověk má auto. Jsou i tací, co nemají řidičák. Navíc i když auto máte, musíte mít kromě něj v místě práce mít možnost i zaparkovat, což ve větších městech díky obmyslně zavedeným parkovacím zónám je začasté buď nemožné vůbec nebo jen za nesmyslný peníz. Když je místo práce nevhodně situováno v centru. I širším centru. Vyhodit za parkování 240 Kč denně, 1200 týdně, 4800 měsíčně není pro každého. Nebo záchytné parkoviště či zaparkovat někde na periferii - a pak ta MHD nebo hodinový i delší pochod ... :-)

V. Církva 1.3.2021 20:42

Tak to už je samozřejmě to šílené residenční parkování. Nicméně v současné situaci lidé, kteří jsou v kancelářích jsou tlačeni do homeoffice, tak by mělo být parkovacích míst před kancelářemi být dost. U nás jsou zaplněné z poloviny. Výrobní závody pak většinou parkovací místa mívají.

Myslím že pro důchodce můžou být dopravní prostředky sebevraždou. Výzkumy na toto téma znám naposled z WuChanu kde zjišťovali jak se nakazí okolí v autobuse. Logicky si ale myslím že přeplněný autobus kde jedete 1 hodinu je šílenost.

Metro může být trochu lepší, pokud je dnes Praha prázdnější. Půl roku jsem tam nebyl a metrem jel tak před 3 lety. Přesto si myslím, že by důchodci měli nakupovat na rohlíku nebo jim nakoupit rodina. Kam potřebují jinam, než na procházku a výjimečně nakoupit když denně umírá 200 lidí, to vážně nechápu. Moje matka pochopila, že stačí chodit pěšky nebo ji rodina vezme do lesa.

J. Jurax 2.3.2021 15:59

No, jsa důchodce 71+ s Vámi nesouhlasím. Staráme se s mou paní o sebe sami, potomci toho mají i tak dost.

Koneckonců mám dostat covid od potomka o mně se starajícího, neboť ten chodí do práce a je víc vystaven možnosti nákazy nebo osobně si ho opatřit v Kauflandu je za jedny peníze :-)

Ovšem - bydlím na malém městě, les mám za domem a vyhýbám se davům, pokud to lze.

V. Halašta 1.3.2021 15:18

Osobně si myslím, že p. Kovářová nemá zapotřebí ) rozhovoru s takto návodnými (strannými, předpojatými) otázkami, jak to provádí PL nebo podobné Veselý, infantilně se nazývající Xaver. Paní Kovářová totiž dokáže ve svých článcích zformulovat sama co a jak kritizuje a zformuluje i patřičnou argumentaci.

Takže za mě - obsah za jedna, forma za pět.

V. Církva 1.3.2021 14:11

Tak paní Kovářová je na právničku rozumná ženská. Je jasné že vláda se za rok mohla dostatečně poradit s právníky a nastavit zákony jasně.

Je taky pravda že když zavřete podniky a trvá to dýl než měsíc, musíte jim dát taky jednoznačnou a snadno dostupnou podporu.

Nakonec kdyby podpořili podniky a dostali kompenzace podle jejich vykazovaných příjmů z minulých let, bylo by to to nejlepší. Ti co lžou by konečně měli šanci začít krachovat.

J. Kraus 1.3.2021 14:07

Strategie vlády? Včera na Primě premiér Babiš přerývavou řečí k Terezii Formánkové: Pan ministr (Blatný) "pustil plno (kvalitních) lidí kolem sebe, byla velká chyba, že pustil pana Hajdúcha, byl to odborník vedoucí laboratoře". Následně jmenováni tři lidé, kteří "makají", "a je tam plno lidí, kteří jsou nekompetentní". Dále: "BYLO BY POTŘEBA VYTVOŘIT NĚJAKOU SKUPINU ODBORNÍKŮ, KTERÉ BY NASLOUCHALO TO MINISTERSTVO". Více v cca 47.minutě rozhovoru. Předtím: dodávky vakcin ze zahraničí pan Babiš zajišťuje osobně, celkem věrohodně uvádí příklady, ministerstvo to prý nedokáže. Celkový dojem: Systém zřejmě nevratně zabetonován ve stavu impotence. Vývoj spěje k revoluci nebo k protektorátu. Prvně spatřená Terezie Formánková skvělá celkově i ve svém sebeovládání - jiný by byl v pokušení vzít železnou tyč. Předtím s presidentem Zemanem ostrá, vnímavá a v očích přátelská a milá.

Zákon o veřejných zakázkách - na začátku rozhodovali technici a ekonomové a vše fungovalo. S příchodem exponentů Pravdy a Lásky, neznalých profese a naplňujících svá zduřelá ega házením klacků do funkčního stroje, do státních úřadů a se současným vznikem parazitovek se vše začalo rozpadat až k současné paralyse, kdy nejkvalitnější firmy se státních tendrů radši ani neúčastní.

Autorka nechť hrubé komentáře nebere příliš vážně. Ostatně většina komentářů vypovídá daleko více než o článku o osobě komentujícího. Články autorky, kromě toho že jsou poučné, jsou i vlídné nebo aspoň nepobuřují a to by se v téhle době mělo počítat nejvíc.

J. Vavrochová 1.3.2021 13:42

A koronavirus se válí smíchy.:-(

V. Kain 1.3.2021 13:09

Všechnen ten zmatek má na svědomí jeden člověk.Člověk který se nehodlá s nikým radit,protože on je nejchytřejší.Opozice je pro něho ošoupaná rohožka.Tento chorobně egoistický sobec a egocentrický psychopat musí být z politiky odstraněn jinak dopadneme velice špatně.

D. Vlk 1.3.2021 13:20

R^

F. Kusák 1.3.2021 13:49

No a co pane Vlků, chcete vystřelit z Aurory, nebo vyjít do ulic? Nota Bene, musíte si také přiznat, že je to názor jen části společnosti, třeba značné, ale to potvrdí až volby, kterých se doufám dočkáme. Mým přáním je, aby byly maximálně svobodné, a hlavně, aby se jich účastnili co nejschopnější kandidáti. Obecně vzato, nevím, co k tomu ještě dodat. Snad jen to, aby si voliči vybrali pokud možno racionálně, bez emocí a naivních očekávání.

V. Petr 1.3.2021 16:21

Problém je, že není z koho vybírat! NIKDO nehájí zájmy občanů, ale zájmy Kmotrů, případně Bruselu.

V. Církva 1.3.2021 14:05

Budu hádat, jste to vy?!

Pokud ne a měl jste na mysli některými černobíle vidícími lidmi personifikované zlo Babiš, pak máte sice v něčem pravdu. Babiš je jako předseda vlády za dnešní stav epidemie odpovědný. Ale nekvákala na jaře paní Pekarová-Adamová, že hranice zavírali jen komunisti, neplácal pan Fiala o přehnaných opatřeních..., a máte pocit, že se všichni lidé chovají k epidemiologickým opatřením zodpovědně?

F. Kusák 1.3.2021 12:48

Trochu mně to připomíná volání žen za právo na interrupci, ale už se nikdo nezabývá právem lékařů tento zákrok odmítnout.

Zpochybňovat v této situaci rozhodnutí vlády, mně přijde fakt zvláštní. Zajímalo by mě, jak by se k tomu paní advokátka stavěla, kdyby ještě seděla ve vládě co by ministryně spravedlnosti.

D. Vlk 1.3.2021 13:06

Člověk, který dělá chyby a není na ně upozorněn, se po nějaké době považuje za neomylného a odtud je již krůček k tomu, aby se z něj stal despota a tyran - světová historie zná spousty příkladů a sám jistě nějaký objevíte, budete-li chtít. Proto Vám zpochybňování rozhodnutí vlády nemusí připadat zvláštní, je to opravdu normální jev.

No a kromě toho - život je takový, jaký právě je, a žádná KDYBY v něm bohužel ani bohudík neplatí. Proto neřešte, jaké by byly názory paní advokátky, KDYBY seděla v parlamentu.

F. Kusák 1.3.2021 13:40

No vidíte, jedněm právo na zpochybňování neupíráte, jiné za to peskujete. To je opravdu zvláštní. Každý by měl vážit slova, a advokát zvlášť, jestliže zpochybňuje, v dnešní zoufale době, nějaká opatření. Možná i nedokonalá nebo polovičatá. Jenže, co člověk, to jiný názor, a o právnících to platí trojnásob. Těch právních rozkladů slyším tolik, že mně z toho jde hlava kolem. A jak mám paní Kovářovou rád, s tímto s ní nesouhlasím, a basta.

A. Jaroš 1.3.2021 10:30

Paní Kovářová, mnohem raději si přečtu vaše články o pivu, které mají vtip a říz, než tyto s prominutím nesmysly o covidu, vládě a odškodnění a ... Co vy na to, že jeden soud přikáže zrušit distanční výuku ve škole a začít normální výuku bez ohledu na zdraví přítomných a další dva soudy naopak tyto žaloby odmítnou. Tak kdo tu vnáší chaos do společnosti a je opravdu, ale opravdu vždy litera zákona nad jeho duchem?

V. Tichý 1.3.2021 9:31

Jste ubohá!

V. Stichhauer 1.3.2021 10:13

;-D

V. Kain 1.3.2021 13:04

A co by si potom musel být ty, tupá kobliho.

J. Jurax 1.3.2021 19:05

Proč?

L. Novák 1.3.2021 9:13

Výborně formulováno! Díky za článek!

(... a ;-O hlupáky berte s humorem.) :-P

V. Stichhauer 1.3.2021 10:13

R^

R. Gumulec 1.3.2021 9:08

Kovářová, Kovářová nepíšou "tolik a tak" nebo se zblázněj.

Vše mají na jedno brdo, ale na čtení v Bohnicích dobrý!!!!

J. Hoza 1.3.2021 8:37

Advokátovi je každý klient dobrý. Palmáre má jisté.